Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.


Recommended Posts

33 minutes ago, Ειρήνη Αθηνά Π. said:

Καλημέρα σε όλους! Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα (λίγο τυχαία η αλήθεια είναι) και χαίρομαι για την άμεση αποδοχή μου ...  

Καλως ήρθες. 

Πες μας δυο λόγια για τη σχέση σου, με το αγαπημένο μας απόσταγμα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DMTK said:

Καλως ήρθες. 

Πες μας δυο λόγια για τη σχέση σου, με το αγαπημένο μας απόσταγμα.

Είναι το πιο αγαπημένο μου απόσταγμα από όλα τα αποστάγματα ... Μου άρεσε πάντα... το λάτρεψα μετά από ένα ταξίδι - γύρο ολόκληρης της Σκωτίας το 2007 όπου ανακάλυψα τα "καπνιστά" single malt ... Αγαπημένα μου το Ardbeg (ελπίζω κάποια στιγμή να έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω και το Ardbeg Corryvreckan), Caol Ila 18 kai Oban (κι άλλα πολλά βασικά...). Το συνοδεύω πάντα με καλή παρέα που ξέρει να το εκτιμά όπως κι εγώ και τελευταία μου ανακάλυψη ήταν το φανταστικό Ιρλανδέζικο Connemara πάλι σε ταξίδι μου στην γενέτειρά του.  Έχω ιδιαίτερη αδυναμία σε Σκωτία και Ιρλανδία οπότε...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ειρήνη Αθηνά Π. said:

Είναι το πιο αγαπημένο μου απόσταγμα από όλα τα αποστάγματα ... Μου άρεσε πάντα... το λάτρεψα μετά από ένα ταξίδι - γύρο ολόκληρης της Σκωτίας το 2007 όπου ανακάλυψα τα "καπνιστά" single malt ... Αγαπημένα μου το Ardbeg (ελπίζω κάποια στιγμή να έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω και το Ardbeg Corryvreckan), Caol Ila 18 kai Oban (κι άλλα πολλά βασικά...). Το συνοδεύω πάντα με καλή παρέα που ξέρει να το εκτιμά όπως κι εγώ και τελευταία μου ανακάλυψη ήταν το φανταστικό Ιρλανδέζικο Connemara πάλι σε ταξίδι μου στην γενέτειρά του.  Έχω ιδιαίτερη αδυναμία σε Σκωτία και Ιρλανδία οπότε...

Μια χαρά σε βρίσκω.

Με το καλό να μπορέσεις να έρθεις και σε κάποια εκδήλωσή μας.

Καλή και δυναμική συμμετοχή στο forum σου εύχομαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DMTK said:

Μια χαρά σε βρίσκω.

Με το καλό να μπορέσεις να έρθεις και σε κάποια εκδήλωσή μας.

Καλή και δυναμική συμμετοχή στο forum σου εύχομαι!

Ευχαριστώ και πάλι... Θα σας επισκέπτομαι συχνά εδώ μέσα στο φόρουμ... είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον. 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Ειρήνη Αθηνά (καταλαβαίνω ότι θέλεις να χρησιμοποιείς και τα δύο).

Σημαντικότατο ότι είσαι στην ομάδα μας (peat freaks) και ελπίζουμε να σε δούμε και με Port Charlotte. Σημαντικότατο επίσης είναι ότι έστω και δειλά, το μικρό μας γαλατικό χωριό αυξάνεται και με μέλη του άλλου φύλου. Αν έχεις χρόνο και προλαβαίνεις ( αν είσαι Αθήνα) την Παρασκευή κόβουμε την πίτα μας (το μέρος θα ανακοινωθεί την Τετάρτη.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mallios said:

Καλωσήρθες Ειρήνη Αθηνά (καταλαβαίνω ότι θέλεις να χρησιμοποιείς και τα δύο).

Σημαντικότατο ότι είσαι στην ομάδα μας (peat freaks) και ελπίζουμε να σε δούμε και με Port Charlotte. Σημαντικότατο επίσης είναι ότι έστω και δειλά, το μικρό μας γαλατικό χωριό αυξάνεται και με μέλη του άλλου φύλου. Αν έχεις χρόνο και προλαβαίνεις ( αν είσαι Αθήνα) την Παρασκευή κόβουμε την πίτα μας (το μέρος θα ανακοινωθεί την Τετάρτη.

 

Καλώς σας βρήκα... Δεν ξέρω ονόματα και δεν μπορώ να τα μαντέψω επίσης... χαίρομαι που βρήκα την ομάδα των peat freaks ... μου ταιριάζει νομίζω.. Αθήνα είμαι, θα το έχω υπόψη μου για την Παρασκευή. Θα έχει και Port Charlotte? Όσο για το όνομά μου.. ας το κάνουμε Ρένα που με φωνάζουν οι φίλοι μου. Θα δω αν αλλάζει και στις ρυθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ειρήνη Αθηνά Π. said:

Καλώς σας βρήκα... Δεν ξέρω ονόματα και δεν μπορώ να τα μαντέψω επίσης... χαίρομαι που βρήκα την ομάδα των peat freaks ... μου ταιριάζει νομίζω.. Αθήνα είμαι, θα το έχω υπόψη μου για την Παρασκευή. Θα έχει και Port Charlotte? Όσο για το όνομά μου.. ας το κάνουμε Ρένα που με φωνάζουν οι φίλοι μου. Θα δω αν αλλάζει και στις ρυθμίσεις. 

Ok. Καλωσήρθες Ρένα. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ειρήνη Αθηνά Π. said:

.... γύρο ολόκληρης της Σκωτίας το 2007 ........ τελευταία μου ανακάλυψη ήταν το φανταστικό Ιρλανδέζικο Connemara πάλι σε ταξίδι μου στην γενέτειρά του.  Έχω ιδιαίτερη αδυναμία σε Σκωτία και Ιρλανδία οπότε...

Καλως ήρθες Ρένα, μου αρέσουν ιδιαίτερα.....οι ιδιαίτερες αδυναμίες σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ειρήνη Αθηνά Π. said:

Αγαπημένα μου το Ardbeg (ελπίζω κάποια στιγμή να έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω και το Ardbeg Corryvreckan)

Και έλεγα τι να φέρω στην πίττα, τι να φέρω...........

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Ρένα said:

Καλημέρα σε όλους! Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα (λίγο τυχαία η αλήθεια είναι) και χαίρομαι για την άμεση αποδοχή μου ...  

 

Kαλως ορισες Ρενα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...