Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Προγράμματα για τα ήδη υπάρχοντα μέλη της SMWS


Recommended Posts

Στη φωτογραφία παρατηρώ μια ενδιαφέρουσα πολυτυπία των SMWS tasting glasses. Προφανώς είναι από διαφορετικά batches παραγγελιών. Να παίρνουμε κι εμείς ιδέες για τυχόν επόμενες δικές μας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wisdom said:

Στη φωτογραφία παρατηρώ μια ενδιαφέρουσα πολυτυπία των SMWS tasting glasses. Προφανώς είναι από διαφορετικά batches παραγγελιών. Να παίρνουμε κι εμείς ιδέες για τυχόν επόμενες δικές μας.

Τι εννοείς; μόνο το logo διαφέρει, σαν τύπος ενιαίος είναι νομίζω

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DMTK said:

Τι εννοείς; μόνο το logo διαφέρει, σαν τύπος ενιαίος είναι νομίζω

Ναι, αυτό εννοώ, ότι έχει αλλάξει το τύπωμα του σχεδίου και του μεγέθους του logo και το συσχετίζω με την αντίστοιχη δική μας συζήτηση για το μέγεθός του HMWS logo στα δικά μας Glencairn και τη διάρκειά του σε χρήση, πλυσίματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wisdom said:

Στη φωτογραφία παρατηρώ μια ενδιαφέρουσα πολυτυπία των SMWS tasting glasses. Προφανώς είναι από διαφορετικά batches παραγγελιών. Να παίρνουμε κι εμείς ιδέες για τυχόν επόμενες δικές μας.

Και τώρα θα πρέπει να περιμένουμε και τα νέα ποτηράκια με το νέο Logo της SMWS.

Ας κάνουμε και μια μικρή αναδρομή με μερικά από τα Logos και φυσικά το καινούργιο (δεξιά) και το αρχικό με το μπουκάλι SMWS 1.1.

Image result for smws first LOGO   Image result for smws LOGO    Image result for smws LOGO  Image result for smws LOGO

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην "φοβούνται" τα μέλη ότι θα ξεμείνουμε από whisky... κάποιες φωτό από την επίσκεψη των φίλων μας Tomas και Helen μαζί με τον Hideo Yamaoka (συλλέκτη) στην αποθήκη της SMWS. Σύμφωνα με την πληροφορία που υπάρχει δημόσια στο FB,  η SMWS πολύ σύντομα θα έχει στην ιδιοκτησία της και στις αποθήκες της ένα barel αξίας 1m eur!

 6.jpg7.jpg 3.jpg4.jpg  1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τρίτη φορά που πάω kouβά από την SMWS μεσα σε εναμισυ μηνα.Οκ το σημερινο μπουκαλι ηταν φεστιβαλικό ηταν Old Pulteney ειχε πανω απο 3000 ενδιαφερομενους για 100 μπουκαλια.

Το προηγούμενο Glenrothes που δεν ηταν φεστιβαλικο;Το προηγουμενο Bunna σε Madeira casks;

Kολλάει το σύστημα,μου δείχνει ερορ και μετά τα μπουκάλια έχουν εξαντληθεί μέσα σε ένα λεπτό!

Κατανοώ ότι δεν είμαι ο μόνος άνθρωπος στον πλανήτη ούτε ο μόνος ουισκοφιλος αλλά εάν -δεν σου λεω πάντα- δεν μας κάνει το σύστημα  τους την χάρη να παίρνουμε που και που το μπουκάλι που θελουμε να αγορασουμε ε εκεί αρχίζει να μην έχει πλάκα.Αν έχει τόσο πολλούς ενδιαφερόμενους ας τα βάλει live κληρωση ξερω γω;Δικαιοτερο μου φαινεται απο το να μπλοκαρουν ολα και εκει που εισαι σιγουρος οτι το πηρες να σου βγαζει error.

Η κοπέλα που είναι υπεύθυνος πωλήσεων μου είπε την προηγούμενη φορά αν δεις να κολλάει το κομπιούτερ πάρε τηλέφωνο.Ε σήμερα πήρα όταν έγινε το  το μπλοκάρισμα και συνδέθηκα μετά από 10 λεπτά για να μου πούνε ότι το μπουκάλι εξαντλήθηκε και ότι όλα είναι θέμα τύχης που το πιστεύω, δεν κατηγορώ κανέναν. Απλα για περιζήτητα μπουκάλια ίσως μια άλλη διαδικασία θα ήταν πιο δίκαια ίσως;

Εχει κανείς εμπειρία επ αυτού;

Τουλάχιστον πρόλαβα και πήρα ένα δείγμα 25 ml απο το Pulteney  μαζι με αλλα 4 φεστιβαλικα δειγματακια:)

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Corry Vreckan said:

Τρίτη φορά που πάω kouβά από την SMWS μεσα σε εναμισυ μηνα.Οκ το σημερινο μπουκαλι ηταν φεστιβαλικό ηταν Old Pulteney ειχε πανω απο 3000 ενδιαφερομενους για 100 μπουκαλια.

Το προηγούμενο Glenrothes που δεν ηταν φεστιβαλικο;Το προηγουμενο Bunna σε Madeira casks;

Kολλάει το σύστημα,μου δείχνει ερορ και μετά τα μπουκάλια έχουν εξαντληθεί μέσα σε ένα λεπτό!

Κατανοώ ότι δεν είμαι ο μόνος άνθρωπος στον πλανήτη ούτε ο μόνος ουισκοφιλος αλλά εάν -δεν σου λεω πάντα- δεν μας κάνει το σύστημα  τους την χάρη να παίρνουμε που και που το μπουκάλι που θελουμε να αγορασουμε ε εκεί αρχίζει να μην έχει πλάκα.Αν έχει τόσο πολλούς ενδιαφερόμενους ας τα βάλει live κληρωση ξερω γω;Δικαιοτερο μου φαινεται απο το να μπλοκαρουν ολα και εκει που εισαι σιγουρος οτι το πηρες να σου βγαζει error.

Η κοπέλα που είναι υπεύθυνος πωλήσεων μου είπε την προηγούμενη φορά αν δεις να κολλάει το κομπιούτερ πάρε τηλέφωνο.Ε σήμερα πήρα όταν έγινε το  το μπλοκάρισμα και συνδέθηκα μετά από 10 λεπτά για να μου πούνε ότι το μπουκάλι εξαντλήθηκε και ότι όλα είναι θέμα τύχης που το πιστεύω, δεν κατηγορώ κανέναν. Απλα για περιζήτητα μπουκάλια ίσως μια άλλη διαδικασία θα ήταν πιο δίκαια ίσως;

Εχει κανείς εμπειρία επ αυτού;

Τουλάχιστον πρόλαβα και πήρα ένα δείγμα 25 ml απο το Pulteney  μαζι με αλλα 4 φεστιβαλικα δειγματακια:)

 

Ναι... και εγώ έχασα 2 μπουκάλια έτσι. Έχω κάνει παράπονο συγκεκριμένο και υπάρχει απάντηση. Δεν είναι στο χέρι μας να επηρεάσουμε την διαδικασία. Είναι κάτι (δυστυχώς) λογικό και επόμενο όταν μιλάμε για single cask εμφιαλώσεις και όταν υπάρχουν καμιά 25ριά χιλιάδες μέλη.

Ελπίζω και εγώ να διορθωθεί ή να αυξηθεί η διάρκεια του timer στο basket.

==================================================================

Thank you for your email. 

"I am afraid that even if the bottles are in your basket they are not reserved until a payment has been made, I am sorry. We have trialled a few systems to allow you to put bottles in your shopping basket while you continue to browse. However, the basket timer systems crash the website and unfortunately there isn’t a quick fix to add this feature back in. It’s on our to do list and will be included in the new ecommerce website when we know it can be launched safely."

===================================================================

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και μέχρι να βρεθούμε από κοντά και να δοκιμάσουμε τις φετινές ΜΕΓΑΛΕΣ εκπλήξεις .... να ενημερώσουμε ότι για τα μέλη της SMWS τρέχει ένας υπέροχος διαγωνισμός!

Απλά κάντε κλικ στην εικόνα (τα μέλη) και εγγραφείτε. Σίγουρα θα έχετε πάρει και το e-mail.

Σε κάθε περίπτωση, για όσους επιθυμούν να γραφτούν στην SMWS ισχύει όπως γνωρίζετε η πάγια προσφορά μου για refer link με 20% έκπτωση και το κουπόνι των 20 GBP  discount που μου έρχεται, δώρο στο νέο μέλος (ποτέ δεν το κρατάω).

image.png

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι φέτος θα τρέξει και ένας άλλος special διαγωνισμός από την SMWS. Περισσότερα δεν μπορούμε ακόμα να πούμε, αλλά η συνολική του αξία είναι πολύ μεγάλη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Για τα μέλη από Ευρώπη τα οποία ετοιμάζονται (ενδεχομένως) για το αυριανό πρώτο Outturn του έτους και της Post covid εποχής, λίγη προσοχή στις απλές οδηγίες.

 

1.jpg  2.png

3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Για τα μέλη από Ευρώπη τα οποία ετοιμάζονται (ενδεχομένως) σήμερα για το πρώτο Outturn του έτους και της Post covid εποχής, λίγη προσοχή στις απλές οδηγίες.

 

1.jpg  2.png

3.png

Πρώτον, αύριο δεν είναι ρε γέροντα;

Δεύτερον, επειδή το ξέρεις δε τα πάμε καλά με τα γκλέζικα, κάνε μας ένα συνοπτικό ρεζουμέ ασούμε...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DMTK said:

Πρώτον, αύριο δεν είναι ρε γέροντα;

Δεύτερον, επειδή το ξέρεις δε τα πάμε καλά με τα γκλέζικα, κάνε μας ένα συνοπτικό ρεζουμέ ασούμε...

Ναι το διόρθωσα. Αύριο είναι.

Αυτό που έχουμε τσεκάρει στο testing period και είναι αλλαγή στην διαδικασία αγοράς, είναι ότι στα στοιχεία σου (κατά την αγορά) μετά το CVV της κάρτας σου, προσθέτεις και τον ταχυδρομικό κώδικα. Κατά τα άλλα, η διαδικασία είναι η ίδια. 

Τα πράγματα θα απλοποιηθούν ακόμα πιο πολύ όταν θα ανέβει και το EU site. 

Επίσης, όπως ισχύει πλέον για κάθε αγορά από ίντερνετ, για να γίνει η αγορά ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ έρθει μήνυμα στο κινητό σου ή στο web-banking app το οποίο θα απαιτεί να δοθεί έγκριση για την συναλλαγή, ΑΛΛΆ όπως λένε και οι φίλοι μας, μπορεί να μην ζητηθεί έγκριση (εξαρτάται από την τράπεζα, το ποσό κλπ κλπ κλπ).

Αν για κάποιο λόγο γίνει η συναλλαγή αλλά η παραγγελία έχει ένδειξη cancelled, είναι γνωστό λάθος, η παραγγελία έχει γίνει και απλά επικοινωνήστε μαζί τους.

Όλα αυτά συντομότατα θα διορθωθούν.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Αυτό που έχουμε τσεκάρει στο testing period και είναι αλλαγή στην διαδικασία αγοράς, είναι ότι στα στοιχεία σου (κατά την αγορά) μετά το CVV της κάρτας σου, προσθέτεις και τον ταχυδρομικό κώδικα. Κατά τα άλλα, η διαδικασία είναι η ίδια. 

Το ίδιο ισχύει για πληρωμές μέσω paypal, revolut? 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DMTK said:

Το ίδιο ισχύει για πληρωμές μέσω paypal, revolut? 

Που να θυμάμαι ρε πρόεδρε!

Για Revolut 100% ισχύει. Κάρτα είναι (Mastercard) οπότε δίνεις στοιχεία και ΤΚ.

Για paypal δεν μπορώ να δω.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mallios said:

Που να θυμάμαι ρε πρόεδρε!

Για Revolut 100% ισχύει. Κάρτα είναι (Mastercard) οπότε δίνεις στοιχεία και ΤΚ.

Για paypal δεν μπορώ να δω.

Αλλού θέλω να καταλήξω, στο ζητάει εκείνη την ώρα (οπότε είσαι αναγκασμένος να το κάνεις) ή πρέπει να κάνεις κάποια προεργασία; (ρωτάω εκ μέρους όλων δημόσια, για να λύσω τυχόν απορίες που θα προκύψουν γέροντα).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DMTK said:

Αλλού θέλω να καταλήξω, στο ζητάει εκείνη την ώρα (οπότε είσαι αναγκασμένος να το κάνεις) ή πρέπει να κάνεις κάποια προεργασία; (ρωτάω εκ μέρους όλων δημόσια, για να λύσω τυχόν απορίες που θα προκύψουν γέροντα).

Εκείνη την ώρα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...