Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2008-09


McChariz

Recommended Posts

Celtic είμαι ο τελευταίος που θέλει να πει καλά λόγια για αυτήν την ομάδα, αλλά ρε φίλε παίξε πρώτα καλή μπάλα και μετά ψάξε δικαιολογίες... Εδώ δεν μπορείς να περάσεις την Ξάνθη και τον ΠΑΟΚ, το κοράκι σου φταίει; Και επαναλαμβάνω ότι θα δεχόμουν πολύ πιο εύκολα πρωτάθλημα στον Παναθηναικό, παρά σε Θρύλο ή ΑΕΚ. Επισημαίνω ότι δεν πιστεύω ότι θα τερματίσω 2ος, αλλά όσο περνάνε οι αγωνιστικές τόσο ανοίγει η όρεξη...

Τρομερός ο διαιτητής μου δεν μπορείτε να πείτε; Άδικη κόκκινη στον Άλβες, ΓΚΟΛ που θύμιζε Handball, και κόκκινη στον Garcia (που πληρώνει παλίες αμαρτίες - ας πρόσεχε και αυτός!!). Τι μπουμπούκι που ήταν αυτός ο Δαλούκας;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Στο χθεσινό με τον Πανιώνιο, πολλές φάσεις που ίσως και να έκριναν το αποτέλεσμα. Και πίστεψε με, δεν είμαι απο εκείνους που τα φορτώνουν όλα στη διαιτησία ή/και δεν αναγνωρίζουν οτι είναι κι αυτοί άνθρωποι που κάνουν λάθη, αλλά όταν ξεπερνούνται κάποια όρια θα το τονίσω.

Δεν ισχυρίζομαι οτι δεν έχετε καλή ομάδα Giorgos, αλλά αυτό άν θέλεις είναι κι ένας λόγος παραπάνω να σας παίζουν 50-50 οι διαιτητές-επόπτες κι όχι 70-30.

Χθες κερδίσαμε 4-1 και όχι 1-0,2-1 κτλ λάθη από τη διαιτησία έγιναν αλλά και πάλι η νίκη ήταν ευρήτατη και σε καμία των περιπτώσεων δεν θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα.

Δεν μου απάντησες όμως στην ερώτηση μου όμως ρε φίλε,που οφείλεται το γεγονός ότι όπως λες θα πάρει ο Ολυμπιακός πρωτάθλημα:

Στο δικόι σας harakiri ή στην εύνοια των κορακιών?.

ps:με πρόλαβε ο Σαλονικιός Παοκτζής σε κάποια :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στις 8 μ.μ. ήταν προγραμματισμένη η άφιξη του Γάλλου Ολιβιέ Σορλέν, όπως και έγινε. Ο παίκτης της Ρεν, που αποκτήθηκε από τον ΠΑΟΚ ως δανεικός για το επόμενο εξάμηνο με οψιόν ανανέωσης για τον "δικέφαλο" αναμένεται να δώσει αύριο το παρών στην προπόνηση της ομάδας στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής.

"Γνωρίζω ότι ο ΠΑΟΚ είναι δεύτερος στη βαθμολογία. Θέλω να βοηθήσω την ομάδα να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται. Δεν με φοβίζει το γεγονός ότι βγαίνω για πρώτη φορά εκτός Γαλλίας για να αγωνιστώ", ήταν τα πρώτα λόγια του Σορλέν.

Μία ώρα νωρίτερα έφτασε στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" ο Αιγύπτιος Αχμέτ Αμπού Μοσλέμ, ο οποίος αγωνιζόταν στην Στρασμπούρ. Ο 27χρονος Αιγύπτιος, που δεν έκανε καμία δήλωση, αγωνίζεται ως δεξι μπακ. Φέτος δεν είχε καμία συμμετοχή στην ομάδα του και ήρθε στη Θεσσαλονίκη για να δοκιμαστεί.

Πάρτε τον ambu στον Π.Α.Ο.Κ μας!!

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα νωρίτερα έφτασε στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" ο Αιγύπτιος Αχμέτ Αμπού Μοσλέμ, ο οποίος αγωνιζόταν στην Στρασμπούρ. Ο 27χρονος Αιγύπτιος, που δεν έκανε καμία δήλωση, αγωνίζεται ως δεξι μπακ. Φέτος δεν είχε καμία συμμετοχή στην ομάδα του και ήρθε στη Θεσσαλονίκη για να δοκιμαστεί.

Πάρτε τον ambu στον Π.Α.Ο.Κ μας!!

Επίσης να πάρουμε και τον Ambu-bakar Diavara και οτιδήποτε άλλο υπάρχει σε Ambu!

Ambu λαγνεία

Whisky και μαγεία!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε McChariz & Theo.

Μια ευχή προς Santa Claus.

Στέψη από τους διορισμένους...

Aπό του χρόνου βλέπουμε...αλλά πλάκα πλάκα αν πάρει φέτος ο πάοκ πρωτάθλημα θα ανέβουν και οι παοκτσίδηκες μετοχές που έχω αγοράσει :D .

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε McChariz & Theo.

Μια ευχή προς Santa Claus.

Στέψη από τους διορισμένους...

Γιατί μου το δίνει ο Σωκράτης, αφού εγώ ανήκω πλέον στο άρμα του Παναθηναικού (έτσι δε λέτε); Άκομψο (για να μην ξαναγίνω δυσάρεστος στο forum).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Δεν ασχολούμε με το άθλημα και αυτό φαίνεται!!

Όμως δεν μπορώ να μην σχολιάσω την αποψινή εικόνα της Τούμπας!!!

ΜΠΑΟΚ σε όλο του το μεγαλείο!! :good:

Γεια σου Mc Chariz με την έδρα σου!!! :yahoo::good:

Link to comment
Share on other sites

1 γκολ και μία ευκαιρία για τον παοκ ο οποίος ήταν καλύτερος στο ά ημίχρονο.

3 ευκαιρίες για τον μίσο Ολυμπιακό που ανέβασε λιγάκι στροφές στο β μέρος.

Υπομονή ένα μήνα...προβλέπεται δυνατό ματσάκι και όλα είναι ανοιχτά!!!!!!!!!.

Μέτρια διαιτησία,χαρίστηκε σε παοκ 2 φορές για κόκκινη και μία σε παπαδόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να βρίσκεις τον Ολυμπιακό ανάσκελα και να μην του αλλάζεις τα πέταλα... Μετά βγαίνουν οι φίλοι του και ομιλούν για κάρτες, φάσεις και πράσινα άλογα (θα τα πούμε και από κοντά giorgos - θα πάμε πάλι για καφέ στο Elvis που μαζέυεται η 4 για να τα πούμε :tongue: ).

1. Δοκάρι, Γκόλ και παραλίγο ο πιτσιρίκος στο τέλος να τους κλεισει το σπίτι.

2. Ο θρύλος, μόνο θρύλος δεν ήταν. Στο πρώτο ημίχρονο ανύπαρκτος και φοβισμένος (ίδρωσε ο Μήτρογλου?). Στο δεύτερο μπήκε πιο δυνατά και διεκδίκησε το γκολ με 2 κεφαλιές (δεν θυμάμαι 3η φάση για να πω την αλήθεια).

Η διαιτησία δεν έπαιξε ρόλο στην διαμόρφωση του αποτελέσματος, αλλά θα μπορούσε να μοιράσει κόκκινες σε αρκετές φάσεις. Ηθελε να τελειώσει το ματς με έντεκα παίχτες προφανώς και δεν είναι παράλογο: έγιναν αρκετά πολύ δυνατά μαρκαρίσματα από κάθε ομάδα όπως αρμόζει στα ντέρμπυ. Έδωσε κίτρινη στον Μπαλάφα στην προθέρμανση!!!! Τι μπορεί να του είπε άραγε;;;; Ο Βαλβέρδε έπρεπε να πληρώσει τις επιλογές του, αλλά κακά τα ψέματα δεν το πλήρωσε. Πολύ μικρός για τον Ολυμπιακό ο Γκαλίτσιος (αλλά και ο Ζεβλάκοφ). Και κάτι ακόμα: Σκοτώνουν τα άλογα όταν γεράσουν! Μην τον ταλαιπωρείται τον καημένο (εκεί στα αριστερά) και ξεφτιλίζεται. Έχει ένδοξο παρελθόν... ο τζόλε.

Τώρα... θα δούμε. Είναι πολύ δύσκολο να προκριθούμε αν δεν βάλουμε ένα εκτός έδρας γκολ. Προφανώς οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού θα μας περιμένουν με ανάλογη ατμόσφαιρα.

Το ανάλογο του ΜΠΑΟΚ είναι γάβροι, χανούμια και βαζέλια; Να αρχίσω και εγώ να μιλώ έτσι να (ξανα)γίνουμε κώλος;;;

Link to comment
Share on other sites

Α ρε μεγάλε Celtic, το'χεις κάνει φύλλο-φτερό το βιντεάκι, το΄χεις σπουδάσει!!! :hi:

Πάντως η κοπέλα έχει ωραίο.............χαμόγελο :D και το ξέρει!!! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μια γεύση από την κόλαση της ΤΟΥΜΠΑΣ.Στο 2:00 αρχίζουν και ακούγονται οι καμπάνες από το HELL'S BELLS των AC-DC

Η ομάδα μπαίνει πάντα με αυτό το τραγούδι.Ο πιτσιρικάς ο Άγγλος που πήρε ο γαύρος πήγε στον πάγκο και έβγαζε φώτο με το κινητό του

σοκαρισμένος.

WELLCOME TO HELL,WELLCOME TO TOUMPA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είπα κατά καιρούς (και εγώ) ότι φέτος ο Ολυμπιακός έχει την καλύτερη ομάδα με διαφορά από τους υπόλοιπους, αλλά έρχεται η σφαγή του άρη και καπάκι το "Περιπέτεια και Sex" με την Saint-Étienne και μου μπαίνουν άλλες ιδέες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...