Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Αναφορές στο whiskyforum


Recommended Posts

On 1/20/2019 at 8:29 PM, DMTK said:

πως γέτεν όμως και πετυχαίνεις πάντα δημοσιογραφίνες; Τυχαίο; Δε νομίζω...?

Δεν έτυχε αλλά πέτυχε !

Ήταν κύριος ομως , διορθώνω Κύριος απ’οτι λενε οι πληροφοριες μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 1/8/2011 at 5:42 PM, giorgos said:

Σε μια προσπάθεια περαιτέρω διεύρυνσης του Whiskyforum έκανα μία ανάρτηση στο Zougla Blog.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=79&mid=128

 

On 1/8/2011 at 5:56 PM, giorgos said:

Δεν μπορούσα να κάνω αντιγραφή το LINK του άρθρου οπότε και αντέγραψα το LINK ολόκληρης της σελίδας.

και μετά από πολλά χρόνια, το βρήκα ξαφνικά απο τύχη...

https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=80&aid=235723&cid=122

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 2/22/2019 at 7:34 PM, DMTK said:

κοίτα να δεις ε...

Ποια είναι τα καλύτερα ελληνικά φόρουμ

https://www.toxrisimo.gr/2018/09/ta-kalutera-ellhnika-forum.html?m=1

 

Μα γενικού ενδιαφέροντος;? θα μάς τρελάνουν; Πιο ειδικό και θέλεις ντοκτορα μην πω postdoc???

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Uisge-Beatha said:

Μα γενικού ενδιαφέροντος;? θα μάς τρελάνουν; Πιο ειδικό και θέλεις ντοκτορα μην πω postdoc???

Στο τεχνικό κομμάτι του θέματος.

  • Από την στιγμή που δεν κάνουμε διαφήμιση, ας μας βάλουν όπου θέλουν. Αν θέλουμε διαφήμιση, να αφήσω ελέυθερα τα bots και να ενεργοποιήσω τα google adds που έχουμε δωρεάν. Καλή η όποια βράβευση / αναγνώριση από κάποιο forum metrics κλπ site αλλά με βρίσκει παγερά αδιάφορο. 2 αρθράκια σε ένα περιοδικό, μια συνέντευξη και 2 -  φωτό και γίνεται κάποιος διάσημος.
  • Αυτό όμως που σαν αστείο διαβάζεται στην πρώτη ανάγνωση (και ευχαριστώ @Uisge-Beatha που δίνεις την πάσα θελημένα ή όχι) είναι ότι το forum είναι όντως μεταπτυχιακό στο whisky αλλά είναι και δύσκολο στην περιήγηση. Δουλεύω να το κάνω πολύ πιο εύκολο, αλλά δεν είμαι ipboard expert. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν. Ήδη μπήκαν τα Popular topics και τα γενέθλια δεξιά στο forum αλλά αυτό  ήταν εύκολο να γίνει. Η απλοποίηση θέλει χρόνο ώστε η όποια αναδιανομή των forums να είναι κατανοητή, εύκολη και κυρίως άμεσα αναγνωρίσιμη.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mallios said:

Αυτό όμως που σαν αστείο διαβάζεται στην πρώτη ανάγνωση (και ευχαριστώ @Uisge-Beatha που δίνεις την πάσα θελημένα ή όχι) είναι ότι το forum είναι όντως μεταπτυχιακό στο whisky αλλά είναι και δύσκολο στην περιήγηση. Δουλεύω να το κάνω πολύ πιο εύκολο, αλλά δεν είμαι ipboard expert. Σιγά σιγά όλα θα γίνουν

Πρώτον καθόλου αστείο η γνώμη μου για το φόρουμ και την παρέα δεν έχει αλλάξει εδώ και 11 χρόνια που σας πρωτογνώρισα "Δεν πίστευα ότι υπήρχε στην Ελλάδα τέτοια πηγή γνώσης και μάλιστα σε ένα πολύ παρεΐστικο κλίμα" όσο για το δεύτερο το φόρουμ σαν ζωντανός οργανισμός που έχει περάσει τόσα είναι φυσικό να είναι λίγο χαοτικό βέβαια θα μπορούσε να μπει ένας κανόνας για το πώς και που ποσταρουμε ώστε να μην ποστάρει ο καθένας όπου γουστάρει και να χειροτερέψει η κατάσταση τρίτον η δουλειά σου και η προσφορά σού πολύτιμη αλλά τα έχουμε ξαναπεί ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη όπως ένα άτομο δεν κάνει το φόρουμ η την HMWS ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Uisge-Beatha said:

Πρώτον καθόλου αστείο η γνώμη μου για το φόρουμ και την παρέα δεν έχει αλλάξει εδώ και 11 χρόνια που σας πρωτογνώρισα "Δεν πίστευα ότι υπήρχε στην Ελλάδα τέτοια πηγή γνώσης και μάλιστα σε ένα πολύ παρεΐστικο κλίμα" 

Παρεξηγήθηκε ο τρόπος γραφής. Ήθελα απλά να τονίσω την διαφορετικότητά μας και στην δική μου slang όταν λες θέλω μεταπτυχιακό σημαίνει ότι κάτι είναι περίπλοκο. ?

Εννοείται ότι η γνώση και εμπειρία που έχει το παρόν forum, συγκερασμός αγάπης, ενασχόλησης, διαβάσματος και εισόδου νέων μελώ με διάθεση και (στην δική σου περίπτωση) τεράτια εμπειρία βοηθάει πάρα πολύ!

Για το χαοτικό του θέματος, ελπίζω άυριο το πρωί να έχω καταφέρει να βάλω λίγη τάξη στις ενότητες (στο πως εμφανίζονται). Δυστυχώς (αλλά και ευτυχώς) αφού δεν έχουμε approve before posting ενεργοποιημένο, όποιος θέλει γράφει όπου θέλει και απλά οι Mods / Admins διορθώνουν.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mallios said:

Παρεξηγήθηκε ο τρόπος γραφής.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν τίθεται τέτοιο θέμα μεταξύ μάς ?

 

15 minutes ago, mallios said:

Ήθελα απλά να τονίσω την διαφορετικότητά μας

Μα με τον @sir mihas δεν θα μπορούσε τίποτα άλλο ?? (Όπως ίσως κατάλαβες ήπια καφέ και έχω κέφια λόγο TGIF??)

 

16 minutes ago, mallios said:

στην δική μου slang όταν λες θέλω μεταπτυχιακό σημαίνει ότι κάτι είναι περίπλοκο. ?

Ναι απλά το εννοούσα ότι η ποιότητα του υλικού μάς είναι αν όχι ακαδημαϊκού επιπέδου σίγουρα πολύ καλύτερη από ότι άλλο έχω διαβάσει στην Ελληνική γλώσσα ?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Θέλω να πιστεύω ότι δεν τίθεται τέτοιο θέμα μεταξύ μάς ?

Ναι απλά το εννοούσα ότι η ποιότητα του υλικού μάς είναι αν όχι ακαδημαϊκού επιπέδου σίγουρα πολύ καλύτερη από ότι άλλο έχω διαβάσει στην Ελληνική γλώσσα ?

Για το πρώτο απάντησα αλλού! Εννοείται!!!!

Για το τρίτο συμφωνώ και επαυξάνω και συνεχώς βελτιονώμαστε! Για το δεύτερο που έχεις γράψει, δεν απαντώ γιατί μπορεί να έρθει ο @sir mihas και να μας εφαρμόσει καμιά διαφορετικότητα και να τρέχουμε! :jump:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετά το εξαιρετικό Inside the Cask, ένα ακόμα μέρος που όλοι οι γνώστες μπορούν να βρουν πληροφορίες για whisky sites etc αναφέρει το forum μας.

Στο https://www.whiskysites.com/ μπορούμε πλέον να βρούμε το link στο forum μας και φυσικά αναμένουμε την αναβάθμιση του δικού τους site για να είναι και πιο εύκολη η πρόσβαση και ανεύρεση. Να ευχαριστήσουμε τους εκεί admin και ιδιοκτήτες και ιδιαίτερα τον Johan. 

Μία ακόμα αναγνώριση για το μικρό μας forum.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ένα υπέροχο άρθρο από τον φίλος μας Andre de Almeida και το @Inside the Cask για το whiskyforum και την Hellenic Malt Whisky Society.

https://insidethecask.com/2020/11/12/how-to-start-your-own-whisky-club-by-the-hmws/?fbclid=IwAR3tdoX7H8rTtr8hJIfTj9gwoE1OUJ5ugvCxVc5Dz3AslXKgfc1kMVFGE1c

Ευχαριστούμε πολύ!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mallios said:

Ένα υπέροχο άρθρο από τον φίλος μας Andre de Almeida και το @Inside the Cask για το whiskyforum και την Hellenic Malt Whisky Society.

https://insidethecask.com/2020/11/12/how-to-start-your-own-whisky-club-by-the-hmws/?fbclid=IwAR3tdoX7H8rTtr8hJIfTj9gwoE1OUJ5ugvCxVc5Dz3AslXKgfc1kMVFGE1c

Ευχαριστούμε πολύ!

Τέλεια! Υπέροχα! Ανυπέρβλητα! Αξεπέραστα! Εξαιρετικά! Εξαίσια! Έξοχα! Θαυμάσια! Καταπληκτικά! Φανταστικά! Θεσπέσια! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2020 at 8:03 AM, DMTK said:

Τέλεια! Υπέροχα! Ανυπέρβλητα! Αξεπέραστα! Εξαιρετικά! Εξαίσια! Έξοχα! Θαυμάσια! Καταπληκτικά! Φανταστικά! Θεσπέσια! 

Άριστα! Σπουδαία! Ωραιότατα! Υπέρλαμπρα! Θαυμαστά! Απίθανα! Άπαιχτα! Κορυφαία! Θεϊκά! Ονειρικά! Μοναδικά! Φοβερά! Ανεπανάληπτα!

με ολίγων μούρλια ζουμερά και πεντανόστιμα! :jump:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

Φαίνεται ότι το αρθράκι μας είναι αρκετά πετυχημένο. 

Capture.PNG

Το άρθρο ή η φωτογραφία;;; Αυτός στα αριστερά έχει πολύ φωτογένεια ...8P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
14 minutes ago, mallios said:

Αυτό το είδες??!!

image.png

Ο@Wisdom έχει και δικό του forum!

Ε καλά, παλιό blog, από Αυστραλία αν δε κάνω λάθος. Έχουμε παραθέσει πολλές φορές, αναφορές του. Αλλά τι να το κάνει το φόρουμ ο @Wisdom, έχει τόση σοφία μέσα του, που αποτελεί μόνος του φόρουμ...😷

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2020 at 5:43 AM, DMTK said:

Ρε μάστορα πού μας έχει και δε  το βρίσκω; 🤔

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uisge-Beatha said:

Ρε μάστορα πού μας έχει και δε  το βρίσκω; 🤔

Όταν λέω εγώ ότι πέρασαν τα χρόνια, σας κακοφαίνεται....:p

(γράφω μέσα στην παρένθεση 111 !!!)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DMTK said:

Όταν λέω εγώ ότι πέρασαν τα χρόνια, σας κακοφαίνεται....:p

(γράφω μέσα στην παρένθεση 111 !!!)

Μάλλον σταμάτησα στα 100😋😀

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...