Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Caol Ila...Καπνιστή ομορφιά μου


Recommended Posts

Καολ Ιλαααααα,Καολ Ιλαααααα,Καολ Ιλαααααααα

Είσαι ο ήηηηλιος, το φεγγάαααρι και το φως μου

Μονάκριβο στολίδι είσαι του κοσμουουουου

Καπνιστή ομορφιά μου....παντοτινή χαρά μου

 

 

 

Δικοί μου οι στίχοι παιδιά...κάθε ομοιότητα με ένα άσημο τραγούδι ενός Στέλιου Καζαντζίδη είναι απλά σατανική σύμπτωση.:rolleyes:

Α και πού στε. Διαθετω 3 Caol Ila από τον Γερμανό της καρδιάς μας.

Το πρώτο 11 ετων από Signatory exclusively bottled for Brühler Whiskyhaus

και αλλά δυο: A Dream of Scotland το ενα 14 ετων French Vermouth finish και 16 ετων manzanilla sherry cask matured 

https://whiskyhaus.de/produkt/caol-ila-11-jahre-vintage-2012-dechar-rechar-hogshead-matured-no-308785-exclusively-bottled-for-bruehler-whiskyhaus-by-signatory-vintage/

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/248677/caol-ila-14-year-old-bw

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/251577/caol-ila-16-year-old-bw

25 ευρώ το σετακι 3χ50 ml συμπεριλαμβανομενα έξοδα αποστολής.

Οι ΠΡΩΤΟΙ ΔΕΚΑ που θα προλάβουν!!!

Τα λεφτά όποτε μπορείτε μέσω revolut @villy05jv η Paypal στο jazzvilly@yahoo.co.uk στειλτε μου κι ενα μηνυματακι οτι τα βαλατε να μαστε σιγουροι.

Θα σας είμαι πραγματικά  ευγνώμων εάν μου τα έχετε στείλει μέχρι 30 Απριλίου.

Θενκς και καλή απόλαυση!

 

 

Καολ Ιλαααααααα!

 

 

image.gif.b49ed965b08fdd129a693a6df144ea2f.gif

 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mallios said:

Ναι, μη χάσεις 

 

Caol Ila και τα μυαλά στο μπλέντερ! 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Islaynder said:

Ένα σετακι φούστα - μπλούζα - ζαρτιερα παρακαλώ!

Κιλοτάκι όχι;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Vaggelis82 said:

Άμα μένει, βάλε κ εμενα

Μπα, ξυπνήσανε κι οι Κανελογαρύφαλοι;

Εσύ δεν μας χαρακτήριζες πριν λίγο καιρό ανώμαλους και διεστραμμένους επειδή την βρίσκουμε να μυρίζουμε καμμένα λάστιχα;

Ζήτα συγγνώμη, απαρνήσου το Speyside και θα δουμε.

😂😂😂

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vaggelis82 said:

Άμα μένει, βάλε κ εμενα

Τι έγινε Βαγγελακη?!

Γουστάρουμε τυρφουλα?! Μας αρέσει το καμμένο λάστιχο, η κάπνα και το ιώδιο Βαγγελακη?!

Εεεεεεεε?!

@Corry Vreckan θα ανεβάσει βίντεο που θα λέει "απεταξαμην την κανέλλα" 3 φορές και μετά θα το σκεφτούμε!

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Corry Vreckan said:

Μπα, ξυπνήσανε κι οι Κανελογαρύφαλοι;

Εσύ δεν μας χαρακτήριζες πριν λίγο καιρό ανώμαλους και διεστραμμένους επειδή την βρίσκουμε να μυρίζουμε καμμένα λάστιχα;

Ζήτα συγγνώμη, απαρνήσου το Speyside και θα δουμε.

😂😂😂

Και συνεχιζω να το πιστεύω!!

 

3 hours ago, mallios said:

Τι έγινε Βαγγελακη?!

Γουστάρουμε τυρφουλα?! Μας αρέσει το καμμένο λάστιχο, η κάπνα και το ιώδιο Βαγγελακη?!

Εεεεεεεε?!

@Corry Vreckan θα ανεβάσει βίντεο που θα λέει "απεταξαμην την κανέλλα" 3 φορές και μετά θα το σκεφτούμε!

Το γεγονός ότι που κ που δοκιμάζω κάποια τυρφωδη ουίσκι, αποτελεί τρανή απόδειξη ότι εγώ όπως κ όποιος άλλος προτιμά τα σερρατα ουίσκι δεν διακατέχεται από ρηχές προκαταλήψεις!!

Άντε!! Άξεστοι Ουνοι που κατεβηκατε από τα γκραβαρα κ μάθατε ότι υπάρχουν κ άλλες μυρωδιές, εκτός από τις σβουνιες!!!

😋😋😋

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vaggelis82 said:

Και συνεχιζω να το πιστεύω!!

 

Το γεγονός ότι που κ που δοκιμάζω κάποια τυρφωδη ουίσκι, αποτελεί τρανή απόδειξη ότι εγώ όπως κ όποιος άλλος προτιμά τα σερρατα ουίσκι δεν διακατέχεται από ρηχές προκαταλήψεις!!

Άντε!! Άξεστοι Ουνοι που κατεβηκατε από τα γκραβαρα κ μάθατε ότι υπάρχουν κ άλλες μυρωδιές, εκτός από τις σβουνιες!!!

Με τον @Vaggelis82! Ένα καλό Speysider δεν έχει αντίπαλο. Καλή η κάπνα για μία στο τόσο, κατά τ' άλλα βαρετή και μονοδιάστατη. Και το καλύτερο ουισκι που βγάζει το Islay είναι το Bunnahabhain πού είναι κατά κανόνα non peated. Τυχαίο;;;

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Makis said:

Με τον @Vaggelis82! Ένα καλό Speysider δεν έχει αντίπαλο. Καλή η τύρφη για μία στο τόσο, κατά τ' άλλα βαρετή και μονοδιάστατη. Και το καλύτερο ουισκι που βγάζει το Islay είναι το Bunnahabhain πού είναι κατά κανόνα non peated. Τυχαίο;;;

Μονοδιάστατα και βαρετά τα τυρφωδη και.... δηλαδή πολύπλοκα είναι τα κανελογαρυφαλα?! Και το καλύτερο στο νησί το Bunna?!

Μάλιστα... ζήσαμε να το ακούσουμε κι αυτό. 

@sir mihas εσύ φταις. Τα έχω ξαναγράψει, τα έχω ξαναπεί.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mallios said:

Μονοδιάστατα και βαρετά τα τυρφωδη και.... δηλαδή πολύπλοκα είναι τα κανελογαρυφαλα?! Και το καλύτερο στο νησί το Bunna?!

Μάλιστα... ζήσαμε να το ακούσουμε κι αυτό. 

@sir mihas εσύ φταις. Τα έχω ξαναγράψει, τα έχω ξαναπεί.

Αμφισβητείς το είδωλο??

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει φωτιά με πυκνό καπνό να σας κάψει!!! Αμαρτωλοί κανελογαρυφαλλάδες!!!

  • Haha 4
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Vaggelis82 said:

Και συνεχιζω να το πιστεύω!!

 

Το γεγονός ότι που κ που δοκιμάζω κάποια τυρφωδη ουίσκι, αποτελεί τρανή απόδειξη ότι εγώ όπως κ όποιος άλλος προτιμά τα σερρατα ουίσκι δεν διακατέχεται από ρηχές προκαταλήψεις!!

Άντε!! Άξεστοι Ουνοι που κατεβηκατε από τα γκραβαρα κ μάθατε ότι υπάρχουν κ άλλες μυρωδιές, εκτός από τις σβουνιες!!!

😋😋😋

Μαρή πριγκιπέσσα, ότι οι γυναίκες σου σε κάνουν ότι θέλουν το ξέραμε, ότι τρως τη τούρτα του παιδιού όταν παίζει, δεν σου το είχα!

:D:biggrin1::p

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Makis said:

Με τον @Vaggelis82! Ένα καλό Speysider δεν έχει αντίπαλο. Καλή η κάπνα για μία στο τόσο, κατά τ' άλλα βαρετή και μονοδιάστατη. Και το καλύτερο ουισκι που βγάζει το Islay είναι το Bunnahabhain πού είναι κατά κανόνα non peated. Τυχαίο;;;

Εσένα, όταν ανέβω ξανά επάνω, θα σε περάσω μια "φιλτρανση" γιατί έχουν μπουκωσει τα ρουθούνια σου από τη γύρη. :lol:

  • Haha 3
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mallios said:

Μονοδιάστατα και βαρετά τα τυρφωδη και.... δηλαδή πολύπλοκα είναι τα κανελογαρυφαλα?! Και το καλύτερο στο νησί το Bunna?!

Μάλιστα... ζήσαμε να το ακούσουμε κι αυτό. 

@sir mihas εσύ φταις. Τα έχω ξαναγράψει, τα έχω ξαναπεί.

Δεν φταιω εγω, δηλωνω αφελης. :innocent: Η ριζα του κακου εντοπιζεται στην αντιστροφη αφομοιωση της " zurueck fantasieren" του Jung και στην Οιδιποδεια προβληματικη της ερμηνειας φαντασιωσεων στην στοματοπρωκτικη περιοδο μεγαλου ποσοστου του αρρενος πληθυσμου του φορουμ μας. Απλα. Κατανοητα. Ξεκαθαρα. 🧻:girl_hospital:

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...