Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Τί πίνετε αυτή την εποχή; (2008 - 2009)


Recommended Posts

Loch dhu 10 !!!!!!!!!! :shok::blink::crazy::shok:

Nαι ναι ναι καλά βλέπεις στην οθόνη σου συμφορουμίτη

καθώς επίσης και

JAMESON 12 matured in sherry wood-έτσι λέει τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

linkwood 12 yo provenance!!!!!!!!!!!!!

glenfiddich 18 yo OB

caolila 1997 GM !!!!!!!!!!!!!!!

Benrinnes OB 15 yo !!!!!!!!!!!!!!!

AAAAAAAAA.................

και Dewars White Label.

(Kελτη ειχες δικιο τοτε :good: .Τελειως διαφορετικο :pardon: )

Link to comment
Share on other sites

Ceclor 750 mg!!!!! :cray:

Ciproxin 1000mg (C/S, σε ξεπέρασα!!! :) )

JAMESON 12 matured in sherry wood-έτσι λέει τουλάχιστον...

ΦΥΛΑΞΕ ΜΟΥ ΔΡΑΜΙ ΜΑΓΚΑ!!!!!

και Dewars White Label.

(Kελτη ειχες δικιο τοτε :good: .Τελειως διαφορετικο :pardon: )

Δεν θυμάμαι για ποιο πράγμα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

glenfiddich 18 yo OB

caolila 1997 GM !!!!!!!!!!!!!!!

Benrinnes OB 15 yo[/b] !!!!!!!!!!!!!!!

:wub::wub:

Πότε είπαμε πως κανονίζουμε γειτονική συνάντηση :spiteful: ?????????????????.

Link to comment
Share on other sites

:wub::wub:

Πότε είπαμε πως κανονίζουμε γειτονική συνάντηση :spiteful: ?????????????????.

οποτε θες ρε φιλαρακι.

;)

μη μου παθεις τιποτα ομως μεχρι τοτε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα, Connemara CS. Το είχα δοκιμάσει πριν καιρό στο AAW Γλυφάδας κι επιτέλους το έκανα δικό μου! Πολύ ευχάριστο, η μύτη του ειδικά δεν παίζεται. Το βλέπω να εξελίσσεται χαλαρά σε everyday...

Link to comment
Share on other sites

...πολύ ευχάριστο...χαλαρά everyday....

Πολύ....χαλαρό σε βρίσκω jbelig με αυτό το ουίσκυ. Εγώ ρε φίλε όταν το δοκίμασα 1η φορά έπαθα ΣΟΚ!! Κλωτσιά στα δόντια μιλάμε , όχι αστεία!! Scotch Peat Monster Malt Killer αυτό το Irish ;) .

Link to comment
Share on other sites

...πολύ ευχάριστο...χαλαρά everyday....

Πολύ....χαλαρό σε βρίσκω jbelig με αυτό το ουίσκυ. Εγώ ρε φίλε όταν το δοκίμασα 1η φορά έπαθα ΣΟΚ!! Κλωτσιά στα δόντια μιλάμε , όχι αστεία!! Scotch Peat Monster Malt Killer αυτό το Irish ;) .

Θα συμφωνήσω με Celtic...Hyper Peat Monster αλλά και ένα εξαιρετικό malt!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, peat monster, το δέχομαι. Αλλά με τόση ποιότητα που δεν με "κλωτσάει". Ντελικάτο θα το έλεγα (για να μην πω αριστούργημα και γίνω υπερβολικος πάλι...)

Link to comment
Share on other sites

Με παρεξήγησες jbelig, δεν έκανα κανένα αρνητικό σχόλιο για το Connemara C/S. Τουναντίον συμφωνώ μαζί σου στο οτι είναι αριστούργημα. Το σοκ που έπαθα το εννοούσα με την καλή έννοια. Στη γεύση ειδικά είναι άπαιχτο, καταιγισμός πικάντικων εκρήξεων!!!

Link to comment
Share on other sites

jbelig βρίσκεσαι σε καλό δρόμο γευστικά, συνέχισε ;) . Κι εμένα μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο ουίσκυ, και ας γράφεται και whiskey, κομμάτια να γίνει :D

Και να μην ξεχνάμε ότι είναι και NAS ;)

A, και για να είμαι και εντός θέματος, εγώ αυτό τον καιρό πίνω εκτός του δικού μου everyday Talisker 10yo, ένα Laphroaig 10yo και ένα Old Pulteney 12yo που ασφαλώς οι περισσότεροι έχουμε χιλιοδοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τρώτε κάτι κολλήματα εσείς οι Glenfarcκικοί!! Πάντως αυτό το ..sprayside spyseed -πως το λένε τελοςπάντων- , πρέπει να βγάζει κάποια καλά ουίσκυ τελευταία (αλλά έχει δρόμο ακόμα μέχρι τα νησιά!!!!! :tongue: )

Για τα greeklish ποιό ευθύνεται? Το "ντόπιο" ή το ξένο το 17άρι???

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βρίσκω μια χαρά το ποτηράκι. Μάλιστα έχω την εντύπωση ότι βγάζει τα αρώματα πιο έντονα από το glencairn, κι επειδή η μύτη μου είναι λίγο αναίσθητη, μπορώ να πω ότι το προτιμάω...

Link to comment
Share on other sites

:D :D xixi h erwtisi tou forum einai......Τί πίνετε αυτή την εποχή σπίτι....

Epeidi eipiame xtes Glenfarclas(whiskaros!!! omws) den paei na pei oti eimaste kai kolimenoi file celtic :D .

Entaksei to kathe malt exei tin Idiaiterotita tou. Kai gia na eimai dombros!!! nai eimai opados tou Speyside...alla

sta 5 kalutera mou ...vrisketai ena Highland Park kai ena Talisker... A re nisakia :tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω το πάω για islay weekend μάλλον [πρέπει να είμαι άρωστος.... λολ]

εχτές παλέψαμε με ενα lagavullin 16yo, σήμερα θα δώσουμε την μάχη με ενα ardbeg, φουλ της κάπνας λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω 30άρι Linlithgow ΟΒ. Ναι ναι το γνωστό και ιστορικό ΟΒ του 2004. Ζηλεύετε; Δεν χρειάζεται με την πρώτη ευκαιρία θα στείλω ικανή και αναγκαία ποσότητα για να δοκιμάσετε όλοι στα γνωστό μέρη της Αθήνας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω 30άρι Linlithgow ΟΒ. Ναι ναι το γνωστό και ιστορικό ΟΒ του 2004. Ζηλεύετε; Δεν χρειάζεται με την πρώτη ευκαιρία θα στείλω ικανή και αναγκαία ποσότητα για να δοκιμάσετε όλοι στα γνωστό μέρη της Αθήνας...

Mια χαρά σε βρίσκω φιλαράκι,τσάκισε το γιατί σε ταλαιπώρησε αρκετά :tongue: .

Τελικά έβγαλες άκρη τι έγινε ? εγώ πάντως δεν βρήκα τίποτα :unknw::crazy::fool::unknw: .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...