Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

1.000 και να καίνε!!!!!


Recommended Posts

Οι αετοί που πετάνε πάνω από το Glenlivet συμβολίζουν την ελευθερία. "Ι'm as free as a bird now" που λέγανε κι οι Skynyrd. Για αυτή την ελευθερία που απολαμβάνουμε σήμερα γιορτάζοντας την επέτειο του ΟΧΙ ματώσανε πολλοί Έλληνες στην Πίνδο. Το λιγότερο που τους χρωστάμε είναι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Όμως η ιστορική αυτή ημέρα συνέπεσε και με το 1000στό μου μήνυμα στο φόρουμ. Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ λοιπόν κι απο μένα στους δημιουργούς του, και σε όλους εσάς που γνώρισα μέσα από αυτό, τη διαδικτυακή μας παρέα και για τις όμορφες στιγμές που περνάμε μαζί με το "νερό της ζωής" στο χέρι. Δεν φανταζόμουν οτι εκείνο το μικρό dram Glenmorangie που ήπια κρυφά από τον πατέρα μου πιτσιρικάς, είχε επίγευση που θα κρατήσει για όλη μου τη ζωή, που κάθε φορά που συναντιόμαστε γίνεται εντονότερη.

Σας αφιερώνω το ακόλουθο video clip, ονομάζεται "Corryvreckan-Tribute to Ireland and the ocean", φόρος τιμής στα νερά που χωρίζουν δύο αγαπημένα μου νησιά. Ελπίζω να το απολαύσετε κι εσείς όσο εγώ (η μουσική δυνατά).

FAD SAOL AGAT - SLAINTE MHATH !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέρτατο αγαθό η ελευθερία για όλο τον κόσμο και πραγματικά δεν ξέρω αν αρκεί ενα "Ευχαριστώ" σε όλους αυτούς τους μεγάλους Ελληνες.

Οσο για τα 1000 μηνύματά σου μέχρι τώρα, είναι κάτι που αποδεικνύει - σε άλλους, όχι σ'εμάς που σε ξέρουμε - την αγάπη σου και την αφοσίωση στο "σπορ". Πάντα τέτοια φίλε Celtic. Well done. :drinks::good:

Link to comment
Share on other sites

Για τους αγώνες των προγόνων μας απλώς να τους θυμόμαστε και να τους τιμάμε για όλα αυτά που έκαναν.

Όσο για τον Celtic το μόνο που μπορώ να πω είναι << συνέχισε να γράφεις φίλε >>.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πιούμε για τα 1000 μηνύματα; :tongue:

Aυτό λέω κι εγώ!! Τί???? :lol: :lol: :lol:

Μιας και μου κόλλησε στάμπα ο Theo, τί θα λέγατε για αυτό?

DSCN0861.jpg

Ή μήπως αυτό?

DSCN0856.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε βγάλτα παλιομπούκαλα σου επιτέλους να τα δούμε και εμείς οι θνητοί....και τα άδεια και τα άδεια,

δεν πειράζει,φτιάξε μας λιγάκι!.

Link to comment
Share on other sites

Keep on Celtic!!!

Με τις καλύτερες των ευχών μου,......ΚΑΙ MASTER DISTILLER στο αποστακτήριο του SIR MIHAS!!!

Όσο για το άλλο θέμα του Post σου.

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ!

Link to comment
Share on other sites

Κέλτη σε ευχαριστώ πολυ και για τα 1000 σου μηνύματα μέσα από την καρδιά μου.Εύχομαι να τα απόλαυσες όσο και'γω!

Εύχομαι όλοι μας να απολαμβάνουμε κάθε στιγμή μέσα στο forum μας!

Link to comment
Share on other sites

Και με την σειρά μου μπράβο και για την παρουσία σου στο forum αν και νέος εγώ αλλα κυρίως που που εκτος από λάτρεις των malt είσαι και λάτρεις της Χώρας μας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ U-B για τα καλά σου λόγια, αλλά αυτό το "της χώρας μας" δεν τό'πιασα. Έλληνας δεν είσαι?

Έλληνας 100% και με την βούλα που λένε :D

απλά το ανέφερα για τι δυστυχώς είναι πολύ της μόδας το Greekbashing από τους Έλληνες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι πάλι δε σε πιάνω ρε UB. What is "Greekbashing"?? :unknw:

Συγγνώμη ο ανθελληνισμός η ο αντιελληνισμος

αν θέλεις γενικότερα το κλίμα ότι οποιοσδήποτε είναι υπερήφανος

για την πατρίδα του και την καταγωγή του είναι η ακροδεξιός η ΛΑΌΣ η γενικότερα φασίστας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να την αποφύγουμε αυτή τη κουβέντα,τουλάχιστον με την μορφή ανταλλαγής μηνυμάτων.Εάν θέλετε επικοινωνήστε με p.m.Thanks για την κατανόηση.Επειδή ο U-B είναι καινούργιος στην παρέα,απλά τον ενημερώνω ότι παλαιότερα τέτοια θέματα ήταν αιτία μεγάλων παρεξηγήσεων. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...