Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Νέα μέλη - συστηθείτε εδώ.


Recommended Posts

19 minutes ago, corpus said:

Καλησπέρα

Σχετικά νέος στο σπορ. Αγαπάω τα καπνιστα ουισκυ.

Καλώς σας βρήκα

Καλησπέρα @corpus

Καλή  περιήγηση στο φόρουμ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, corpus said:

Καλησπέρα

Σχετικά νέος στο σπορ. Αγαπάω τα καπνιστα ουισκυ.

Καλώς σας βρήκα

Κλαωσήρθες @corpus και καλή περιήγηση στο forum μας. Με το καλό και σε κάποια συνάντηση από κοντά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς σας βρήκα.....! 

Νέο μέλος στο χώρο των malt whisk(e)y και χάρηκα πολύ που μπόρεσα να διαβάσω αρκετά πράγματα στο φόρουμ που με ταξίδεψαν ήδη στο φανταστικό κόσμο του αγαπημένου ποτού!!! 

Δεν έχω λόγια για την πρώτη εμπειρία με το Highland park 12 το οποίο αγόρασα χωρίς να έχω διαβάσει ,ακούσει, τίποτα...!!!

PSX_20200307_192653.jpg

Αυτό που με τράβηξε ήταν η ηλικία η προσιτή τιμή και η όμορφη συσκευασία (μπουκάλι)...!

Φιλικά Γιώργος

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες @Mpanis

Καλή περιήγηση και συμμετοχή στο φόρουμ και στις εκδηλώσεις μας, σου εύχομαι. Δε ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά η περίοδος αυτή είναι πολύ γόνιμη για το φόρουμ στη Θεσσαλονίκη, με μια παρέα που έχει ήδη δημιουργηθεί, μεγαλώνει και έχει πολύ μέλλον. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @DMTK !

Έχω καταλάβει ότι είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει γενικά το φιλικό κλίμα και γιατί όχι και παρέες με την ίδια αγάπη για το whisky.

Κάτι θετικό που είδα σε αυτές τις συναντήσεις είναι ότι τα μέλη μπορούν να δοκιμάσουν κάποιο whisky που ίσως μία κριτική δε θα μπορούσε να τους πείσει να το αγοράσουν..!!!

Προσωπικά θα χαρώ πολύ να γνωρίσω άτομα από Θεσσαλονίκη αλλά επιφυλάσσομαι για το πόσο θα μπορούσα να βοηθήσω (για αρχή)  κάποιους εφόσον είμαι πολύ νέος στο χώρο και η κάβα μου είναι άδεια...☹️

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mpanis said:

Κάτι θετικό που είδα σε αυτές τις συναντήσεις είναι ότι τα μέλη μπορούν να δοκιμάσουν κάποιο whisky που ίσως μία κριτική δε θα μπορούσε να τους πείσει να το αγοράσουν..!!!

Προσωπικά θα χαρώ πολύ να γνωρίσω άτομα από Θεσσαλονίκη αλλά επιφυλάσσομαι για το πόσο θα μπορούσα να βοηθήσω (για αρχή)  κάποιους εφόσον είμαι πολύ νέος στο χώρο και η κάβα μου είναι άδεια...☹️

Έχει πολλά θετικά, πάρα πολλά, που ίσως δεν μπορείς να φανταστείς. Το whisky έχει απίστευτη κοινωνική/ψυχολογική δύναμη, θα το διαπιστώσεις... Όσο για το άλλο που λες, όλοι από το μηδέν ξεκινήσαμε. Θα σε βάλει ο παλιός @ioannis στα κόλπα...:biggrin1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DMTK said:

Θα σε βάλει ο παλιός

Θα τρίζουν τα ραβδιά των γερόντων του forum με αυτά που λες..

Φίλε @Mpanis καλωσόρισες!δεν έχεις παρά να παρευρεθείς εδώ : 👇

 

Φέρε το μπόι σου και την καλή σου διάθεση...και θα καταλάβεις...πίνουμε κι απολαμβάνουμε το whisky. Θα χαρούμε να τα πούμε από κοντά.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ioannis said:

Φέρε το μπόι σου και την καλή σου διάθεση...και θα καταλάβεις...πίνουμε κι απολαμβάνουμε το whisky. Θα χαρούμε να τα πούμε από κοντά.

Ευχαριστώ φίλε @ioannis και για το καλωσόρισμα και για την πρόσκληση στην παρέα...! 

"Φέρε το μπόι σου" ....γελάω..😆

 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες @Mpanis και καλή περιήγηση στο forum! Έκανα ένα μικρό edit για να διαβάζεται πιο άνετα το Post σου (μίκρυνα λόγο την φωτό). Όλοι ξεκινήσαμε (εκτός από τον @Celtic που είχε πέσει στην μαρμίτα με το Lagavulin) με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Μικρή ή άδεια κάβα αλλά με μεγάλη όρεξη για καλό whisky και παρέα. Με το καλό και από κοντά!

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε @mallios 

Η δουλειά που γίνεται στο φόρουμ είναι απίστευτη....η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα να υπάρχει τέτοιο μέρος!!!! 

Διαβάζω κάθε μέρα κάτι καινούργιο , κάτι που δεν ήξερα και χαίρομαι πολύ γι'αυτό!!!

Συγχαρητήρια σε όλους!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες @Mpanis, ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, το οτι το φόρουμ μας έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει, είναι αποτέλεσμα συμμετοχικό. Εύχομαι και σε σένα καλή συμμετοχή !

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mitsubae said:

Το επόμενο που θα δοκιμάσεις να είναι Laphroaig.......δε θα χάσεις!

Καλώς ήρθες @mitsubae. Καλή περιήγηση στο φόρουμ και ευχόμαστε να σε δούμε κι απο κοντά σε κάποια από τις συγκεντρώσεις μας. Απ'ότι κατάλαβα σου αρέσει το Laphroaig έτσι????? :biggrin1: :p

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Celtic said:

Καλώς ήρθες @mitsubae. Καλή περιήγηση στο φόρουμ και ευχόμαστε να σε δούμε κι απο κοντά σε κάποια από τις συγκεντρώσεις μας. Απ'ότι κατάλαβα σου αρέσει το Laphroaig έτσι????? :biggrin1: :p

Ρε ουστ 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Καλός μας βρηκες και σε βρήκαμε @Mpanis καλή περιήγηση στο φόρουμ και άσε την καπνα και παρε κανα macallan θα με θυμηθείς μετά από χρόνια 😁

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DUCATI13 said:

Καλός μας βρηκες και σε βρήκαμε @Mpanis καλή περιήγηση στο φόρουμ και άσε την καπνα και παρε κανα macallan θα με θυμηθείς μετά από χρόνια 😁

Ευχαριστώ @DUCATI13 

Έχει μπει στο πρόγραμμα και αυτό ...... θέλω να τα δοκιμασω ΟΛΑ.. 😄..... μάλλον όσο πιο πολλά μπορώ ακούγεται καλύτερα.....!!! 🤣

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mpanis said:

Έχει μπει στο πρόγραμμα και αυτό ...... θέλω να τα δοκιμασω ΟΛΑ

Μην τους ακούς τέκνον μου! Μόνον Bunnahabhain!!!:biggrin1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να καλωσορίσουμε τον @Christos  και τον @Chris_12 και να του ευχηθούμε καλή περιήγηση στο forum μας! Νομίζω ότι το Chris έχει αρχίσει και γίνεται το top name στο forum και αρχίζω να πιστεύω ότι του χρόνου τα Χριστούγεννα θα χρειαζόμαστε μία εκδήλωση μόνο για τους Chris 1-100, κλπ κλπ κλπ! 😊 Καλωσήρθατε και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2020 at 9:56 AM, dimitris73 said:

Φίλε @Mpanis καλωσόρισες κι από εμένα, έστω και καθυστερημένα. Εννοείται ότι θα χαρούμε να σε δούμε και από κοντά την Κυριακή...

Καλησπέρα. Έχω ένα ουίσκι και θα ήθελα να ρωτήσω τη είναι καλύτερο να το κρατήσω η να το πουλήσω? 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...