Jump to content
Sign in to follow this  
tomy

Eπισκεψιμοτητα whiskyforum.gr

Recommended Posts

5.000 και 1 o Celtic!crazy_pilot.gif

Keep Walking!pooh_birth_day.gif

i-m_so_happy.gifΣυγχαρητήρια φίλε!clapping.gif

5.000 και 1 o Celtic!crazy_pilot.gif

Keep Walking!pooh_birth_day.gif

i-m_so_happy.gifΣυγχαρητήρια φίλε!clapping.gif

:pooh_honey: δωράκι από τον Sir.....!!! Εμείς περνάμε δύσκολες εποχές..... και την βγάζουμε στο τσάμπα παραλία:girl_crazy::biggrin1:

Ωχ! πήρα φόρα χθες και δεν κατάλαβα πότε έσπασα το φράγμα....

Εύχομαι να συνεχίσω με τον ίδιο ζήλο αλλά ταυτόχρονα να ανεβάσετε ταχύτητες και όλοι οι υπόλοιποι, παλιοί και νέοι.

Έπεσε το μάτι μου στις σημειώσεις κάτω απο το εικονίδιό μου και σκέφτηκα αμέσως να γράψω εδώ!!

Ρίχνω και μια ματιά παραπάνω (3836 posts ο ένας, 5229 ο άλλος, 2000+ κάποιος άλλος και πάει

λέγοντας). Αλλά αυτό δε θα με εμποδίσει να το γιορτάσω!!! 100 posts αγαπητοί φίλοι shok.gifbeach.gif .

Νομίζω πως τα 90 απο αυτά ήταν ερωτήσεις-απορίες, αλλά δεν πειράζει smile1.gif .

• Like 1

Καλά το πας φίλε,συνέχισε

Να τα εκατονταχιλιάσεις nek! :good:

Άντα και σε ανώτερα (και αριθμητικά και ποιοτικά και συγγραφικά - αν ακολουθήσεις το στυλ Sir Mihas).

Ενεργό νέο μέλος και με διάθεση!

Έπεσε το μάτι μου στις σημειώσεις κάτω απο το εικονίδιό μου και σκέφτηκα αμέσως να γράψω εδώ!!

Ρίχνω και μια ματιά παραπάνω (3836 posts ο ένας, 5229 ο άλλος, 2000+ κάποιος άλλος και πάει

λέγοντας). Αλλά αυτό δε θα με εμποδίσει να το γιορτάσω!!! 100 posts αγαπητοί φίλοι shok.gifbeach.gif .

Νομίζω πως τα 90 απο αυτά ήταν ερωτήσεις-απορίες, αλλά δεν πειράζει smile1.gif .

:clapping: congrats mate :drinks:

Ρε παιδιά, σαν πολλή ησυχία δεν έχει πέσει τελευταία;

Uisge-Beatha, 4,024 posts, Last Active 13 Mar 2013

ALEKOS, 2,244 posts, Last Active 18 May 2013

tzanis, Διαχειριστής · 1,732 posts, Last Post 22 March 2013

Theo, Συντονιστές · 1,594 posts, Last Post 30 April 2013

ambu, Συντονιστές · 1,213 posts, Last Active 11 Dec 2012

McChariz, 964 posts. Last Active 29 May 2012

avaton, Διαχειριστής · 443 posts, Last Active 13 Jul 2013

jbelig, 417 posts, Last Active 01 Jul 2011

maltakias, 380 posts, Last Active 21 Mar 2011

cheese, 255 posts, Last Active 19 Feb 2012

kostas1976, 97 posts, Last Active 25 May 2013

Dundonian, 89 posts, Last Post 22 January 2013

Μιλάμε για μέλη που παλιά είχαν συχνότατα posts στο forum, τακτική παρουσία στις μαζώξεις μας και μερικοί εκ των οποίων συγκαταλέγονται μεταξύ των ιδρυτικών μελών της HMWS. Για ενεργοποιηθείτε λίγο παρακαλώ! Και το whisky να κόψατε, και να πνίγεστε στη δουλειά, τουλάχιστον περάστε να μας πείτε τα νέα σας...

Παιδιά έχει δίκιο ο Wisdom. Νομίζω είναι προτιμότερο να με βγάλετε από συντονιστή. Δεν έχω ουσιαστική επαφή πλέον με την ομάδα, λόγω απόστασης. Κάποτε θα τα ξαναπούμε κάτω, αλλά προς το παρόν...

Ρε συ Theo, τι εννοείς έχω δίκιο; Δεν είπα να βγάλουμε κανέναν από συντονιστή. Αυτό έλειπε.

Και η απόσταση είναι ασφαλώς ικανή αιτία για να μη βρισκόμαστε, αλλά όχι να μην κάνουμε και posts στο forum ;)

Wisdom, μέχρι ενός σημείου δικαιολογημένη η απορία-διαπίστωση σου. Αλλά όπως ασφαλώς ξέρεις, κάποιοι από τα μέλη που αναφέρεις έχουν δηλώσει τους λόγους για τους οποίους έπαψαν να συμμετέχουν και έχουν γίνει άπειρες συζητήσεις περί αυτού. Άλλοι πάλι, υποθέτω ένεκα και της κοινωνικοπολιτικοοικονομικής συγκυρίας των τελευταίων ετών, έχασαν σε μεγάλο βαθμό το ενδιαφέρον τους και κάποιοι άλλοι ίσως απλά έχασαν το ενδιαφέρον τους για άγνωστους λόγους. Τί να κάνουμε; κάποια πράγματα δεν γίνονται με το ζόρι.

Λοιπόν, δεν ξέρω τι έγινε, αλλά προ ολίγου προσπάθησα να μπω στο forum και μου έβγαλε αυτό:

This site appears to be under heavy load. Please try again later.

Οι πιθανές εξηγήσεις:

1) Too good to be true - κάποιο λάθος θα έγινε

2) Έπεσα σε ώρα που έμπαιναν τα web-crawlers, google-bots κλπ

3) Υπάρχει ζωή στον πλανήτη Άρη

Η απάντηση είναι απλή. Πριν από 2 μέρες έληξε το spam filtering (θα ανανεωθεί σήμερα) και έχω μουρλαθεί να διαγράφω. Μάλλον έπεσες σε φάση usage από spammers (σήμερα έχουν όλοι διαγραφεί).

Μπαίνω να δω νέα μηνύματα στο φόρουμ και γεμίζει η οθόνη μου από "ούζο όταν πιείς", "η γωνιά του μπάσκετ", "ελληνική κουζίνα"...

....παπαπαπαπα...μα τί το κάναμε εδώ;;;; american bar???? :lol:

On 3/2/2017 at 11:41 PM, Celtic said:

Μπαίνω να δω νέα μηνύματα στο φόρουμ και γεμίζει η οθόνη μου από "ούζο όταν πιείς", "η γωνιά του μπάσκετ", "ελληνική κουζίνα"...

....παπαπαπαπα...μα τί το κάναμε εδώ;;;; american bar???? :lol:

Σήμερα δεν έχεις παράπονο; 30 posts μέχρι στιγμής 8P:jump::gamer4:

• Like 2

On 13 Ιανουαρίου 2018 at 8:18 PM, DMTK said:

Σήμερα δεν έχεις παράπονο; 30 posts μέχρι στιγμής 8P:jump::gamer4:

Κινδυνεύεις να σε ξεπεράσει Μόνο ο Άλλος σου εαυτός  :D8P

Δυναμικά μπήκε το 2019 αφού μέχρι σήμερα έχουμε 13 νέα μέλη, αρκετά από τα οποία εκτός από εγγραφή και παρακολούθηση έχουν και συμμετοχή. Πολύ καλό νούμερο αν υπολογίσουμε ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά καμία διαφήμιση εκτός από το word of mouth μεταξύ φίλων. 

Σημαντικότατος ποιοτικός προσδιορισμός είναι το approval rate, αφού 100% των νέων εγγραφών / μελών έχουν γίνει approved (αυτό απλά σημαίνει ότι για την αρχή του χρόνου δεν έχουμε spam κλπ  accounts, ούτε χρειάστηκε να κάνουμε κάποιον ban επειδή δεν απάντησε σε επικοινωνία μαζί του).

Άλλη μια φορά να τονίσω ότι για εμάς τους παλαιότερους είναι η ποιότητα που μετράει και όχι το νούμερο / αριθμός μελών. Θέλουμε τα μέλη να ενημερώνονται, να προσφέρουν πάντα σε ελεύθερη και χωρίς χρηματικό κόστος μορφή και κυρίως να ασπάζονται τους βασικούς μας κανόνες / αρχές (όσα μέλη μας συντροφέυουν στα events) και τοκυριότερο να έχουν την ίδια αγάπη τόσο για το whisky όσο και για την καλή παρέα.

Slainte Ωρέ!

• Like 2

6 minutes ago, mallios said:

Πολύ καλό νούμερο αν υπολογίσουμε ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά καμία διαφήμιση ....

... ούτε καν αναφορά από τρίτους, θα προσέθετα :unknw:

Νέα αίτηση εγγραφής και κατά 99%  ένα όμορφο μέλος για ban /spamm Κλπ κλπ κλπ.

Υπάρχει το mail του σε άλλα 4 sites, όλα αμφιβόλου προελεύσεως και το ένα ήδη κατεβασμένο και με τηλεπωλήσεις, κέρδισες βραβείο κλπ κλπ κλπ. Κρίμα γιατί το ονομά του είναι και GoT. To έχω ξαναγράψει. Έχω αλλεργία σε yahoo mail / hotmail κλπ. 

2 hours ago, mallios said:

Νέα αίτηση εγγραφής και κατά 99%  ένα όμορφο μέλος για ban /spamm Κλπ κλπ κλπ.

Υπάρχει το mail του σε άλλα 4 sites, όλα αμφιβόλου προελεύσεως και το ένα ήδη κατεβασμένο και με τηλεπωλήσεις, κέρδισες βραβείο κλπ κλπ κλπ. Κρίμα γιατί το ονομά του είναι και GoT. To έχω ξαναγράψει. Έχω αλλεργία σε yahoo mail / hotmail κλπ. 

Γέροντα την ευχή σου! Μήπως ταιριάζει πιο πολύ εδώ:

28 minutes ago, DMTK said:

Γέροντα την ευχή σου! Μήπως ταιριάζει πιο πολύ εδώ:

Ναι, αλλά το έγραψα εδώ επειδή είναι ο πρώτος μας επισκέπτης φέτος με μη αγαθές ορέξεις. 😂