Jump to content
mallios

Spammed members / Διαγραφή μελών

Recommended Posts

Αγαπητά μέλη,

Σε συνέχεια ελέγχου των e-mail adresses και προσπάθειας επικοινωνίας με τα κάτωθι μέλη, ενημερώνω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας τα μέλη θα διαγραφούν.

Προσωρινά έχουν χαρακτιρηστεί ως spammers.

Στην περίπτωση που γνωρίζεται προσωπικά κάποιο από τα μέλη αυτά παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με μήνυμα ή με τά μέλη ώστε να αλλάξουν e-mail addres και να επικοινωνήσουν.

Τα μέλη που έχουν χαρακτηριστεί spammers είναι:

braindneern

LarryCroLL

ScetPulleycle

Linda_En

Fanlin

genroxbro

wrofonsgugs

Cipnok

Repsolusem

Dear members.

The above mentioned members are categorized as spammers.

If you know them or you are such member, please contact to edit your profile.

In any other case, these members will be deleted by the end of the week.

Thanks

Τα μέλη διαγράφηκαν.

Spammed members have been deleted.

Αγαπητά μέλη.

Εντός του Σ/Κ θα αποσταλλεί e-mail σε όλη την βάση ή/και θα πραγματοποιηθεί e-mail validation check προκειμένου να διαπιστωθεί εάν υπάρχουν spammers ανάμεσα στα μέλη (ιδιαίτερα τα νέα μέλη).

Πλήν του νέου μέλους Mxrkxllxs που έχει ήδη ενημερωθεί (αν κάποιος τον γνωρίζει προσωπικά ας τον ενημερώσει και πάλι) και αναμένεται επιβεβαίωση μέχρι και την Παρασκευή 11.02.2011 (οπότε και θα διαγραφεί) όλα τα άλλα μέλη που θα χαρακτηριστούν ως possible spammers θα μπορούν να επικοινωνήσουν μέχρι και την Παρασκευή 18.02.2011 προκειμένου να μην διαγραφούν.

Η ανακοίνωση των possible spammers θα γίνει συγκεκντρωτικά στο παρών topic την Δευτέρα και κατ'ιδίαν με αποστολή e-mail στα εν λόγω μέλη.

Αγαπητά μέλη,

Τα μέλη Mxrkxllxs και Cobra MX5 διαγράφηκαν καθώς:

1. το πρώτο μέλος δεν απάντησε σε σχετικό μου e-mail εντό της προκαθορισμένης περιόδου και

2. το δεύτερο μέλος δεν πέρασε validation and risk mail control.

Λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας το Σ/Κ δεν προχώρησα σε αποστολή e-mail σε όλη την βάση.

Εντός της εβδομάδος θα πραγματοποιηθεί και αυτό.

Με εκτίμηση,

Zemastals διαγράφηκε.

Πρόκειται για spammer που η IP Adress του οδηγει σε Latvia και είναι γνωστός στο διαδίκτυο αφού έχει ήδη γίνει αναφορά για αυτόν.

Well done Wisdom που τον βρήκες και ενημέρωσες άμεσα.

Μια μικρή απορία:

όταν έχετε κατηγορίες θεμάτων στο φόρουμ που η τελευταία απάντηση είναι τον Αύγουστο του 2010 ,

τον Απρίλιο του 2010 ή τον Ιανουάριο του 2011 , φοβάστε πιθανά spam από μέλη γραμμένα από πότε;;

Μπορεί ο πιθανός spammer που γράφτηκε το 2009 , να μπει σε κάποια κατηγορία θεμάτων που έχει τελευταία απάντηση τον Απρίλιο του 2010 και να σπαμάρει ... τον Αύγουστο του ... 2015 ας πούμε;;;

Χωρίς παρεξήγηση όλα αυτά , αλλά το βρίσκω λίγο υπερβολικό .

POTIS

Όπως θα ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα (δεν είμαι και ο πλέον ΙΤ τύπος) υπάρχουν τρόποι να spammarei κάποιος.

Γίνεται προσπάθεια (με αποστολή μηνυμάτων ανά τακτά διαστήματα και έλεγχο εγκυρότητας διευθύνσεων) να περιοριστεί το φαινόμενο.

Άν έχεις κάτι πιο καλό να προτείνεις, με μεγάλη μας χαρά.

Το μέλος Mprirofonias δεν έχει απαντήσει στο e-mail confirmation που του έχω στείλει ενώ δεν πέρασε και σε e-mail checker έλεγχο.

Αν κάποιο μέλος τον γνωρίζει προσωπικά ας επικοινωνήσει μαζί του.

Σε αντίθετη περίπτωση θα διαγραφεί την Παρασκευή.

Προσωρινά κατηγοριοποιείται σαν spammer.

Ευχαριστώ.

δεν τον γνωρίζω προσωπικά αλλά με τέτοιο username.....δεν μου φαίνεται για spammer το παλληκάρι "μπυροφονιάς"

καλοκαίρι είναι, πολύς κόσμος λείπει σε διακοπές, ας είμαστε λίγο επιεικείς.

Συμφωνώ με τον Κέλτη λόγο διακοπων μια αναστολή δεν βλάπτει

OK....ότι πουν τα παιδιά!!!

Αρε μπυροφονιά!!! Μου την γλύτωσες!:sun_bespectacled::girl_prepare_fish:

Μια χαρά παιδί έιναι ο Mpirofonias!!!

George καλωσήρθες, Celtic και UB η αναστολή τελικά ήταν η ορθή λύση!

μην αγχώνεστε (πολύ) για spam members, όλα γίνονται χειροκίνητα approved από admin

φιλικά

μην αγχώνεστε (πολύ) για spam members, όλα γίνονται χειροκίνητα approved από admin

φιλικά

:rolleyes: πρόσεχε πως εκφράζεσαι μας διαβάζει και ο ... Sir :laugh4::tongue::jump:

Το μέλος Maria22 έχει σημανθεί ως spam account μετά από σχετικό έλεγχο.

Αν το μέλος δεν επικοινωνήσει και δεν προβεί στις ενέργειες που έχουν ζητηθεί (μέχρι την Δευτέρα), θα διαγραφεί.

Το μέλος ioannemi42 (δεν πρόκειται για spammer) ζήτησε να διαγραφεί από το forum αφού δεν είναι ενεργός εδώ και πολύ καιρό.

Προχώρησα στην διαγραφή του σήμερα μετά από επικοινωνία με τον ioannemi42.

Aρκετό περιθώριο δώσαμε και στον JulieRobin. Mallios, άν μου επιτρέπεις καθότι είχες απαντήσει ρωτώντας το σκοπό του μηνύματος του, τo σχετικό του μήνυμα όπως και ο ίδιος θα πρέπει να αποτελέσουν παρελθόν για το φόρουμ, ακολουθώντας το δρόμο και των υπολοίπων spammers που γράφονται καθημερινά.

Fatona.... ;ή πιο απλά... αρκετά με τον τύπο.

Καλημέρα!

RobinJulie τον έφαγα (sorry Celtic είχα καιρό να φάω spammer και μου άνοιξες την όρεξη).

Επίσης και μία Jeanny τρεχαγύρευε με OpenCatch server και προστασία από chekc mail πήγε αδιάβαστη.

Φιλούρες!

Το μέλος chori έφαγε ban, το ίδιο θα συμβαίνει στο εξής σε όσα μέλη δεν σέβονται τους κανόνες του φόρουμ, αγνοώντας τους επιδεικτικά. Το εν λόγω πρώην μέλος δημοσίευσε μήνυμα πώλησης 12 φιάλων ενός ουίσκυ εις διπλούν σε καραάσχετα topics, ακόμη και κατόπιν συστάσεως και υπόδειξης, στο αρχικό του μήνυμα από τον Giorgos, να δημοσιεύσει την εν λόγω "αγγελία" στη σωστή κατηγορία. Ένα τρίτο του σχετικό μήνυμα (αφορούσε την αξία του εν λόγω ουίσκυ), το δημοσίευσε πάλι off-topic. Όλα τα σχετικά με το θέμα μηνύματα διαγράφησαν και αναπόφευκτα η μπάλα πήρε και 2 μηνύματα άλλων μελών, των Giorgos και Thanasist που ασχολήθηκαν μαζί του.

Κουτοπόνηροι ερασιτέχνες εμποράκοι δεν έχουν θέση στο φόρουμ μας, ας ψάξουν αλλού την τύχη τους.

Συμφωνώ απόλυτα.-

Εδώ γίνεται το ΜΑΚΕΛΕΙΟ του φόρουμ?

1 hour ago, SimoG said:

Εδώ γίνεται το ΜΑΚΕΛΕΙΟ του φόρουμ?

@SimoG ενημέρωσέ με. Τι θέμα υπάρχει ώστε να διαγράψω μέλη. Thanks

• Create New...