Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

MUNDIAL


Celtic

Recommended Posts

Χαλια,αγορια μου ,οι φωτογραφιες αυτες,χαλια σας λεω.Ισλανδικο ηφαιστειακο τοπιο στο φοντο,σε απεραντο καμπο με θερισμενα σπαρτα η μια κοπελια να κλωσσαει το πουφ-μπαλα,στο δε τριολε η κοπελα αριστερα (Ντουβλη στα νιατα της?) εχει δυο ποδια δεξια,οι αλλες δυο ειναι μπατιρες (σουτιεν τρια νουμερα μικροτερα,κορδονια σπασμενα),και οι τρεις ειναι γυμνοκαλαμες (επικαλαμιδες?),στο δε "τοιχος" που στηνουν αιωρειται και μια υποψια οτι προστατευουν τα καλαμπαλικια τους (τραβεστι?) :scratch_one-s_head:

ΥΓ...στο ψηλο παιχνιδι (κεφαλιες) δεν βολευουν τα εξτενσιονς :girl_cray2:

Αντιπροτεινω τη φιλεναδα μου

b-Soccer-sexy-girl-4e8c86b80f1b.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

d4c90489.jpg

ΚΑΡΑ: Ρε μάστορα, δε σου έφτανε που μας ξέσκισες τότε που είχαμε πάει για τουρισμό στις ΗΠΑ με τον Αλκέτα;;;

ΜΑΡΑ: Kάρα μου, θα σας άφηνα να περάσετε, αλλά μου τα έχει πρήξει ο Αλέ, όλο με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει "μάθε μπαλίτσα αγόρι μου, μάθε μπαλίτσα....", κι έχω κόψει και την κόκα οπότε καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

d4c90489.jpg

ΚΑΡΑ: Ρε μάστορα, δε σου έφτανε που μας ξέσκισες τότε που είχαμε πάει για τουρισμό στις ΗΠΑ με τον Αλκέτα;;;

ΜΑΡΑ: Kάρα μου, θα σας άφηνα να περάσετε, αλλά μου τα έχει πρήξει ο Αλέ, όλο με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει "μάθε μπαλίτσα αγόρι μου, μάθε μπαλίτσα....", κι έχω κόψει και την κόκα οπότε καταλαβαίνεις...

Πες μας τι πίνεις και δε μας δίνιεις φιλαράκι :biggrin1: :biggrin1: .

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που η επίσημη αγαπημένη μας αποκλείστηκε, αποφάσισα ποιά ομάδα θα υποστηρίζω στους 16, τη Χιλή!!

Εκτός από το οτι μου άρεσε πολύ η μπαλίτσα που έπαιξε με την Ισπανία - αν και κάποια τάκλιν ηταν ιδαίτερα σκληρά - , υπάρχει και ο εξής λόγος που βλέπετε στην εικόνα......

isla.jpg

Link to comment
Share on other sites

:shok::shok::fans:

Japan Aman έτσι Sir? :jump:

Την Παραγουαη την εχουμε για γιουσουφακι,γονυπετες-προθυμο-περιποιητικο.Εχει κανει και ο αυτοκρατορας τα κουμαντα του στη διαιτησια,ειμαστε εξασφαλισμενοι.Τα μπαστουνια θα τα βρουμε με Βραζιλια/Ισπανια οπου,ναι μεν οι μελαχρινοχαιτηδες φιλοι μας θα αντιπαλεψουν το θεριο με αυταπαρνηση και σθενος αλλα,τελικα ,θα παραδωσουν το (αδαμαστο) πνευμα τους στα χερια του ξεκαρδισμενου Βουδα.

Link to comment
Share on other sites

καλά αν μιλάμε για την περίπτωση της Αγγλίας βρήκαν τώρα να λένε... :feminist_en:

8 έπρεπε να φάνε τέτοιοι ξεφτίλες που ήταν :sarcastic_hand:

Link to comment
Share on other sites

1η νίκη της Εθνικής σε Mundial ---> (1)...

Στο 19ο παιχνίδι της διοργάνωσης ---> (1+9=10, 1+0=1) ...

Την 17η Ιουνίου ---> (1+7=8 )...

Με σκόρερ τον Σαλπιγγίδη στο 44´ ---> (4+4=8 )...

Και τον Τοροσίδη στο 71´ ---> (7+1=8 )...

Καταλαβαίνετε που το πάω...

Τυχαίο...;;; :fie:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Ευκαιρία βρήκα για ξεθάψιμο secret topic στο forum !!!!

                     

2018 - Mundial Russia, τα σχόλια μου για όσα είδα ως τώρα στους ομίλους

1. Μισητή μεν, αλλά πάντα Γερμανία, το ακλόνητο φαβορί, όσοι βιαστήκανε να τη διαγράψουν μετα την ήττα από το Μεξικό, απλά δεν ξέρουν από τόπι......

2. Θέλω να φύγει η εκνευριστική Ισπανία, αυτό το τσούκου-τσούκου passing game, μπρος-πίσω, δεξιά-αριστερά είναι μαχαιριά στην ομορφιά του ποδοσφαίρου...Και επίσης έλεος με αυτόν τον τερματοφύλακα τον Ντε Χέα......κάτσε σπίτι σου αγόρι μου.....

3. Παραδόξως είδαμε καλή μπάλα από ομάδες όπως Ιράν, Ισλανδία, Ιαπωνία, Μαρόκο !!! Έβαλαν ζόρικα σε μεγάλες ομάδες

4. Είναι κρίμα να λείπουν η Ιταλία και η Ολλανδία από Μουντιάλ

5. Βραζιλία είδα ελάχιστα, άκουσα-διάβασα διάφορα μείον, αλλά πάντα ικανή για τελικό

6. Αργεντινή...wtf? 

7. Βέλγιο-Ελβετία-Γαλλία υποτίθεται βουρ για τετράδα.....sorry αλλά δεν το βλέπω. Επίσης στην πορεία βλέπω να ξεφουσκώνουν Αγγλία, Μεξικό, Πορτογαλία

8. Γουστάρω να προχωρήσουν μακριά οι Κροατία-Σενεγάλη-Κολομβία-Ιαπωνία-Ουρουγουάη-Ρωσία

 9. VAR.....αν είναι να το κάνεις, κάντο σωστά, σε κάποιες φάσεις ήταν περιττό, σε κάποιες άλλες που επιβαλλόταν πήγε περίπατο (πχ πέναλτι Μπεργκ). Σηκώνει μεγάλη κουβέντα...

10. Χιγκίτα και Βαλντεράμα στις εξέδρες, Θεούληδες !!!! Θέλω να το πάρει η Κολομβία και να χορέυουν όλοι μαζί !!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Celtic said:

Είναι κρίμα να λείπουν η Ιταλία και η Ολλανδία από Μουντιάλ

και η Εθνική Μυκόνου, εεε Ελλάδας ήθελα να πω... θα βλέπαμε μεγάλη μπάλα...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Malt teaser
On 6/26/2018 at 8:53 PM, Celtic said:

Ευκαιρία βρήκα για ξεθάψιμο secret topic στο forum !!!!

                     

2018 - Mundial Russia, τα σχόλια μου για όσα είδα ως τώρα στους ομίλους

1. Μισητή μεν, αλλά πάντα Γερμανία, το ακλόνητο φαβορί, όσοι βιαστήκανε να τη διαγράψουν μετα την ήττα από το Μεξικό, απλά δεν ξέρουν από τόπι...... 
Τελικά ξέρεις ή δεν ξέρεις από τόπι; Αποκλείστηκε λέμε! ?

2. Θέλω να φύγει η εκνευριστική Ισπανία, αυτό το τσούκου-τσούκου passing game, μπρος-πίσω, δεξιά-αριστερά είναι μαχαιριά στην ομορφιά του ποδοσφαίρου...Και επίσης έλεος με αυτόν τον τερματοφύλακα τον Ντε Χέα......κάτσε σπίτι σου αγόρι μου..... 
Μου τι δίνει και εμένα αυτό το συνεχές passing game άνευ λόγου και αιτίας.

3. Παραδόξως είδαμε καλή μπάλα από ομάδες όπως Ιράν, Ισλανδία, Ιαπωνία, Μαρόκο !!! Έβαλαν ζόρικα σε μεγάλες ομάδες 
Μη μου μιλάς για την Ιαπωνία μετά το χτεσινό όπου 10 λεπτα κρατούσαν τη μπάλα κι έκαναν χαζοπασούλες επειδή περνούσαν λόγω της ισοβαθμίας με Σενεγάλη.

4. Είναι κρίμα να λείπουν η Ιταλία και η Ολλανδία από Μουντιάλ
Όντως μεγάλες απώλειες...

5. Βραζιλία είδα ελάχιστα, άκουσα-διάβασα διάφορα μείον, αλλά πάντα ικανή για τελικό
Ο παγκοσμίου εμβέλειας βουτηχτής Νεϊμάρ μπορεί να σταματήσει να μας σπάει τα νεύρα;

6. Αργεντινή...wtf? 
Ευτυχώς υπάρχει και ο θεούλης Ντιεγκίτο να βλέπουμε και κάτι ενδιαφέρον από Αργεντινή! Εντούτοις πιστεύω ότι η ομάδα τους μπορεί να πάει και παρακάτω.

7. Βέλγιο-Ελβετία-Γαλλία υποτίθεται βουρ για τετράδα.....sorry αλλά δεν το βλέπω. Επίσης στην πορεία βλέπω να ξεφουσκώνουν Αγγλία, Μεξικό, Πορτογαλία
Το Βέλγιο πάει τρένο. Ελβετία δε με έπεισε, όπως και η Γαλλία. Το Μεξικό το πίστευα αλλά μετά από την ήττα με Σουηδία, δεν είμαι σίγουρος.

8. Γουστάρω να προχωρήσουν μακριά οι Κροατία-Σενεγάλη-Κολομβία-Ιαπωνία-Ουρουγουάη-Ρωσία
Κροατία και Ουρουγουάη δύναμη! Η Ρωσία είναι βαρετή και αργή, απλά λόγω του ότι είναι διοργανώτρια καλό είναι να προχωρήσει όσο πιο μακρυά γίνεται.

 9. VAR.....αν είναι να το κάνεις, κάντο σωστά, σε κάποιες φάσεις ήταν περιττό, σε κάποιες άλλες που επιβαλλόταν πήγε περίπατο (πχ πέναλτι Μπεργκ). Σηκώνει μεγάλη κουβέντα...
Κανονικά θα έπρεπε να το ζητάει μόνο ο διαιτητής στις δύσκολες φάσεις δλδ στις φάσεις εκείνες όπου ενδέχεται να αλλοιωθεί το αποτέλεσμα από τυχόν λανθασμένη απόφαση. Μειονέκτημα της αλόγιστης χρήσης του μπορεί να είναι συνεχείς διακοπές της ροής του αγώνα με αποτέλεσμα να μεγαλώνει πολύ η διάρκεια του.

10. Χιγκίτα και Βαλντεράμα στις εξέδρες, Θεούληδες !!!! Θέλω να το πάρει η Κολομβία και να χορέυουν όλοι μαζί !!!
Βαλντεράμα, τρελός ο αφάνας στις  εξέδρες! Παραμένει μορφή!

Τα σχόλια μου inline, που λέμε κ στο χωριό μου!

Link to comment
Share on other sites

@Malt teaser ντάξει, αποκλείστηκε η Γερμανία τελικά, αλλά ειλικρινά και αντικειμενικά τώρα, είναι χειρότερη ομάδα από όσες προκρίθηκαν; Η μήπως είναι χειρότερη κι από την Κορέα επειδή έχασε σε ένα παιχνίδι; Δεν τα είδα όλα τα παιχνίδια της α' φάσης, είδα αρκετά, και αυτό που είδα ήταν οτι η Γερμανία ήταν η μόνη ομάδα που "έπαιζε μπάλα", που και στα 3 της παιχνίδια, το γήπεδο έγερνε προς τη μεριά του αντιπάλου της στα 75 από τα 90 λεπτά του παιχνιδιού, που κάθε φορά που πλησίαζε στην μεγάλη περιοχή του αντιπάλου, (και στατιστικά ήταν η πρώτη σε αυτό), όποιος παρακολουθούσε το ματς έλεγε οτι μπορεί να σκοράρει, που έκανε τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ από οποιαδήποτε άλλη.

Είπαμε, δεν τους γουστάρω τους Γερμανούς, ούτε βέβαια λυπήθηκα που αποκλείστηκαν πρόωρα, αλλά έχουν το σεβασμό μου.

Κι αφού πλέον ξεκαθάρισε το διάγραμμα προς τον τελικό, θέλω τετράδα με Αργεντινή-Βραζιλία και Κροατία-Κολομβία !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...