Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Tί πίνουμε αυτή την εποχή; (2012)


Recommended Posts

ενα glenfarclas , δεν υπάρχει λέμε το sherry με αυτο τον κολοκαιρο όλα τα λεφτά!!!

Πω πω....Ανοιξα ενα Glenfarclas 15αρι προχθες! Τι ουισκαρος ειναι τουτος θεε....

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι Θεός, :to_become_senile:

πέρα απο την πλάκα το 15άρι είναι ενας πολύ καλός τρόπος να γνωρίσεις αυτό το αποστακτήριο!

και το 105, ένας απο τους καλύτερους να γνωρίσεις το cask strength whisky!

Link to comment
Share on other sites

Balvenie 30....... :i-m_so_happy:

Jura 30......... :i-m_so_happy:

Glenfiddich snow phoenix......... :give_heart2:

:secret: κρύβε λόγια θα μας την πέσουνε λέμε... :shiftyninja:

και για να μην βγω off topic και εγώ έπινα τα παραπάνω με μια παλιό παρέα

κάτι αλητάμπουρες :biggrin1::friends::laugh4:

Link to comment
Share on other sites

Balvenie 30....... :i-m_so_happy:

Jura 30......... :i-m_so_happy:

Glenfiddich snow phoenix......... :give_heart2:

Μία από τα ίδια :)

με μια παλιό παρέα

κάτι αλητάμπουρες :biggrin1::friends::laugh4:

Πάρε θέση για το ποιος ανήκει στην παλιό παρέα και ποιος είναι ο αληταμπουρας ειδάλλως

1. Δεν θα έρθω στη σημερινή συνάντηση με το αυτοκίνητο αλλά με το μηχανάκι

2. Σε βλέπω να κοιμάσαι στο πατάρι-παρέα με κάτι παλιο Port Ellen

:biggrin1::biggrin1: :biggrin1: :biggrin1: :biggrin1:

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια :)

Πάρε θέση για το ποιος ανήκει στην παλιό παρέα και ποιος είναι ο αληταμπουρας ειδάλλως

1. Δεν θα έρθω στη σημερινή συνάντηση με το αυτοκίνητο αλλά με το μηχανάκι

2. Σε βλέπω να κοιμάσαι στο πατάρι-παρέα με κάτι παλιο Port Ellen

:biggrin1::biggrin1: :biggrin1: :biggrin1: :biggrin1:

:rolleyes: Γουστάρω... στο πατάρι... στο πατάρι :dribble: αλλα δεν σου υπόσχομαι τι θα κάνω με τις ελενίτσες :spiteful::dribble::biggrin1:

Link to comment
Share on other sites

Τσόντα το καταντήσαμε.....

Επειδή η Χαρά όταν βγαίνω μαζί σας μου λέει ότι μετά βρωμάω whisky (απορώ δηλαδή...... αφού εμείς δεν πίνουμε) να κοιμηθώ και εγώ στο πατάρι?? (με τον UB δεν έχω πρόβλημα.....ο Sir να μην έρθει:pooh_birth_day: ).

Link to comment
Share on other sites

Τσόντα το καταντήσαμε.....

Επειδή η Χαρά όταν βγαίνω μαζί σας μου λέει ότι μετά βρωμάω whisky (απορώ δηλαδή...... αφού εμείς δεν πίνουμε) να κοιμηθώ και εγώ στο πατάρι?? (με τον UB δεν έχω πρόβλημα.....ο Sir να μην έρθει:pooh_birth_day: ).

:dribble: Έλα έλα όλοι οι καλοί χωράνε στο πατάρι με τις ελενίτσες...

τον Sir δεν τον θέλουμε γιατί κλωτσάει :tongue::laugh4:

Στο θέμα μας τώρα πολύ Jameson με πάγο και καλή παρέα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Glenmorangie δεκαράκι, με μια απογοήτευση ζωγραφισμένη στο πρόσωπο. Μένω με τη σιγουριά πως κάποιο μεγαλύτερο θα δικαιώσει τις προσδοκίες μου για τη συγκεκριμμένη ετικέτα.

Link to comment
Share on other sites

Glenmorangie δεκαράκι, με μια απογοήτευση ζωγραφισμένη στο πρόσωπο. Μένω με τη σιγουριά πως κάποιο μεγαλύτερο θα δικαιώσει τις προσδοκίες μου για τη συγκεκριμμένη ετικέτα.

Είναι προφανώς το νέο μπουκάλι, έτσι; Όχι το παλιο και καλό που φαίνεται παρακάτω έτσι;

glenmorangie_10years_gr_18.jpg

Αυτό ήταν από τα καλύτερα introductory all around.

... και μετά ήρθε η LVMH. Κανένα από τα "νέα" (δοκίμασα τα περισσότερα στο Spinte - αναίσχυντη διαφήμιση χωρίς στάλα ντροπής) δεν με ικανοποίησε. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανώς το νέο μπουκάλι, έτσι;

Κανένα από τα "νέα" (δοκίμασα τα περισσότερα στο Spinte - αναίσχυντη διαφήμιση χωρίς στάλα ντροπής) δεν με ικανοποίησε. Κρίμα.

Ναι φίλε Theo όπως τα λές... το νέο μπουκάλι ήταν... (Glenmorangie "the original" ten yo)

Link to comment
Share on other sites

(Nek, αγόρασες μπουκάλι ή το δοκίμασες σε bar, σπίτι κλπ ?). Δεν θυμάμαι άν έχω δοκιμάσει το νέο "Original" αλλά μέχρι και τώρα που σχολιάσετε εσύ κι ο Theo, πίστευα οτι θα είναι τουλάχιστον εφάμιλλο του παλαιού 10yo, ίσως επειδή πλέον είναι non chillfiltered και στους 46% βαθμ.αλκ.

Εγω τελευταία το παίζω προδότης, τό'χω ρίξει στις μπύρες και τα τσίπουρα.....

Link to comment
Share on other sites

:scratch_one-s_head: Έχω καιρώ να το πιω αλλα δεν θυμάμαι καμια απογοήτευση

το αντίθετο μάλιστα το χρησιμοποιώ σαν παράδειγμα bourbon cask στα training της εταιρίας.

Αν ήταν σε bar θα έλεγα ότι κάτι δεν πάει καλά με το περιεχόμενο.

Στο θέμα μας δεν άντεξα και άνοιξα καινούργιο μπουκάλι Ardbeg Uigeadail :drinks:

Link to comment
Share on other sites

(Nek, αγόρασες μπουκάλι ή το δοκίμασες σε bar, σπίτι κλπ ?). Δεν θυμάμαι άν έχω δοκιμάσει το νέο "Original" αλλά μέχρι και τώρα που σχολιάσετε εσύ κι ο Theo, πίστευα οτι θα είναι τουλάχιστον εφάμιλλο του παλαιού 10yo, ίσως επειδή πλέον είναι non chillfiltered και στους 46% βαθμ.αλκ.

Εγω τελευταία το παίζω προδότης, τό'χω ρίξει στις μπύρες και τα τσίπουρα.....

Φίλε Celtic το ήπια σε bar (έλειπαν μόνο 1-2 ποτά απ το μπουκάλι).

Καλό είναι και το τσιπουράκι...εγώ περιμένω να βρεθώ στο Βόλο για Πάσχα, για να πειραματιστώ στα τσιπουράδικα με Caol Ila παραμάσχαλα. Θα ανακοινώσω σχετ. αποτελέσματα καλύτερων συνδιασμών μεζέδων με Caol Ila. :gamer2::Doff topic

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Celtic το ήπια σε bar (έλειπαν μόνο 1-2 ποτά απ το μπουκάλι).

Καλό είναι και το τσιπουράκι...εγώ περιμένω να βρεθώ στο Βόλο για Πάσχα, για να πειραματιστώ στα τσιπουράδικα με Caol Ila παραμάσχαλα. Θα ανακοινώσω σχετ. αποτελέσματα καλύτερων συνδιασμών μεζέδων με Caol Ila. :gamer2::Doff topic

Nek θα πρότεινα να το ξαναδοκιμάσεις από αλλου γιατί μάλλον κάτι δεν πήγαινε καλά από αυτό το μπουκάλι

Link to comment
Share on other sites

Nek θα πρότεινα να το ξαναδοκιμάσεις από αλλου γιατί μάλλον κάτι δεν πήγαινε καλά από αυτό το μπουκάλι

Δυστυχώς, συμφωνώ με τον nek. Το νέο δεκαράκι, δεν το αντέχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

κοιτα να δεις, κι εγω απο χθες με ενα κρύωμα παλεύω, το χτυπάω με Panadol Cold&Flu και με μια απίστευτη μπερμπονιά, το Woodford reserve, θα γράψω παρουσίαση για αυτό, αξίζει.

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

:wtf2: καλά εσείς κρυώνετε με την λιακάδα :tongue:

τι να πω εγώ που εδώ πιο πολύ φθινόπωρο παρα άνοιξη θυμίζει. :cray:

Οποτε Ardbeg Uigeadail και ξερό ψωμί :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε UB, πόσα χρόνια παλεύεις με το Uigeadail και το Abunah'd ??? πάτωσε τα να τελειώνουμε....

Για το κρύωμα να ξέρεις οτι ο ήλιος είναι ύπουλος. Κυκλοφορούσα ολο το πρωί του Σαββάτου έξω με κοντομάνικο, το μεσημέρι στο σπίτι βγήκα για καμμιά ώρα στο μπαλκόνι και με χτύπησε ένα ρευματάκι άλλο πράμα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...