Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

online shops και περι αγορών γενικότερα


Recommended Posts

7 minutes ago, Glen Philip said:

Respect.Και για τους ρεφενέδες

Γι'αυτό είναι το φόρουμ και μπορείς να συμμετάσχεις και εσύ... παρεμπιπτόντως Θεσσαλονίκη έχετε μια πολύ καλή κάβα πού πολλές φορές είναι φτηνότερη και από το ίντερνετ 😉

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι πήρε το μάτι μου..Έχει γινει εντοπισμός,τοπογράφηση,χαρτογράφηση ένα χρό ο εχω που εγκατασταθηκα μόνιμα αλλωστε,ακομα χάνομαι..Θα την κανω την βόλτα μου σίγουρα όταν γυρίσω Ελλαδα με το καλο..Ισως στείλω το κορίτσι να κάνει μία ερευνα αγοράς μέχρι τότε!(το ίσως μ'αρεσε....:blush:)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Glen Philip said:

ένα χρό ο εχω που εγκατασταθηκα μόνιμα αλλωστε,ακομα χάνομαι..

Οπότε θα πρότεινα και τα Bar L.A.B στην Καλαμαριά ένα από τα καλύτερα ουισκομπαρ στην Ελλάδα με τον ιδιοκτήτη και φίλο Νίκο να έχει μεγάλο πάθος για το άθλημα, καθώς και το Casablanca Social Club στην Βασιλίσσης  Όλγας πού το διευθύνει ο Αλέξανδρος και είναι και αυτός καλός φίλος και γνωστής τού αθλήματος αλλά πρόσεξε μην σε παρασύρει στα κοκτέιλ 😋😀

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα πα πα..Μα-κρι-α απο κοκ-τέιλ..Μα κρι αααα!!!

 

Ενα glendronach 12 με μια στάλα Lagavulin 16 θεωρειται κοκτέιλ;Αντε βάλε και μια ομπρέλα..:punk::dance2:

Μου πέφτει μακριά η Καλαμαριά αλλά θα την πάω την βόλτα μου..Εχει μπει στη λίστα το Βar L.A.B. φίλε @Uisge-Beatha !! Είναι κι αυτό στο χαρτάκι!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Glen Philip said:

Λίγο που έψαξα έχει κορυφαίες τιμές και μεταφορικά.Δεν είναι τυχαίο που είναι το αγαπημενο σου @thanasist !Και με ωραίες ανεξάρτηρες εμφιαλώσεις.

Να σου προτείνω και μια που πήρα εγώ, αν και δεν δοκίμασα ακόμα, με καλές κριτικές μέχρι στιγμής 

https://shop.mein-lieblingswhisky.de/epages/es71912.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/es71912/Products/SCSV708

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/110518/glentauchers-1997-sv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου πήγε εδιμβούργο για λίγες μέρες. Ξέρετε αν συμφέρει να αγοράσει από εκεί φιάλες σε σχέση με τις εδώ τιμές και τα online shops?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos74 said:

Παιδιά ένας φίλος μου πήγε εδιμβούργο για λίγες μέρες. Ξέρετε αν συμφέρει να αγοράσει από εκεί φιάλες σε σχέση με τις εδώ τιμές και τα online shops?

Σε σχέση με τις εδώ τιμές πρέπει να συμφέρει. Σε σχέση με τιμές πχ από Γερμανία δε νομίζω. Αλλά χρειάζεται απευθείας σύγκριση για να δεις και δεν μπορείς εκ των προτέρων να ξέρεις 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Glen Philip said:

Ισως στείλω το κορίτσι να κάνει μία ερευνα αγοράς μέχρι τότε!

Εκεί πάντως δε θα αντιμετωπίζει το πρόβλημα του Σουπερ Μάρκετ που έχει βαρεθεί να βλέπει τα ίδια...:biggrin1:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DMTK said:

Εκεί πάντως δε θα αντιμετωπίζει το πρόβλημα του Σουπερ Μάρκετ που έχει βαρεθεί να βλέπει τα ίδια...:biggrin1:

Εννοείται φίλε @DMTK.Στην πηγή θα την στείλω!Θα δώσω οδηγίες προς ναυτιλομένους και θα περιμένω..γι αυτο όποιος εχει κατι κατα νου απο το εν λόγω μαγαζί ενα pm θα το εκτιμούσα,αν και γι αυτο το μήνα εβγαλα νικητες μολις χτες βραδυ και εκανα μια παραγγελιουλα..Θα ποσταρω στο αναλογο post όταν παραλαβω με καποια ίσως φωτο οταν μου σταλθει κι εμένα!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Glen Philip said:

Εννοείται φίλε @DMTK.Στην πηγή θα την στείλω!Θα δώσω οδηγίες προς ναυτιλομένους και θα περιμένω..γι αυτο όποιος εχει κατι κατα νου απο το εν λόγω μαγαζί ενα pm θα το εκτιμούσα,αν και γι αυτο το μήνα εβγαλα νικητες μολις χτες βραδυ και εκανα μια παραγγελιουλα..Θα ποσταρω στο αναλογο post όταν παραλαβω με καποια ίσως φωτο οταν μου σταλθει κι εμένα!

 

Δώσε πόνο. Χτύπα ανελέητα! :punk:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια φιαλη απο εδιμβουργο μεταξυ 40 και 50 ευρω απο το φιλο μου που ειναι εκει. κατι πιο ιδιαιτερο.

ειδα το royal mile whiskies.Αν ξερει καποιος προτεινομενο   μαγαζι με καλες τιμες εκει ας το αναφερει.

ειδα περιπου

bunnahabhain 12             42 euro

kilkerran 12                        43 euro

glenallachie 12                     48euro  

θα ηθελα μια γνωμη για καποιον που εχει δοκιμασει απο αυτα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos74 said:

θα ηθελα μια φιαλη απο εδιμβουργο μεταξυ 40 και 50 ευρω απο το φιλο μου που ειναι εκει. κατι πιο ιδιαιτερο.

ειδα το royal mile whiskies.Αν ξερει καποιος προτεινομενο   μαγαζι με καλες τιμες εκει ας το αναφερει.

ειδα περιπου

bunnahabhain 12             42 euro

kilkerran 12                        43 euro

glenallachie 12                     48euro  

θα ηθελα μια γνωμη για καποιον που εχει δοκιμασει απο αυτα.

ευχαριστω.

Bunnahabhain 12 με κλειστά μάτια και αυτιά....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Glen Philip said:

Εντάξει είπαμε..Τον αλλο μηνα τώρα@DMTK!Ασε τις φυτιλιες κι εσύ!:devil:

ε τον άλλο μήνα βέβαια... (σε 15 μέρες δηλαδή :p)

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, panos74 said:

θα ηθελα μια φιαλη απο εδιμβουργο μεταξυ 40 και 50 ευρω απο το φιλο μου που ειναι εκει. κατι πιο ιδιαιτερο.

ειδα το royal mile whiskies.Αν ξερει καποιος προτεινομενο   μαγαζι με καλες τιμες εκει ας το αναφερει.

ειδα περιπου

bunnahabhain 12             42 euro

kilkerran 12                        43 euro

glenallachie 12                     48euro  

θα ηθελα μια γνωμη για καποιον που εχει δοκιμασει απο αυτα.

ευχαριστω.

Το Bunnahabhain 12 είναι πολύ καλό, αλλά το βρίσκεις και στην Ελλάδα, οπότε όχι.

Glenallachie.....ακούγονται καλά σχόλια για τις νέες εμφιαλώσεις.....

Kilkerran είναι κάπως extra-ιδιαίτερο, μπορεί να σου φανεί "βαρύ".

Μέχρι 50 ευρώ και κατι πιο ιδιαίτερο....δύσκολα μας βάζεις....

Άν ήταν δικός μου φίλος, θα του ζητούσα να μου φέρει αυτό το φρέσκο-φρέσκο....https://www.royalmilewhiskies.com/balvenie-12-year-old-the-sweet-toast-of-american-oak-43-70cl/.....μοιάζει να είναι εξαιρετική λιχουδιά !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos74 said:

θα ηθελα μια φιαλη απο εδιμβουργο μεταξυ 40 και 50 ευρω απο το φιλο μου που ειναι εκει. κατι πιο ιδιαιτερο.

ειδα το royal mile whiskies.Αν ξερει καποιος προτεινομενο   μαγαζι με καλες τιμες εκει ας το αναφερει.

ειδα περιπου

bunnahabhain 12             42 euro

kilkerran 12                        43 euro

glenallachie 12                     48euro  

θα ηθελα μια γνωμη για καποιον που εχει δοκιμασει απο αυτα.

ευχαριστω.

https://www.royalmilewhiskies.com/scotch/whiskies/blended-malt/berry-brothers-and-rudd-classic-range-sherry-cask-blended-malt-44-2-70cl/

Είναι πολύ καλό για τα χρήματα του 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Theodore said:

Και το kilkerran πιστεύω είναι vfm..! 

Είναι δύσκολο ουίσκι το Kilkerran 12. Ναι, είναι vfm αλλά θέλει λίγο να έχεις εντρυφήσει παραπάνω για να καταλάβεις αν πραγματικά σου αρέσει ή όχι. Όμως ναι είναι 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...