Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Ποιό μπουκάλι επιτέλους αδειάσατε;


Recommended Posts

Ααααχχχχχχ heart.gifheart.gif

Ως τι ήσουν καλεσμένος; Πότε θα τη δούμε την εκπομπή;

'Hμουν καλεσμένος του προσκεκλημένου Δαυίδ Ναχμία (δημοσιογράφος-μαέστρος, πού προσπαθεί να κάνει γνωστό στο σήμερα, το ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς/ ερμηνευτές του, από το 1900 έως το 1965).

Η εκπομπή θα προβληθεί στις 11-12-2010.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Aleko-κρυφοταλέντο μιλάμε για μια κατάσταση έτσι στο περίπου, ε;

Πωπω φίλε σε λυπάμαι, εγώ ακόμα και με 60άρι Talisker στο glencairn, θα είχα βαρέσει ενέσεις και θα είχα γίνει ζόμπι μεχρι το τέλος της εκπομπής..........

Eσένα βέβαια θα κατσω να σε δω εκείνη τη μέρα αλλά.......mute-.jpg

Παω να βάλω λίγο Motorhead τωρα να στανιάρω γιατι ψιλοφρίκαρα.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Aleko-κρυφοταλέντο μιλάμε για μια κατάσταση έτσι στο περίπου, ε;

Όχι ρε φίλε Εθνικάρα Ματζουράνη, δεν είχε!!

Ηλία Μπαζίνα είχε όμως!!!

ΥΓ.

Φίλε, στο λόγο της τιμής μου, αυτή τη στιγμή κλαίω απ'τα γέλια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Τελειώνουν ένα ένα τα μπουκάλια μου, τελευταίο με αποχαιρέτησε με την τελευταία του γουλιά το Highland Park 16 y.o. δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα ωστόσο δεν πέρασε και απαρατήρητο!

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια των φίλων μου:

1. Springbank 1997 2nd batch

2. Ardbeg Airigh Nam Beist

3. Bruichladdich 16 y.o. Bourbon Cask

4. Irish Mist (???? Χαρά ξέρεις κάτι??!!)

Σειρά έχουν πάρει τώρα το Glenlivet Nadurra και το Highland Park 12 y.o.

Link to comment
Share on other sites

Glendronach 18yo Allardice... Αν σας άρεσε το Yamazaki 18yo (που σας άρεσε) τότε δοκιμάστε και το συνομήλικο Glendronach. Πάρα πολύ καλό. Λιγότερο σιρόπι, αλλά συγχρόνως εμφανίζει απαλές δόσεις πιπεριού-καπνού κυρίως στο στόμα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και θα το ξαναπάρω (μαζί με το 15άρι).

Link to comment
Share on other sites

Glendronach 18yo Allardice... Αν σας άρεσε το Yamazaki 18yo (που σας άρεσε) τότε δοκιμάστε και το συνομήλικο Glendronach. Πάρα πολύ καλό. Λιγότερο σιρόπι, αλλά συγχρόνως εμφανίζει απαλές δόσεις πιπεριού-καπνού κυρίως στο στόμα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και θα το ξαναπάρω (μαζί με το 15άρι).

ειναι πολυ ζορικα και τα δυο !!!!!

ευγε Theo !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

προχθες και λογω εορτης,μπηκα στο διλλημα....

laga 16 η talisker 57 north???

το πρωτο ετυχε της εκτιμησης μιας και καποιοι αλλοι θελησαν να δοκιμασουν...

πατος!!!!!!!!!!και εν συνεχεια τσικουδια κρητικη συνοδεια πεντοζαλης!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον τελευταίο μήνα πάτωσα ένα Laphroaig 10, ένα Talisker 10 και το Bennachie 21yo pure malt (vatted). Αιτία οι πολλοί ποδοσφαιρικοί αγώνες που είδα σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Όταν λέω εγώ ότι δεν έχω φίλους............

Ούτε ένα :buba_phone: να μου πεις να σε βοηθήσω........

Έχω κρατήσει μινιατουρίτσα,:girl_hospital: για κανένα γεροπαραπονιάρη φίλο!:girl_hospital:

Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακός ξανά.. άλλο ένα Laphraig 10 y.o. 1ος λίτρου από Duty Free, το πλέον αγαπημένο μου Islay, έφτασε στο τέλος...huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε cheese, και με την ευκαιρία, δε μου λες, για κείνο το Hibiki θα γράψεις ποτέ;;; η μήπως το πάτωσε ο Dundonian??? :tongue::db::D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε cheese, και με την ευκαιρία, δε μου λες, για κείνο το Hibiki θα γράψεις ποτέ;;; η μήπως το πάτωσε ο Dundonian??? :tongue::db::D

scratch_one-s_head.gifτο hibiki ε;;;

Στο επόμενο hibiki θα κάνω πλήρη περιγραφή τώρα το λίγο που έμεινε ελπίζω να είναι στο στομάχι του Dundonian και το άδειο μπουκάλι στην συλλογή του mallios (ο mallios δεν μαζεύει μπουκάλια; ή κάνω λάθος; )

Έχω παραγγείλει ένα Hibiki από την φίλη μου που έρχεται από χόνγκ κόνγκ αυτό το μήνα, και αν καταφέρω να μετακομίσω προς κέντρο όπου ψάχνω για σπίτι αυτό το καιρό, ελπίζω να κάνουμε μια εκδήλωση αφιέρωμα στα ασιατικά whiskey συνοδευόμενα από ασιατικούς μεζέδες που θα μας φτιάξει η φίλη μου (ξέρετε φίδια, ποντικάκια, κατσαρίδες και λοιπές λιχουδιές!!!) girl_impossible.gifbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Bruichladdich Rocks μας τελείωσε.

Μπορώ να πω ότι ήταν ένα φιλικότατο everyday malt και επίσης μπορώ να πω ότι τα μπουκάλια που έχω ανοικτά είναι μόνο 4.......

Μαλλον σειρά για άδειασμα πάιρνει το Nadurra..

Link to comment
Share on other sites

ιολη, ζαγόρι, βίκος, κλπ

πρεπει να πατωνω καθε μέρα ίσα με 5-6 δίλιτρα μπουκάλια............. (χωρίς την ποσότητα που καταναλώνεται για καφέδες :D )

Link to comment
Share on other sites

ιολη, ζαγόρι, βίκος, κλπ

πρεπει να πατωνω καθε μέρα ίσα με 5-6 δίλιτρα μπουκάλια............. (χωρίς την ποσότητα που καταναλώνεται για καφέδες :D )

Σήμερα παίζει να σε ξεπέρασα :wacko1:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...