Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Δημοψήφισμα για την επόμενη συγκέντρωση, Non-Scotch or Not?


Scotch or not?  

14 members have voted

  1. 1. Θέλετε η επόμενη συγκέντρωση του φόρουμ (Μάρτιος 2018), να έχει αποκλειστικά ουίσκυ από όλες τις άλλες χώρες, εκτός Σκωτίας, ή όχι;

    • ΝΑΙ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ NON-SCOTCH ΚΑΙ ΜΟΝΟ
    • ΟΧΙ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ


Recommended Posts

Just now, mitsubae said:

Δεν έχω κάτι σε non scotch στην καβα ρε παλικάρια.

Θες να μας πεις οτι έχεις Σκωτσέζικο τσίπουρο???

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DMTK said:

Μπορεί να εξαιρεθεί απο την ψηφοφορία ο @thanasist ??? 8P

 

5 hours ago, Celtic said:

 

Φυσικά!

Ο Thanasist εξαιρείται από την ψηφοφορία.

@DMTK είδες; Τόσο απλά

Ένσταση! 

Επανυποβαλω την τοποθέτηση μου 

:unknw::thumbsdown::gamer3::ireful1::ireful2::ireful3:

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά! 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, thanasist said:

 

Ένσταση! 

Επανυποβαλω την τοποθέτηση μου 

:unknw::thumbsdown::gamer3::ireful1::ireful2::ireful3:

Να καταχωρηθεί στα πρακτικά! 

Καταχωρήθηκε και...γίνεται δεκτή η ένσταση:mail1: Τί να κάνουμε που λειτουργούμε με δημοκρατικές διαδικασίες εδώ μέσα....:D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Άν τελικά υπερισχύσει η πρόταση Non-Scotch, αυτό δεν σημαίνει οτι θα φέρει ο καθένας ότι νά'ναι....

Σε whisky θα κινηθούμε και πάλι, υπάρχουν πολλές επιλογές σήμερα. Και καλό θα είναι να δηλώσουμε τουλάχιστον τί είδους whisky προτίθεται να φέρει - όποιος φέρει, δεν είναι υποχρεωτικό, μην ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια- ο καθένας απο μας, ώστε να υπάρχει κάποιου είδους συντονισμός και ποικιλία πχ θα είναι ψιλομαλακία να μαζευτούν μόνο bourbon ή μόνο Irish κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι γοητευτική η ιδέα του διαφορετικού αλλά να μην είναι και απόλυτοι . Ας φέρει οποίος θέλει κατά προτίμηση Non scotch και όποιος θέλει από το καλό :)

Εξάλλου δεν έχουν όλοι απ όλα στην κάβα τους. 

Από την άλλη τι νόημα έχει να γιορτάσουμε Saint Patrick's day με μπερμπον πχ? 

Να έχουμε και κάτι που να πίνεται δηλαδή πέρα από τις δοκιμές (θα φέρω φλασκι μαζί μου στάνταρ) 

Σίγουρα θα χρειαστεί και μεγάλο πτυελοδοχειο :)

Αλλά άμα αποφασίσει δημοκρατικά (ας πούμε) η πλειοψηφία (κάποιος λαθροχειρει στις ψήφους νομίζω) τότε θα φέρω κάτι ανάλογο και κάνα κουτάκι κόκα κόλα! 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επειδή είπαμε, είμαστε το δημοκρατικότερο forum ever...., παρακαλώ να ψηφίσουν μόνο όσοι θα παρευρίσκονται στην επόμενη συγκέντρωση, αλλιώς η ψήφος τους δεν θα προσμετράται στο αποτέλεσμα.

Sorry, αλλά έτσι είναι το σωστό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Celtic said:

Επίσης, επειδή είπαμε, είμαστε το δημοκρατικότερο forum ever...., παρακαλώ να ψηφίσουν μόνο όσοι θα παρευρίσκονται στην επόμενη συγκέντρωση, αλλιώς η ψήφος τους δεν θα προσμετράται στο αποτέλεσμα.

Sorry, αλλά έτσι είναι το σωστό.

Είμαι ένας από τους δεκατρείς, ψήφισα ΝΑΙ και θα φέρω irish whiskey ακόμη και το ΟΧΙ να βγεί, τιμώντας τη μνήμη του Αγίου Πατρικίου (για τον οποίο, παρεπιπτόντως δεν κόψαμε κομμάτι στην πίττα φέτος...δηλαδή και να κόβαμε ο Μητσάρας θα το τρώγε... αλλά τέλος πάντων)

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2018 at 9:52 PM, Celtic said:

Επίσης, επειδή είπαμε, είμαστε το δημοκρατικότερο forum ever...., παρακαλώ να ψηφίσουν μόνο όσοι θα παρευρίσκονται στην επόμενη συγκέντρωση, αλλιώς η ψήφος τους δεν θα προσμετράται στο αποτέλεσμα.

Sorry, αλλά έτσι είναι το σωστό.

Επειδή ο Έλληνας έχει ακατάσχετη επιθυμία συμμετοχής σε polls, ένα καλό κόλπο σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να βάζεις πάντα στο τέλος την επιλογή Δεν ξέρω / δεν απαντώ / Δεν θα συμμετάσχω κλπ. Είναι και δημοσκοπικός κανόνας αυτός να υπάρχει πάντοτε μια τέτοια επιλογή για όσους δεν τους εκφράζουν οι επιλογές, ή απλά είναι αναποφάσιστοι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ δε θα παρευρίσκομαι δεν ψηφίζω. 

Θεωρητικά μιλώντας θα ψηφιζα NON SCOTCH έτσι για την αλλαγη. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...