Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Όλα τα μέλη, υποδέχονται το κοπέλι!


Recommended Posts

1 hour ago, Antonis Stavrianos said:

Αδέρφια, τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν έχω γράψει πως θα έρθω κι εγώ με το μπουκαλάκι μου. Πρώτη φορά με άδεια χέρια, δεν γίνεται 😉

Είναι κανονισμός συνάξεων του φόρουμ. Πρώτη φορά, ποτέ μπουκάλι. Από την επόμενη

  • YES 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonis Stavrianos said:

Αδέρφια, τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν έχω γράψει πως θα έρθω κι εγώ με το μπουκαλάκι μου. Πρώτη φορά με άδεια χέρια, δεν γίνεται 😉

Φίλτατε Αντώνη, σύμφωνα με τους κανονισμούς και την παράδοση, ο νέος του φόρουμ έρχεται για πρώτη φορά σε μάζωξη ΧΩΡΙΣ μπουκάλι. 

  • YES 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε @valasios @dimitris73 και @Makis

Θα σας στείλω ένα μυτοτσιμπιδο, ένα wd40, μια λίμα , μια σέγα και ένα πλαγιοκόφτη σε περίπτωση που ξαναέχει κάποιος από εσάς ατύχημα στο πόδι.

  • Thanks 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, thanasist said:

Κι ένα για μένα! 

Το δικο σου περνάει από ποιοτικό έλεγχο. Εχω και ένα για @SimoG

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, thanasist said:

Κι ένα για μένα! 

Εγώ σε έφτιαξα, μην μιλάς!

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, SimoG said:

Φίλτατε Αντώνη, σύμφωνα με τους κανονισμούς και την παράδοση, ο νέος του φόρουμ έρχεται για πρώτη φορά σε μάζωξη ΧΩΡΙΣ μπουκάλι. 

Καλό βέβαια να είναι μπανιαρισμένος, λουσμένος και καλοξυρισμένος (παντού), ειδικά αν έρθει κι ο @sir mihas για το τελετουργικό!

  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ... τι να πω. Ακόμα μία υπέροχη βραδιά, τεράστια έκπληξη ο Sexy Super Guest Star "Τώρα είσαι εσύ το είδωλο" @dimitris73 !

Ελπίζω τα νέα μέλη που ήρθαν για πρώτη φορά να πέρασαν καλά και να μας ξαναπροτιμήσουν.

Στις παραλείψεις - λάθη της βραδιάς, ενώ είχε έρθει και μας τίμησε με την παρουσία του, κανείς δεν σκέφτηκε να πάρει ένα αυτόγραφο από τον Luka Modric! Ελπίζω να μην τον μάθουν τα μικρά μου γιατί την έβαψα. 

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mallios said:

ΟΚ... τι να πω. Ακόμα μία υπέροχη βραδιά, τεράστια έκπληξη ο Sexy Super Guest Star "Τώρα είσαι εσύ το είδωλο" @dimitris73 !

Ελπίζω τα νέα μέλη που ήρθαν για πρώτη φορά να πέρασαν καλά και να μας ξαναπροτιμήσουν.

Στις παραλείψεις - λάθη της βραδιάς, ενώ είχε έρθει και μας τίμησε με την παρουσία του, κανείς δεν σκέφτηκε να πάρει ένα αυτόγραφο από τον Luka Modric! Ελπίζω να μην τον μάθουν τα μικρά μου γιατί την έβαψα. 

Να αναφερθούμε και στην τρίτη μεγάλη έκπληξη της βραδιάς: Το διπλό λουκάνικο με καρότο.

Πέρασα φανταστικά. Σας ευχαριστώ όλους, ιδιαίτερα όμως τον @mallios που έκανε τον σωφέρ μου και σύντομα και τον προσωπικό μου ταχυδρόμο.

Είστε είδωλα ρεεεεεε

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Επική βραδιά η χθεσινή! 

Μεγάλη μας χαρά που είχαμε μαζί μας το κοπέλι τον @D.M. και εμφάνιση έκπληξη από το καρντασι τον @dimitris73

 

Το lineup ήταν ονειρικό. Πολύ καλά και τα δύο SMWS ειδικά το 150.1 που μύριζε τσουρέκι!!!! Glen Scotia ουισκαρα! Αλλά το Octomore 9.3 πραγματικό ποίημα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για τα κεράσματα και για την παρέα!!!!

Στα επόμενα!!! ⛰️

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσει κάποιος καμία φωτογραφία οπότε μπορέσει. Εγώ δεν έβγαλα ούτε μία.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά θέλω να θέσω ένα σοβαρό ερώτημα που με απασχολεί.

Έχουμε περάσει ποτέ χάλια;

Έχουμε πιεί ποτέ χάλια ντράμς; 

Έχουμε πιεί ποτέ πέτσες; 

Ποτέ ποτέ ποτέ ποτέ, ποτέεεε ποτέεε! 😜

Ντάξει τι να πρωτοπώ για τη χθεσινή βραδιά. Μια έκπληξη που περιμέναμε καιρο, τον @D.M. που χάρηκα πολύ που είδα από κοντά και ελπίζω ότι σύντομα θα τον ξαναδώ. Μια έκπληξη που κανείς μας δεν περίμενε, τον τρελάρα @dimitris73που επίσης χάρηκα που ξαναείδα. Ένας πρωταθλητής Ευρώπης που ξεχάσαμε να πάρουμε αυτόγραφο, ο luka @Leftis modric. Δύο νέα μέλη, ο @Antonis Stavrianos και ο @kostis. Ένα φοβερό Οctomore του @Celtic, όπως και τα δύο petsoSMWS που έφερε ο @mallios πολύ καλά. 

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την παρέα και τα υπέροχα κεράσματα! 

Φυσικά ευχαριστώ και την μαγική τριάδα @valasios, @Makis, @dimitris73 για το κέρασμά τους! 

@SimoG αν θες βοήθεια για το "Τι δοκιμάσαμε" πες μου, έχω βγάλει κι εγώ αρκετές φώτο. 

(Και τώρα που πήραμε φόρα) ας αρχίσουμε να σκεφτόμαστε τα της επομένης σύναξης...

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Super βραδυά με αναμενόμενους επισκέπτες (@D.M.) από μακριά, αλλά και 'Τσουπ! Surprise!!!!' εμφάνιση ( @dimitris73). Ινδάλματα και οι 2 τους, έδωσαν ρέστα. Επίσης με 2 πολύ καλούς νέους φίλους στην παρέα ( @kostis & @Antonis Stavrianos). Με τον μαέστρο @mallios να διευθύνει την ορχήστρα, τους @apo21 & @Vaggelis82 mods της συγκέντρωσης, να ιδρώνουν να σερβίρουν, τον 'πρίγκηπα' @thanasist σε μια γωνιά να πίνει ουίσκυ :biggrin1:, και όλους εμάς τους υπόλοιπους να πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας.

Με πέτσες και ζουμιά που ανεβάζουν πολύ τον πήχυ, όπως αυτό το 8αράκι Glen Scotia που μας ήρθε συστημένο από την τριάδα των μάγων του Βορρά ( @valasios @Makis @dimitris73) και τους ευχαριστούμε.

Εις υγείαν ! Να είμαστε καλά να περνάμε πάντα έτσι κι ακόμα καλύτερα!!!

ΥΓ Κοπέλι @D.M. χάρηκα πολύ που επιτέλους γνωριστήκαμε από κοντά. Ελπίζω να πέρασες καλά και να το καθιερώσουμε να έρχεσαι να σε βλέπουμε 1-2 φορές το χρόνο !

Παιδιά, δεν έχω λόγια. Πέρασα εκπληκτικά. Με κάνατε και ένιωσα λες και ήταν, όχι η 1η μου αλλά η 101η μου φορά στην παρέα. Αντάλλαξα απόψεις με εκπληκτικούς γνωστές και τα ζουμιά που δοκίμασα ήταν σοκαρίστηκα! Ειδικά το peated το Ardmore και το πορτοκαλί το Οctomore, με απογειωσαν! Καλά έκανα, λοιπόν και είχα μιλήσει για βάπτισμα τυρφός κι όχι πυρός... Έχετε αδιανόητα ψηλά τον πήχη της κοινότητας του ουίσκι στη χώρα! Περήφανος που ανήκω πλέον και δια ζώσης σε αυτό το team! Εις τα επόμενα, συνοδοιπόροι! 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

μου την έκανε η σιγανοπαπαδιά  @dimitris73 δεν είπε τίποτε γιατί και εγώ θα κατέβαινα με απογευματινή και θα γύριζα με πρωινή πτήση.

Χαίρομαι που περάσατε καλά.  Κοπέλι @D.M. την επόμενη φορά σε περιμένουμε πιό βόρεια. 

Στον Κισσό Πηλίου του Αγ. Πνεύματος όποιος έρθει θα πιεί φανταστικές ΠΕΤΣΕΣ. σας κινώ την περιέργεια για να έρθετε να περάσουμε καλά.

Μέχρι τη επόμενη μας συνάντηση να είστε πάντα καλά.

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Φανταστική βραδιά, φανταστική φιλοξενία, φανταστικά δράμια! Χαρά μου που σας ξαναείδα παίδες και φυσικά μεγάλη χαρά που γνώρισα κι εγώ από κοντά τον μέγιστο @D.M. (είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα τα ξαναπούμε από κοντά λίαν συντόμως...). Νταξ, για την οργάνωση τι να πω... Η γερουσία των αντμιναράδων @mallios@DMTK@Celtic μας καταϋποχρέωσε και πάλι. Ευχαριστώ πολύ όλους τους φίλους που ήταν χθες εκεί, για την υποδοχή. 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Τα είπατε όλα. Καταπληκτική βραδυά, απίστευτο line up και διάθεση στα ύψη!! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τα πολύ ωραία ουίσκι που ήπιαμε και για την καταπληκτική παρέα που δημιουργήσατε!! Και βέβαια ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά που έκαναν τόσο δρόμο για να μας δούνε, τον Κρητικό @D.M., τον Σαλονικιό @dimitris73 και τον Μαδριλένο @Leftis. Άντε κ στα επόμενα!!

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vaggelis82 said:

Τα είπατε όλα. Καταπληκτική βραδυά, απίστευτο line up και διάθεση στα ύψη!! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τα πολύ ωραία ουίσκι που ήπιαμε και για την καταπληκτική παρέα που δημιουργήσατε!! Και βέβαια ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά που έκαναν τόσο δρόμο για να μας δούνε, τον Κρητικό @DMTK, τον Σαλονικιό @dimitris73και τον Μαδριλένο @Leftis. Με το καλό και στα επόμενα!!!  

τον Κρητικό @DMTK και τον Ευβοιώτη @D.M.:biggrin1:

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mallios said:

20220530_213642.jpg

 

Λείπουν αυτό:

20220530_235622.jpg

και αυτό:

cilob.25yov2.jpg

Με λίγα λόγια, ένα απλό, καθημερινό, δροσερό, ανάλαφρο, καλοκαιρινό line up...

  • Like 4
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...