Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Recommended Posts

Ριλαξαροντας λίγο, σπάνιο πράμα πια 😢 και βλέποντας λίγο σειρές έπεσα σε μια εικόνα που μού θύμισε μια παλιά ιδέα οπότε είπα να την αναβιώσω και να αρχίσω αυτό το παιχνίδι...

Find the Bottle No1 λοιπόν και θα κρατάω σκορ 😋 (ειδικά από μια συγκεκριμένη ψυχή αναμένω άμεσα αποτελέσματα 😉)

IMG-1259fe4e92be7775f356f8eb8f65b659-V.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Celtic said:

Bunna ?

Όποιος λέει τι λέει και γιατί που έλεγε και ένας δάσκαλος 😀 αλλά το παιχνίδι είναι βρείτε το μπουκάλι/ετικέτα όχι το αποστακτήριο 😉 και για να είμαι πιο δίκαιος θα βοηθήσω και με μια δεύτερη καλύτερη φωτογραφία 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Uisge-Beatha said:

Όποιος λέει τι λέει και γιατί που έλεγε και ένας δάσκαλος 😀 αλλά το παιχνίδι είναι βρείτε το μπουκάλι/ετικέτα όχι το αποστακτήριο 😉 και για να είμαι πιο δίκαιος θα βοηθήσω και με μια δεύτερη καλύτερη φωτογραφία 

Ρε φίλε, το Bunna είναι η πρώτη επιλογή, (κλασσικός λαιμός) αλλά λέγε τι ακριβώς ζητάς! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Ρε φίλε, το Bunna είναι η πρώτη επιλογή, (κλασσικός λαιμός) αλλά λέγε τι ακριβώς ζητάς! 

Θέλει την συγκεκριμένη εμφιάλωση, να μας το κάνει πιο δύσκολο, δεν κατάλαβες???

Feis Ile 2021 - Marsala cask finish.....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mallios said:

Ρε φίλε, το Bunna είναι η πρώτη επιλογή, (κλασσικός λαιμός) αλλά λέγε τι ακριβώς ζητάς! 

Ετικέτα/εμφιάλωση πως το λένε στο χωριό σού 😋😀 πάντως η δεύτερη φωτογραφία είναι εύκολη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Celtic said:

Θέλει την συγκεκριμένη εμφιάλωση, να μας το κάνει πιο δύσκολο, δεν κατάλαβες???

Feis Ile 2021 - Marsala cask finish.....

Τσου😀 είναι πιο εύκολη και "κοινη" έκδοση το χρωματακι κάνει μπαμ💣 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Uisge-Beatha said:

Τσου😀 είναι πιο εύκολη και "κοινη" έκδοση το χρωματακι κάνει μπαμ💣 

Νόμιζα ήταν λευκή ετικέτα, από την πρώτη φωτο, μετα είδα την μεγαλύτερη....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Uisge-Beatha said:

Είδες πως ήταν εύκολο 😋😀

Και όμως όχι και τόσο. Είχα καταλήξει άμεσα εκεί (για κάποιους λόγους) ΑΛΛΑ στην φωτό φαίνεται η πίσω πλευρά του μπουκαλιού. 

αυτό το λευκό / ανοιχτόχρωμο κομμάτι δεν υπάρχει μπροστά και δεν ήμυν σίγουρος. Πραγματικά το τζόγαρα λόγω μπλε. Ο λαιμός αποκλείει τα πιο πολλά που είναι μαύρα

image.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Celtic said:

Μισό μισό θα το πιούμε το μπουκαλι που κερδίσαμε @mallios 

Thanks @Uisge-Beatha! Πότε κληρώνει το επόμενο?:biggrin1:

Το μπουκάλι που κερδίζει είναι το επόμενο 😉😀

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα ευκολάκι, το προηγούμενο ηταν από την Σουηδία και την αστυνομική σειρά  Beck αυτή την ενώ αυτό από την Ελλάδα και την ΕΡΤ πού νομίζω έχει βελτιωθεί αρκετά 🤔 Εδώ βέβαια ψάχνουμε μόνο για το αποστακτήριο αλλά γιατί;😉

IMG-bed0ea9b877db80f764ba1740fec5fba-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για Balvenie το κόβω. Αλλά στα χρόνια που υποτίθεται διαδραματίζεται η σειρά, δεν είχαν τέτοιο σχήμα τα μπουκάλια του Balvenie :D

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Celtic said:

Κι εγω για Balvenie το κόβω. Αλλά στα χρόνια που υποτίθεται διαδραματίζεται η σειρά, δεν είχαν τέτοιο σχήμα τα μπουκάλια του Balvenie :D

Τηλεοπτική άδεια τέκνον μού και το ίδιο και η ετικέτα του συγκεκριμένου μπουκαλιού όπως θα δείτε σε αυτή την φωτογραφία με λίγο ζουμαρισμα η οποία αναγράφει IMG-9b7a78389ace664e18192b83fd9c362a-V.thumb.jpg.b002c1009a26707bce1234b2bec9ab0b.jpgThe Gerald 12 years old Malt Wood 😝😀 Single Malt 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uisge-Beatha said:

Τελικά είσαι αλεπού ή χρησιμοποιείς reverse image search 🤔😀

όταν ξεκινάς ένα παιχνίδι, να βάζεις κανόνες. Εσύ είπες να βρούμε το μπουκάλι. Το πως το βρήκα, το ξέρω εγώ ο αλεπουδιάρης. 😊

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mallios said:

όταν ξεκινάς ένα παιχνίδι, να βάζεις κανόνες. Εσύ είπες να βρούμε το μπουκάλι. Το πως το βρήκα, το ξέρω εγώ ο αλεπουδιάρης. 😊

That's not cricket 🏏😋😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...