Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2008-09


McChariz

Recommended Posts

Ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα και ο χαβαλές θα πάει σύννεφο.Κρίμα που δεν υπάρχει οπαδός του άρη στο forum (είναι λίγοι) για καζούρα.

Η ΠΑΟΚΑΡΑ μου έκανε το διπλό και ξεκίνησε με το δεξί.Επιτέλους είδα ΠΑΟΚ και δεν πόνεσαν τα μυαλά μου και τα μάτια μου.2.500 τεμάχια στην Κρήτη και κάναν το Παγκρήτιο Τούμπα!!

Ο οσφπ φθηνά την γλύτωσε έτσι;;Αν δεν κάνω λάθος ήταν μπροστά ο Αστέρας!!Α ρε koulos,κράτα το στο 0-1 να κάνω τον giorgo και τον

tzani χαβαλέ μέχρι τον Β γύρο :lol::lol:

Και αύριο μεγάλο ντέρμπυ με wisdom-mallio VS celtic-koulo-simog.Περιμένω το Χ γιατί μετά έχω την ''μακρινή εξαδέλφη'' στην Τούμπα με 30.000 μέσα και 10.000 έξω από την Τούμπα :o:o .

Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... :yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κι όμως, χθεστο ημιχρόνο ήμουν πραγματικά τσαντισμένος, ενώ με την Ανόρθωση ήμουν χαλαρός. Ο λόγος ήταν ότι μου άρεσε ο τρόπος που παίζαμε και θεωρούσε απράδεκτο να είμαστε πίσω από μια βλακεία!

Η ομάδα χθες ήταν ωραία, έδειξε και χαρακτήρα. Για τον Ντιόγο θα τα πούμε και το βράδι. Εγώ τον λάτρεψα ήδη!

Link to comment
Share on other sites

Προς simog-koulo-celtic !!! Τι κάνετε εκεί στα κότερα ωρέ;;; Την αναστήσατε την Αεκ44 και τώρα θα έρθει με αξιώσεις στο Ναό!!

Ο τεν κάτε στον ύπνο του την είδε την 11άδα;;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να τη γλιτώσαμε και φθηνά με μια νίκη 3-1.......

Το πρόβλημα είναι ότι έχετε μαύρο παρελθόν. Τελικά και καλή ομάδα που έχετε, όλοι θυμούνται τα χειρουργεία που κάνατε παλαιότερα με γνωστούς χειρούργους. Άσε που το πέναλτι σας όπως λέει και ο Pirandello "έτσι είναι αν έτσι νομίζετε" (αν με πιάνεις...)

Link to comment
Share on other sites

όλοι θυμούνται τα χειρουργεία που κάνατε παλαιότερα με γνωστούς χειρούργους. Άσε που το πέναλτι σας όπως λέει και ο Pirandello "έτσι είναι αν έτσι νομίζετε" (αν με πιάνεις...)

To πεναλτάκι ήταν.

Όσο για τα χειρουργεία που λες ρε φίλε είναι κάτι σχετικό...

...άλλο εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς και άλλο για βγάλσιμο παρονυχίδας...

Link to comment
Share on other sites

Προς simog-koulo-celtic !!! Τι κάνετε εκεί στα κότερα ωρέ;;; Την αναστήσατε την Αεκ44 και τώρα θα έρθει με αξιώσεις στο Ναό!!

Ο τεν κάτε στον ύπνο του την είδε την 11άδα;;

Τι βλέπω!!!Τι βλέπω!!!Τι βλέπω!!!Τι βλέπω!!!

Από τώρα άρχισες να φοβάσαι και οι παίκτες σου να τραυματίζονται ο ένας μετά τον άλλο;;;!!!

Έτσι είναι τα πράγματα, πρώτα νικήσαμε την μητρική εταιρία (ΠΑΟ) και τώρα σειρά πέρνει η θυγατρική (ΠΑΟΚ).

Πως τα φέρνει η ζωή!!!

Και τα δύο πρατήρια του ΠΑΟ φοράνε ασπρόμαυρα, έχουν αχυράνθρωπους (αλλά λεβέντες που δεν "χαμπαριάζουν") προέδρους και τα λεφτά που χαλάνε προέρχονται από τον κόσμο και "φίλους επιχειρηματίες" της ομάδας.

Το μόνο κακό με τον Marfin/ΠΑΟΚ είναι ότι κάθε 5-6 χρόνια μεταπωλείται από θυγατρική (ΟΣΦΠ/ΠΑΣΟΚ/Μπατατούδης/Βενετιδης/Ακροπόλ κλπ κλπ) σε θυγατρική (ΠΑΟ/ΝΔ/Marfin/Χριστοδουλόπουλος/Μελίσσης κλπ κλπ)

(όλα αυτά γράφτηκαν λόγω του ΑΕΚ44, με το ΑΕΚ με μικρά γράμματα. Προκαλείς αδελφό σωματείο του Βορρά!)

Link to comment
Share on other sites

Τι βλέπω!!!Τι βλέπω!!!Τι βλέπω!!!Τι βλέπω!!!

Από τώρα άρχισες να φοβάσαι και οι παίκτες σου να τραυματίζονται ο ένας μετά τον άλλο;;;!!!

Έτσι είναι τα πράγματα, πρώτα νικήσαμε την μητρική εταιρία (ΠΑΟ) και τώρα σειρά πέρνει η θυγατρική (ΠΑΟΚ).

Πως τα φέρνει η ζωή!!!

Και τα δύο πρατήρια του ΠΑΟ φοράνε ασπρόμαυρα, έχουν αχυράνθρωπους (αλλά λεβέντες που δεν "χαμπαριάζουν") προέδρους και τα λεφτά που χαλάνε προέρχονται από τον κόσμο και "φίλους επιχειρηματίες" της ομάδας.

Το μόνο κακό με τον Marfin/ΠΑΟΚ είναι ότι κάθε 5-6 χρόνια μεταπωλείται από θυγατρική (ΟΣΦΠ/ΠΑΣΟΚ/Μπατατούδης/Βενετιδης/Ακροπόλ κλπ κλπ) σε θυγατρική (ΠΑΟ/ΝΔ/Marfin/Χριστοδουλόπουλος/Μελίσσης κλπ κλπ)

(όλα αυτά γράφτηκαν λόγω του ΑΕΚ44, με το ΑΕΚ με μικρά γράμματα. Προκαλείς αδελφό σωματείο του Βορρά!)

Αυτό που σας τρώει βρε παιδιά είναι που νομίζετε ότι είστε κάτι παραπάνω από την 3η ομάδα του λεκανοπεδίου. Κίνημα - Ανεξάρτητοι - Αδέσμευτοι. Κάτι σαν τους παλιογαλάτες του Αστερίξ. Αλλά για μισό λεπτό... μπήκατε στο 44 επειδή κάποιοι έκαναν το στραβά μάτια, ότι επιτυχίες είχατε (παλιά) τις είχατε με πολύ πλούσιο (ή τυχάρπαστο) ιδιοκτήτη (και ενίοτε ηλεκτρικό blackout), πάντα στηρίζεστε σε κεφάλαια μεγαλοπαραγόντων. ΠΑΦ!!!! έσκασε η σαπουνόφουσκα. Μια από τα ίδια είστε παίδες!

Ότι αναφέρεις για τον ΠΑΟΚ έχει στόχο την ιδιοκτησία της ομάδας και δεν θα απολογηθώ εγώ γι'αυτούς. Αν είναι έτσι όπως αναφέρεις, κακώς είναι.

Τουλάχιστον εμείς θα πληρώσουμε (όσα τελικά πληρώσουμε) ΚΥΡΙΩΣ από τις τσέπες τους λαού μας. Έτσι είναι ρε mallios, είναι δυνατόν να αναφέρετε εσείς τα χρήματα;;!!!!!

Αδελφό σωμματείο πάντως την ΑΕΚ δεν την ένιωσα ποτέ. Και όσοι κατεβαίνουν στις εκδρομές στην Αθήνα, έχουν να λένε για την μανία που οι οπαδοί σας μας επιτίθενται.

Και μερικά ερωτήματα:

1. Ο δικηγόρος του Δημοσίου βρήκε τελικά τον δρόμο για τα δικαστήρια; :angry:

2. Πόσα είναι τα διαρκείας σας φέτος, που έδιωξαν και τον κ. Βανδή; :blink:

3. Ο Rivaldo θα σέρνει το κορμάκι του στους Ουζμπέκους. Θα συνεχίσει εκεί και το φιλανθρωπικό του έργο; (αυτό έχει σχέση με παλιό διάλογο) :yahoo:

4. Ποιούς (ηθικούς) τίτλους θα διεκδικήσετε φέτος (εεεε... μας πρήξατε με τους ηθικούς πρωταθλητές... ρόμπα γίνατε...); :clapping:

Φιλιά από εδώ πάνου... Και για να μην ψηλώνουμε πολύ, την (μεθεπόμενη) κυριακή το ματς είναι Χ κατά την γνώμη μου (που σημαίνει ότι όλα είναι πιθανά). Η Τούμπα θα είναι ασφυκτικά γεμάτη, αν αυτό παίξει τον ρόλο του... ποιός ξέρει; :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Theo, την τελευταία φορά που ήμουν Θεσ/κη, την Άνοιξη, περιμένοντας το λεωφορείο για Αεροδρόμιο, έπινα ένα καφεδάκι απέναντι από το Λευκό Πύργο (εκεί κοντά στα στέκια σου), και στο διπλανό καφενείο έδειχνε το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Γαύρο και ήταν τίγκα. Σε κάθε γκολ της ΑΕΚ γινόταν της μουρλής λες και έπαιζε ο ΠΑΟΚ. Αφού δικέφαλοι είστε κι οι 2 ρε!! Κοινή καταγωγή έχετε τη δοξασμένη Πόλη, προσφυγάκια είστε και τα 2, γι'αυτό σας συμπαθώ πρώτα απ'όλους μετά τον ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Theo, την τελευταία φορά που ήμουν Θεσ/κη, την Άνοιξη, περιμένοντας το λεωφορείο για Αεροδρόμιο, έπινα ένα καφεδάκι απέναντι από το Λευκό Πύργο (εκεί κοντά στα στέκια σου), και στο διπλανό καφενείο έδειχνε το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Γαύρο και ήταν τίγκα. Σε κάθε γκολ της ΑΕΚ γινόταν της μουρλής λες και έπαιζε ο ΠΑΟΚ. Αφού δικέφαλοι είστε κι οι 2 ρε!! Κοινή καταγωγή έχετε τη δοξασμένη Πόλη, προσφυγάκια είστε και τα 2, γι'αυτό σας συμπαθώ πρώτα απ'όλους μετά τον ΠΑΟ.

Άσε φίλε ο Ολυμπιακός στην Θεσσαλονίκη είναι ο υπέρτατος εχθρός. Γι'αυτό αντιδρούσαν έτσι οι θεσσαλονικείς. Ένα κοινό έχουμε πραγματικά με την ΑΕΚ: την κλάψα. Δεν την αντέχω από τους δικούς μου, και δεν μου αρέσει (αλλά δεν με αφορά) από τους άλλους.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν τραβάω κανένα ζόρι με την ΑΕΚ, απλά με ερέθισε η απάντηση του mallios. 1000 φορές να σηκώνει κούπα η ΑΕΚ, παρά ο Ολυμπιακός.

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά προβλήματα(κοινώς τα έπαιξε το pc του) εμποδίζουν τον Mchariz να τοποθετηθεί επί αυτού του φλόγοντος ζητήματος.

Όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικός θα πάρει θέση λείαν συντόμως...

ps:εκ του Mchariz.

Link to comment
Share on other sites

Με τα λιγοστα πραγματα που ξερω φιλε Thee για το αρθρο 44 (προτιμω να ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο καθαυτο) αδικεις θαρρω την ΑΕΚ.Ηταν οντως μια χαριστικη ρυθμιση η οποια αφορουσε ομως ενα αρκετο μεγαλο αριθμο ομαδων απο ολες τις κατηγοριες,απλως η περιπτωση της ΑΕΚ προβληθηκε περισσοτερο για ευνοητους λογους.Χωρις τη συνδρομη του αρθρου ,το ηδη υποβαθμισμενο ποδοσφαιρο μας θα ηταν σε ακομα χειροτερη κατασταση (ηδη πιανουμε ευρωπαικο πατο). Επισης ,απο το αρθρο δεν εχασε ουσιαστικα κανεις διοτι..1) και οι πιστωτες θα λαμβαναν μερος των χρηματων τους τα οποια αλλιως θα ηταν ολοκληρωτικα χαμενα...2) και το δημοσιο παιρνει μερος των χρηματων που επισης θα εχανε...3) παραμενει μαχιμη μια ομαδα η οποια εκπροσωπει ενα σημαντικο μερος φιλαθλου κοσμου

Απο την αλλη μερια ,προσωπικα,θα ντρεπομουν να ημουν φιλαθλος του ΑΡΗ που πριν μερικα χρονια εδιωξε κακην κακως τους παιχτες που ειχαν ματωσει για την φανελα της ομαδας χωρις να τους δωσει δραχμη απο τα χρεωστουμενα,για τον δε ΠΑΟΚ αυτο που γνωριζω ειναι οτι τα τελευταια χρονια εχουν γινει ρυθμισεις επι ρυθμισεων,εχουν διαγραφει χρεη σε υπουργεια ,σε εφοριες,σε οποιον μιλαει ελληνικα,συνεχεια γινονταν "συλλαλητηρια" εναντια στο "αναλγητο" κρατος και την "αθηνοκεντρικη" εξουσια.Το τελευταιο που διαβασα πριν λιγο καιρο ηταν οτι ο Ζαγορακης δηλωσε οτι ο ΠΑΟΚ δεν μπορει να πληρωνει τις δοσεις (που ειχε συμφωνησει!!) και ουσιαστικα απαιτησε απο το κρατος να τον διευκολυνει (οπως και εγινε ).

Μηπως,τελικα, πρεπει να αρχισουμε να ασχολουμαστε ολοι με την τοξοβολια? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ένα κοινό έχουμε πραγματικά με την ΑΕΚ: την κλάψα. Δεν την αντέχω από τους δικούς μου, και δεν μου αρέσει (αλλά δεν με αφορά) από τους άλλους.

:good: Αυτό ακριβώς φίλε δεν το αντέχω κι εγώ...

Ας μη συζητάμε για το ποια ομάδα έχει ευνοηθεί από το κράτος. Πολιτικοί είναι οι άνθρωποι και ψήφους κυνηγάνε όπου τις βρούνε! Όσο κι αν φαίνεται περίεργο, ξέρω παναθηναϊκούς που ψήφισαν Καραμανλή γιατί πίστευαν ότι θα τους δώσει πρωτάθλημα!

Και η ΑΕΚ βοηθήθηκε με τα χρέη της, κι ο ΠΑΟΚ κι ο Ολυμπιακός φυσικά. Δεν μπορεί ένας πολιτικός να αγνοήσει τις επιταγές χιλιάδων ανθρώπων των οποίων τα όνειρα έκαψε ένας κακός επιχειρηματίας. Το πρόβλημα είμαστε εμείς, που δίνουμε τόσο μεγάλη αξία στο ποδόσφαιρο. Προσωπικά, θα ήμουν περήφανος για τον εαυτό μου αν μπορούσα να αποδεσμευτώ από την αγάπη που έχω στον Ολυμπιακό και κατάφερνα να χαίρομαι το θέαμα.

Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε ο Ολυμπιακός στην Θεσσαλονίκη είναι ο υπέρτατος εχθρός. Γι'αυτό αντιδρούσαν έτσι οι θεσσαλονικείς. Ένα κοινό έχουμε πραγματικά με την ΑΕΚ: την κλάψα. Δεν την αντέχω από τους δικούς μου, και δεν μου αρέσει (αλλά δεν με αφορά) από τους άλλους.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν τραβάω κανένα ζόρι με την ΑΕΚ, απλά με ερέθισε η απάντηση του mallios. 1000 φορές να σηκώνει κούπα η ΑΕΚ, παρά ο Ολυμπιακός.

Είναι γεγονός ότι σαν ομάδα, είμαστε ερεθιστική.

Απλά, για να μιλήσω "βόρεια", καρντάση κάτσε νόστιμα, ψαχουλεύψου την τη δουλειά, μη με λες χαζά γιατί θα ανέβω Σαλόνικα και θα σε κλαιν οι ρέγγες στην Αρετσού.

(Παρακαλώ μην προωθήσετε την απάντηση αυτή στον ξάδερφό μου επάνω, γιατί έχει κανά δύο νταν και θα με σαπίσει).

Όσο για ρυθμίσεις κλπ κλπ, η μόνη ρύθμιση που έχει γίνει, ήταν πριν καμιά 25αριά χρόνια που ήθελε το ΠΑΣΟΚ τις εκλογές και την περιφέρεια Θεσσαλονίκης και πήρατε πρωτάθλημα.

Επίσης, η πρώτη ομάδα που μπήκε σαν "πιλότος" στο άρθρο 44 ήταν η σκουληκαντέρα που έβαλε στην ρύθμιση ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΕΗ ΠΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ σε αντίθεση με ΑΕΚ η οποία τα πλήρωσε μέχρι δεκάρας. (μην μου πείτε΄για ρυθμίσεις χρεών προς παίκτες, γιατί αυτές αφορούσαν τους Έλληνες εκτός Κασάπη, Τσιάρτα και πληρώσαμε κάτι παλτογουναρικά τύπου Μέντεζ, Ρε, Φερουζεμ, Νάβας, Ρουίζ πάνω από 250 εκ. δρχ τον καθένα.Για να μην πω για τον Μπελότι που πήρε 180 εκ. χωρίς να παίξει παιχνίδι / έπαιξε ακριβώς 2 λεπτά με ΟΦΗ).

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα δεν μπορώ να τοποθετηθώ γιατί δεν μπορώ να εκφραστώ και να μπινελικώσω όπως θα ήθελα μέσω του πληκτρολογίου!!!!

Όταν βρεθούμε από κοντά θα μιλήσω όπως ΜΕ έμαθε ο Μανάβης,ο Κύκλωπας,ο Μπέλλος και άλλοι μεγάλοι ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ. Ο κύριος που θα μιλήσει δεύτερος είναι ο άνθρωπος που έχτισε τον ΛΑΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ,για εμάς ο Μάκης ο Μανάβης για εσάς ο Μάκης Μαυρομιχάλης.Respect please..... 1987 ERT

Link to comment
Share on other sites

για τον δε ΠΑΟΚ αυτο που γνωριζω ειναι οτι τα τελευταια χρονια εχουν γινει ρυθμισεις επι ρυθμισεων,εχουν διαγραφει χρεη σε υπουργεια ,σε εφοριες,σε οποιον μιλαει ελληνικα,συνεχεια γινονταν "συλλαλητηρια" εναντια στο "αναλγητο" κρατος και την "αθηνοκεντρικη" εξουσια.Το τελευταιο που διαβασα πριν λιγο καιρο ηταν οτι ο Ζαγορακης δηλωσε οτι ο ΠΑΟΚ δεν μπορει να πληρωνει τις δοσεις (που ειχε συμφωνησει!!) και ουσιαστικα απαιτησε απο το κρατος να τον διευκολυνει (οπως και εγινε ).

Που τα είδες αυτά ρε sir; Αυτό το "χαρίστηκαν" δεν ισχύει, απ'όσο γνωρίζω για κανένα χρέος του ΠΑΟΚ. Όσο για το άλλο, θα'θελα πάλι να αναφέρεις την πηγή σου καθώς ο ΠΑΟΚ πληρώνει κανονικά τις δόσεις για όσα χρέη έχουν τελεσιδικήσει. Το πρόβλημα θα είναι ιδιαίτερα σημαντικό με όλα τα χρέη που θα τελεσιδικήσουν από εδώ και στο εξής, καθώς θα πρέπει να πληρώνεται σημαντικό ποσοστό του χρέους άμεσα. Εκεί ομολογώ ότι θα υπάρχουν προβλήματα.

Εδω πάνω υπάρχουν 3 οπαδικές τάσεις: α) μας χαρίζονται όλα γιατί... βάλε ότι μπορείς να φανταστείς, β) μας χαρίζονται οι προσαυξήσεις και πληρώνουμε το πρωτογενές κεφάλαιο... γιατί έτσι έγινε εκεί εκεί και παραεκεί και γ) δεν πληρώνουμε φράγκο και πέφτουμε Γ' εθνική... ώστε σε 3 χρόνια να παίξουμε πάλι Supraleagua καθαροί από χρέοι (άποψη του ζουράρι - το πεζό ζ δεν μπήκε κατα λάθος).

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ηθελα να σε ρωτησω τι ακριβως εννοεις λεγοντας "ομολογω οτι εκει θα υπαρχουν προβληματα" ,με καλυψες με τις οπαδικες τασεις (α + β) .Ειδες ομως πως το γραφεις? "μας χαριζονται οι προσαυξησεις" ,"μας χαριζονται τα χρεη".Η δε συνεχεια των φρασεων ειναι η γνωστη "γιατι αλλιως κατεβαινουμε στους δρομους,γιατι αλλιως θα αποκλεισουμε τους ταδε δρομους,θα βγει ο ψωμιαδης να καταγγελλει το αθηνοκεντρικο κρατος " κ.τ.λ.

Ποια αλλη ελληνικη ομαδα εχει κανει (τοσα) συλλαλητηρια? Νομιζω καμια

Θεωρειται -περιπου- δικαιωμα της ομαδας να απολαμβανει τις "χρυσες" εποχες των διοικησεων και υποχρεωση της πολιτειας να καλυπτει τις οποιες ατασθαλιες και χρεη τους

Επισης υπενθυμιζω το αναλγητο και αντιεργατικο προσωπο της ομαδας του Αρη που διωξανε σε μια νυχτα τους παιχτες απληρωτους και "τραβατε να βρειτε το δικιο σας στα δικαστηρια"

Για το Ζαγορακη ,δεν θυμαμαι που και ποτε τα διαβαζα,ηταν σε διαφορες εφημεριδες αθλητικες και μη πριν απο 2-3 μηνες που (ξανα)απειλουσε με παραιτηση αν δεν γινοταν επαναρυθμιση των δοσεων στην εφορια(μικροτερες δοσεις,μεγαλυτερο διαστημα εξοφλησης)

Μ"αρεσει η συζητηση ,εχει κρεσεντο και σιγα σιγα οδευουμε για την ...ανακουφιση :D

Link to comment
Share on other sites

Εδω πάνω υπάρχουν 3 οπαδικές τάσεις: α) μας χαρίζονται όλα γιατί... βάλε ότι μπορείς να φανταστείς, β) μας χαρίζονται οι προσαυξήσεις και πληρώνουμε το πρωτογενές κεφάλαιο... γιατί έτσι έγινε εκεί εκεί και παραεκεί και γ) δεν πληρώνουμε φράγκο και πέφτουμε Γ' εθνική... ώστε σε 3 χρόνια να παίξουμε πάλι Supraleagua καθαροί από χρέοι (άποψη του ζουράρι - το πεζό ζ δεν μπήκε κατα λάθος).

Άντε να σε βοηθήσω και λίγο.

Μετά το προηγούμενο της Ουντινέζε (διορθώστε με αν ήταν η Φιορεντίνα) πριν 4 χρόνια, δεν πάτε Γ' ή Δ΄ (που έλεγαν για την ΑΕΚ) άλλά στην προηγούμενη κατηγορία (δηλαδή Β').

Όσο για το πεζό ζ στο ζουράρης, νομίζω ότι ο εν λόγω "Μακεδονομάχος" έχει απωλέσει κάθε κριτήριο σοβαρότητας εδώ και πολλά χρόνια.

Είναι από τα τελευταία απομεινάρια της παλαιάς νοοτροπίας που ήθελε την Αθήνα να φταίει για τα πάντα και όλη η άλλη Ελλάδα (με πρώτη την Θεσσαλονίκη) να υποφέρει υπό τον ζυγό των Αθηναικών βασανιστηρίων / κατοχής.

Αν θέλετε την προσωπική μου άποψη (γνωρίζοντας το πόσο στημένα είναι πάρα πολλά πράγματα στο ελληνικό "ποδόσφαιρο") πιστεύω ότι φέτος που όλα μπαίνουν σε ένα σωστό δρόμο για τον ΠΑΟΚ, η ομάδα σας θα κάτσει "ήσυχα" και "φρόνιμα" για αν μην προκαλέσει και του χρόνου θα ενταχθείτε στο ποδοσφαρικό προσκήνιο ισότιμα 'η περίπου κατά το αναλογούν.

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάτε που δεν συμμετέχω σε αυτή τη συζήτηση. Παρακολουθώ πάντως από διακριτική απόσταση όσα διαδραματίζονται. Είναι νομίζω λίγο ανόητο και σίγουρα μάταιο να προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλον σχετικά με το ποιος αισθάνεται ή θα έπρεπε να αισθάνεται περισσότερο ή λιγότερο υπερήφανος για την ομάδα που υποστηρίζει. Εγώ είμαι πιο πολύ γηπεδικός-οπαδικός τύπος.

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάτε που δεν συμμετέχω σε αυτή τη συζήτηση. Παρακολουθώ πάντως από διακριτική απόσταση όσα διαδραματίζονται. Είναι νομίζω λίγο ανόητο και σίγουρα μάταιο να προσπαθεί ο ένας να πείσει τον άλλον σχετικά με το ποιος αισθάνεται ή θα έπρεπε να αισθάνεται περισσότερο ή λιγότερο υπερήφανος για την ομάδα που υποστηρίζει. Εγώ είμαι πιο πολύ γηπεδικός-οπαδικός τύπος.

Καλά κάνεις. Άσε τα λίγο ανόητα και σίγουρα μάταια για εμάς.

Καταλαβαίνω (νομίζω) τι εννοείς, αλλά δεν θα ήταν ούτε λίγο ανόητο, ούτε σίγουρα μάταιο αν προσέχαμε λίγο περισσότερο τον τρόπο που γράφουμε όταν αναφερόμαστε στους άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Theo, αν είναι δυνατόν δηλαδή! ΕΛΕΟΣ!

Μορφωμένο παιδί είσαι (και πολύ μάλιστα). Νομίζω ότι μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά που έχει η χρήση των επιρρημάτων στο λόγο σε μία φράση από τη χρήση των επιθέτων. Δηλαδή αν πω ότι "κάνω την _ουστιά να μπαίνω σε συγκεκριμένο βαγόνι στο μετρό για να βγαίνω πρώτος στην έξοδο" είναι το ίδιο με το να λέω "είμαι _ούστης"???

Ρε παιδιά οι υπόλοιποι που συμμετείχατε σε αυτή τη συζήτηση αισθανθήκατε και εσείς ότι σας προσέβαλα όπως ο Theo?

Τέλος πάντων αφού κατάφερα να γράψω το λόγο που δεν γράφω σε ένα θέμα που όλοι ξέρουν ότι είμαι πολύ "ενεργός" (θέμα που σηκώνει μέχρι και φιλικά μπινελίκια όπως είπε πολύ σωστά ο McChariz που μαζί με τον o_koulos είναι κομματάκι πιο "γηπεδικοί") και πάλι να παρεξηγηθώ, είναι σαφές μήνυμα ότι πρέπει να σταματήσω να γράφω ... γενικώς γιατί οι παρεξηγήσεις παραμονεύουν.

Από τούδε και εφεξής θα γράφω μόνο όταν είναι απολύτως απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Theo, αν είναι δυνατόν δηλαδή! ΕΛΕΟΣ!

Μορφωμένο παιδί είσαι (και πολύ μάλιστα). Νομίζω ότι μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά που έχει η χρήση των επιρρημάτων στο λόγο σε μία φράση από τη χρήση των επιθέτων. Δηλαδή αν πω ότι "κάνω την _ουστιά να μπαίνω σε συγκεκριμένο βαγόνι στο μετρό για να βγαίνω πρώτος στην έξοδο" είναι το ίδιο με το να λέω "είμαι _ούστης"???

Δεν θεώρησα ότι με είπες ανόητο, αλλά ότι αυτό που κάνω θεωρείς ανόητο. Άρα δεν έχει νόημα αυτό που λες. Προσέχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αυτά που διαβάζω και ακόμα περισσότερο αυτά που γράφω. Στο παράδειγμα σου, λοιπόν, αν ανέφερες ότι κάνω πουστιά, θα ήταν παρεξηγήσιμο χωρίς να σημαίνει ασφαλώς ότι με είπες πούστη. Ελπίζω να είναι σαφές αυτό που γράφω.

Αν σου έλεγα "αγαπητέ wisdom, δεν σκοπεύω να γράψω τίποτα για το paintball καθώς το θεωρώ ανόητο και μάταιο (το να γράψω γι'αυτό και όχι το ίδιο το paintball)" είναι ή δεν είναι προσβλητικό απέναντι σε εσένα και όλους του τους φίλους που συμμετέχουν σε σχετικό forum; Δεν λέω ότι είστε ανόητοι, αλλά θεωρώ αυτό που κάνετε ανόητο, με την φράση μου. Φυσικά το παράδειγμα του paintball έγινε αποκλειστικά και μόνο για να αναφερθώ σε κάτι που ξέρω ότι σε ενδιαφέρει.

Τέλος πάντων αφού κατάφερα να γράψω το λόγο που δεν γράφω σε ένα θέμα που όλοι ξέρουν ότι είμαι πολύ "ενεργός" (θέμα που σηκώνει μέχρι και φιλικά μπινελίκια όπως είπε πολύ σωστά ο McChariz που μαζί με τον o_koulos είναι κομματάκι πιο "γηπεδικοί") και πάλι να παρεξηγηθώ, είναι σαφές μήνυμα ότι πρέπει να σταματήσω να γράφω ... γενικώς γιατί οι παρεξηγήσεις παραμονεύουν.

Δηλαδή ο μόνος τρόπος που μπορείς να γράψεις, ρε Wisdom, είναι αυτός ο δυνητικά προσβλητικός, και σταματάς την διαδικασία;;; Άντε εγώ είμαι μυγιάγγιχτος, εσύ δηλαδή δεν μπορείς να καταλαβεις ότι ο τρόπος που έγραψες μπορεί να παρεξηγηθεί;;; Να αναφωνήσω και εγώ με την σειρά μου λοιπόν: ρε συ Wisdom, αν είναι δυνατόν! ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...