Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Μεταγραφές


jbelig

Recommended Posts

Κάτι για να χαρεί κι ο McChariz. O ΠΑΟΚ έκλεισε τον Gerrard. Όχι τον πασίγνωστο Steven ( :lol: ), αλλά τον επίσης πολύ γνωστό Ισπανό που τον θαυμάσαμε σ' εκείνη τη φοβερή Βαλένθια πριν από μερικά χρόνια και στη συνέχεια πήγε στη Μπάρτσα. Από τότε δεν έχει ξαναπαίξει τη μπάλα που έπαιζε παλιά, αλλά δεν παύει να είναι ένας σπουδαίος αμυντικός μέσος με έφεση και στο σκοράρισμα και 6 φορές διεθνής.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ο Τζέραρντ Λόπεζ είναι Ισπανός μέσος και γεννήθηκε στις 12 Μαρτίου του 1979.

Έχει αγωνισθεί σε αξιοσημείωτες ομάδες και κυρίως στην Βαλένθια και τη Μπαρτσελόνα.

Επίσης έχει παίξει για την Εθνική Ισπανίας σε 6 αγώνες ενώ έχει πετύχει και 2 γκολ, ενώ συμμετείχε με τη φανέλα της Βαλένθια στον τελικό του Ουέφα το 2000. Την ίδια χρονιά μεταγράφηκε από τη Βαλένθια στην Μπαρτσελόνα έναντι 24 εκατομμυρίων ευρώ.

Ένας σοβαρός τραυματισμός τον άφησε εκτός για πέντε μήνες το 2005. Αυτό είναι και το σημαντικό πρόβλημα που εξετάζεται για να αποκτηθεί. Πέρσι ωστόσο είχε 11 συμμετοχές στην Πριμέρα Ντιβιζιόν με την φανέλα της Ουέλβα

Eλπίζω μόνο να μη μας βγει Koulos έεεεεε Κουτσός ήθελα να πω :D

Link to comment
Share on other sites

Πόρωση πάρε και την δεύτερη μεταγραφή....

Ο δεύτερος ποδοσφαιριστής, ο οποίος θα στελεχώσει την επιθετική γραμμή, είναι ο ΗλίαςΑναστασάκος. Ο "δικέφαλος του βορρά" έχει έρθει σε συμφωνία με τον πρώτο σκόρερ της φετινής Β’ Εθνικής με 18 γκολ. Ο 30χρονος του Θρασύβουλου (ο οποίος προβιβάστηκε) θα υπογράψει συμβόλαιο δύο ετών και θα επιστρέψει στην πρώτη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος μετά την παρουσία του εκεί με την ΑΕΚ, τον Απόλλωνα Αθηνών και την Καλαμάτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι βλέπω να μένουμε με τον Προπονητή.....

Πολύ ησυχία στα μεταγγραφικά του Λιμανιού.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι βλέπω να μένουμε με τον Προπονητή.....

Πολύ ησυχία στα μεταγγραφικά του Λιμανιού.

Δεν πείρατε τον Παπαδόπουλο του Ηρακλή; Και άλλους θέλεις;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πείρατε τον Παπαδόπουλο του Ηρακλή; Και άλλους θέλεις;;

Τον πήραμε,αλλά που πας με τον ΠΑΠ στο C.L. ?.

Για επένδυση καλώς μου μοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλά ρε παιδιά, αυτός ο πολυμετοχική διοίκηση τον Παναθηναϊκό θα φτιάξει ή τον ΠΑΟΚ; Είχε δηλαδή ο ΠΑΟΚ πέρισυ στην εντεκάδα του 2 παίκτες που κοστίζουν πάνω από 2 μύρια (Μελίσσης, Χριστοδουλόπουλος); Κι αυτός ο Δάρλας που πάει αντάλλαγμα για τον Μελίσση δεν ήταν η ταλεντάρα που μας είχαν φάει τ' αυτιά πρόπερσι;

Τη βλέπω τη δουλειά φίλε McChariz. Αν κάνει ο Ζαγόρ μια καλή επενδυσούλα μ' αυτά που τσέπωσε τώρα, άρχισε να ψάχνεις τι θα μας ανοίξεις το καλοκαιράκι!

Υ.Γ. Κοίτα να δεις που θα γίνουμε και ΠΑΟΚ τώρα για να πιούμε κάναν ουίσκαρο!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Κοίτα να δεις που θα γίνουμε και ΠΑΟΚ τώρα για να πιούμε κάναν ουίσκαρο!

Μα νόμιζα ότι είναι γνωστό: ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Mα ο Mchariz το είχε πει από 23-7,πουλάμε και τον Μελίσση........και η Π.ΕΚ. έτρεξε...κανείς δεν το θυμάται?.

Link to comment
Share on other sites

ωραία βραδυα, αν δεν μας τα χάλαγε η κίνηση θα ήμασταν τζετ......

2 ώρες απο την εξοδο αττική οδο για ΟΑΚΑ, τα λόγια ειναι ΠΕΡΙΤΤΑ νομίζω.....

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την κλήρωση, Σπάρτα Πράγας παιδιά!

Υπάρχουν 2 προτάσεις:

1) Στο ΟΑΚΑ λίγο πριν το 15αύγουστο (θα το παλέψω να είμαι Αθήνα).

2) Στην Πράγα... εκεί όλα τα λεφτά.

Ακούω απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

'Οσο για τον Μελίσση, 2 εκατ.? 'Ελεος!

Στην ανταλλαγή με τον Δάρλα, μάλλον ο ΠΑΟΚ έπρεπε να μας πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανταλλαγή με τον Δάρλα, μάλλον ο ΠΑΟΚ έπρεπε να μας πληρώσει.

Σακάτη μου τον έδωσες... :D αλλά τέλος πάντων!

Η πλάκα είναι ότι φέτος θα σου πάρω 4 πονταλάκια... :aggressive: :diablo: =@

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι φέτος θα σου πάρω 4 πονταλάκια... :aggressive: :diablo: =@

Επιρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου..........θα περιμένω να δω.

Link to comment
Share on other sites

Σα να συμφωνώ με τον Γιώργο σ'αυτό... Αλλά κι εγώ με τις αμφιβολίες μου...

Τέλος πάντων, ο Socrates την έκανε πάλι τη δουλειά του. Είμαι αυτήν την ώρα με επιβεβαιωμένο τον Ντούντου και περιμένω Μπραντάο (πόσες φορές μας έχει κλείσει το σπίτι;) ή/και Ντιόγο!

Σα να ξυπνήαμε και να δουλέυουμε καλά επιτέλους μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Σα να συμφωνώ με τον Γιώργο σ'αυτό... Αλλά κι εγώ με τις αμφιβολίες μου...

Τέλος πάντων, ο Socrates την έκανε πάλι τη δουλειά του. Είμαι αυτήν την ώρα με επιβεβαιωμένο τον Ντούντου και περιμένω Μπραντάο (πόσες φορές μας έχει κλείσει το σπίτι ;) ή/και Ντιόγο!

Σα να ξυπνήαμε και να δουλέυουμε καλά επιτέλους μου φαίνεται!

:D:D:D Θα γελάσουμε πολύ φέτος με τους φίλους γαβρ... εε... ολυμπιακούς... ακόμα δεν το πήρατε χαμπάρι ότι ήδη το πήρε η αγία τριάς (Βαρδιν, Πατέρας, Βγενοπ - είναι κάτι πράσινα ελοχίμ με πολλά ευρώ), αρκεστείτε στο μπάσκετ που πιθανότατα θα "κλέψετε" φέτος (αν και ο NBAer είναι πάρα πολύ κακή επιλογή κατά την γνώμη μου - στην Ευρώπη τα καρφώματα "in your face" δεν είναι και τόσο σημαντικα, όσο το σταθερό σκοράρισμα - μακάρι να βγω λάθος)

Και για να μην λέτε ότι δεν αναφέρομαι στον Μεγάλο ΠΑΟΚ...

Στόχος είναι σαφώς η Τέταρτη θέση στο Ποδόσφαιρο και η Άνετη Σωτηρία στο Μπάσκετ...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... όταν υπήρχε σταθερή πορεία παικτών από τον ΠΑΟΚ στον Ολυμπιακό δεν είδα να σας χάλασε καθόλου;;;

Άλλαξαν τα κόζια και ξενερώσατε;;;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... όταν υπήρχε σταθερή πορεία παικτών από τον ΠΑΟΚ στον Ολυμπιακό δεν είδα να σας χάλασε καθόλου;;;

Μέχρι εδώ όλα καλά.

Τι χορηγία όμως από εταιρεία μέλους της Αγίας τριάς που την πάτε?.

Εμένα πάντως μου φέρνει κάπως...

Ψωνίσαμε από τα Αριάνα σε πιο προσγειωμένες τιμές.....όπως και εσείς άλλωστε.

Πάντως και τις 2 μεταγγραφές αυτές του ΠΑΟ τις θεωρώ μαγκιά του ΠΑΟΚ που τους έδωσε σε τέτοια τιμή...

Καλοί παίχτες αλλά όχι και τόσα φράγκα ρε παιδιά.

Όπως και να έχει υπομονή και θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερός ΠΑΟΚ... Επιτέλους είδαμε λίγη μπάλα στην Τούμπα. Πέρισυ πόνεσαν τα ματάκια μας. Κάτω η μπάλα, εξίσου καλός άξονας και αριστερή πλευρά (δεξιά ο πορτογάλλος δεν πείθει ακόμα). Ο Χαλκιάς έχει ήδη χάσει τον κόσμο. Θα πρέπει να σώσει τα άχαστα για να τον εκτιμήσουμε. Αααααχ φτιάχτηκα!!!

Κάτι άκουσα για την άμυνα του Ολυμπιακού... 3 μπαλάκια βρε φάγατε!!! Ο Βαλβέρδε θα δει την παρέλαση;;; (δεν μπορεί να μην φταίει και αυτός, ρε παιδιά... "δεν έχω παίκτες, δεν έχω παίκτες, δεν έχω παίκτες" εε καλά δεν σου βάλαμε και φιλικό με την ManU ρε φίλε). Υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο της Δανιμαρκείας...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα για την άμυνα του Ολυμπιακού... 3 μπαλάκια βρε φάγατε!!! Ο Βαλβέρδε θα δει την παρέλαση;;; (δεν μπορεί να μην φταίει και αυτός, ρε παιδιά... "δεν έχω παίκτες, δεν έχω παίκτες, δεν έχω παίκτες" εε καλά δεν σου βάλαμε και φιλικό με την ManU ρε φίλε). Υπάρχει κάτι σάπιο στο βασίλειο της Δανιμαρκείας...

Δεν έχεις και άδικο ρε φίλε,αλλά υπομονή μέχρι τον Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...