Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Ρένα's Sample_ Glenglassaugh 12-year-old, 45%


Recommended Posts

Αληθινή ιστορία είναι! Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ, λίγα που έχω δοκιμάσει από το αποστακτήριο είχαν ενδιαφέρον κι οταν το βρήκα σε καλή τιμή, ρώτησα. Κι ο φίλος μου ο @Leftis με έσπρωξε, μου είπε ότι είναι καλό, θα σου αρέσει και value for money. Πραγματικά είναι ένα διαμαντάκι, έχω κατενθουσιαστεί! Και πάλι ευχαριστώ!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2024 at 6:26 PM, SimoG said:

Από την άλλη έχασα το μπέρμπον που πολλοί το υπερθεμάτισαν. Μου κάνει εντύπωση να πάνε τόσοι στο deanston που σίγουρα ΔΕΝ ήταν. Μα καλά κατάλαβαν μπέρμπον και καθόλου σέρυ? Θα τρελαθούμε?

Σύντροφε μη με τρελαίνεις! Τα notes του αποστακτηριου κάνουν λόγο για κύματα και θαλασσινούς αγερες, τροπική χλωρίδα (και πανίδα), γλασαρισμενο φιστίκι, βερίκοκο, χουρμάδες, βανίλια κλπ. Αν αυτά δεν βρίσκονται σε Bourbon barrels ή rum casks τότε δεν ξέρω που μπορείς να τα βρεις!

Ίσως να έχεις αδυναμία στο κεράσι 🍒 μορελο :D που είναι τόσο γνώριμο!

@Ρένα πραγματικά ένα νόστιμο ουίσκι που αξίζει τα λεφτά του! Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που δεν το είχε δοκιμάσει και που δεν το είχε στο ραντάρ του.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2024 at 6:26 PM, SimoG said:

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΟΥ @Leftis!

Θενκς Λευτέρη, είσαι αδερφός!

Χαχααχαχαχα

Πεθαίνω με αντιδράσεις Λευτέρη!!!!

  • Like 1
  • Haha 2
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έχει παραγίνει το πείραγμα με τον @Leftis αφήστε το παιδί ήσυχο,έλεος ποια. Απλά ας μας βγαλει μια φωτογραφία ποια μπουκάλια έχει ανοικτά για να μπορούμε να περιορίσουμε λίγο τις επιλογές μας.  🤣🤣😂😂😆😃

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alkisd8 said:

Λοιπόν επειδή έχει παραγίνει το πείραγμα με τον @Leftis αφήστε το παιδί ήσυχο,έλεος ποια. Απλά ας μας βγαλει μια φωτογραφία ποια μπουκάλια έχει ανοικτά για να μπορούμε να περιορίσουμε λίγο τις επιλογές μας.  🤣🤣😂😂😆😃

Kαι ποια πίνω στα μπαρς της γειτονιάς

  • Like 1
  • Haha 1
  • YES 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alkisd8 said:

Λοιπόν επειδή έχει παραγίνει το πείραγμα με τον @Leftis αφήστε το παιδί ήσυχο,έλεος ποια. Απλά ας μας βγαλει μια φωτογραφία ποια μπουκάλια έχει ανοικτά για να μπορούμε να περιορίσουμε λίγο τις επιλογές μας.  🤣🤣😂😂😆😃

Έκλαψα 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • mallios changed the title to Ρένα's Sample_ Glenglassaugh 12-year-old, 45%

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...