Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Τι πίνουμε αυτήν την εποχή (2020)


Recommended Posts

44 minutes ago, charkyriak said:

Ωπα ρε Χρήστο...ωπα...

Εμείς τι φταίμε;;;

Ναι φίλε, μιλάμε για αυθεντικά Αιγίνης, τα πούλαγε παραγωγός στην δημοτική αγορά της Κυψέλης το ΣΚ και πήρα...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DMTK said:

μα καλά ένα τασάκι talisker να ρίχνεις τα τσόφλια δεν είχες; 8P

Εφέ είναι μωρέ, ήθελα να φαίνονται ωραία στη φωτο....άσε που το τασάκι είναι Dewar's  και δεν κόλλαγε...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Celtic said:

Ναι φίλε, μιλάμε για αυθεντικά Αιγίνης, τα πούλαγε παραγωγός στην δημοτική αγορά της Κυψέλης το ΣΚ και πήρα...

Και στο διπλανό πάγκο πουλιόταν το Talisker ε;;;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν άντεξα το άνοιξα για να δοκιμάσω.

Θυμίζει Port Askaig 10 YO το cask strength αλλά περισσότερο το Port Askaig 100% που είναι μονοδιάστατο.

Cask Islay Bourbon Edition.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Κι εγώ δεν άντεξα και το άνοιξα.....ε αφού είπαμε τελειώνουν γλήγορα τα ρημάδια....:biggrin1:

IMG_20200922_224702.jpg

Αχ, αυτό το άτιμο το Evaporation !!!!!!!!!!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mitsubae said:

Ρε θα μας τρελάνει τούτος.... 

 To παλιό 12άρι έχει αδειάσει προ αμνημονεύτων χρόνων, το έχω κρατήσει ως ενθύμιο και είπα να σας κάνω πλακίτσα.

Το 25άρι όμως όντως το άνοιξα προχθές αφού YOLO :jump:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Celtic said:

 To παλιό 12άρι έχει αδειάσει προ αμνημονεύτων χρόνων, το έχω κρατήσει ως ενθύμιο και είπα να σας κάνω πλακίτσα.

Το 25άρι όμως όντως το άνοιξα προχθές αφού YOLO :jump:

Να ξέρεις ότι ψαρωσα με το παλιό!!!😜😜😜

Το 25αρι είναι απίστευτο ουίσκι!!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Celtic said:

 To παλιό 12άρι έχει αδειάσει προ αμνημονεύτων χρόνων, το έχω κρατήσει ως ενθύμιο και είπα να σας κάνω πλακίτσα.

Το 25άρι όμως όντως το άνοιξα προχθές αφού YOLO :jump:

@Celtic είναι ίδιο με το συγκριτικό που είχαμε κάνει με τα τρία 25άρια? (Laga / Caol / Tali)

Link to comment
Share on other sites

Bruidhladdich 10y.o. Petrus Cask

265257-big.jpg&key=97da0603e30c9955202ab

Ένα εξαιρετικό whisky, για μια εξαιρετική μέρα... 10.000 posts στο αγαπημένο μου forum!

Να είμαστε όλοι καλά και εμείς και οι οικογένειές μας, να εμπλουτίζουμε και να κρατάμε αυτό το forum ενεργό κι αυτή την παρέα ζωντανή!! 

Sláinte ωρέ και στα δικά σας!!!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Tί λέει? Σε σχέση με το 12yo ή/και με άλλα ΗΡ?

Με τα πρώτα 2 ποτήρια που ήπια το βρίσκω πολύ καλύτερο από το 12. Έχει μία ελαφριά κάπνα. Είναι πιο θαλασσινό. Δεν θυμίζει τo λουλουδάτο 12. Προσωπικά μου φαίνεται πολύ καλύτερο από το 12 και από το μικρό 10 της Γερμανίας (0,35L).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charkyriak said:

IMG_20200929_222140_HDR.jpg

Είναι φανταστικό. Δυστυχώς είπαν ότι σταμάτησε αυτή η ΄έκδοση και θα έχουμε 10 Years cask strength.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, valasios said:

Είναι φανταστικό. Δυστυχώς είπαν ότι σταμάτησε αυτή η ΄έκδοση και θα έχουμε 10 Years cask strength.

 

Και γιατί παρακαλώ σε χαλάει αυτό??? Δώστε cask strength στο λαό !!!! :jump::biggrin1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Celtic said:

Και γιατί παρακαλώ σε χαλάει αυτό??? Δώστε cask strength στο λαό !!!! :jump::biggrin1:

Δυστυχώς ζητάνε και πολύ περισσότερα χρήματα. Σχεδόν διπλάσια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, valasios said:

Μετά το Tasting Night στο The Bar Lab την Τρίτη το βράδυ την Τετάρτη άνοιξε το Ledaig 10.

Α σ υ γ κ ρ ά τ η τ ο ς ! 

(μου θυμίζεις @Tassos Roubeidis στα πρώτα του βήματα...:biggrin1:)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...