Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Recommended Posts

3 hours ago, Bandit said:

Το είδα και εγώ . Αξίζει σαν αγορά;

Σαν entry level, low cost , malt, μια χαρά είναι.

Μέχρι εκεί. Ένα τίμιο everyday malt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(Ενημέρωση προσφοράς από κάβα KYLIX) 

Στην κάβα Kylix γιορτάζουμε την St. Patrick's Day, προσφέροντάς σας έκπτωση στα αγαπημένα μας Irish Whiskey!
🥃 Με το κουπόνι "LUCKY8" μπορείτε να απολαύσετε 8% έκπτωση σε αγαπημένες ετικέτες Irish Whiskey!
👉 Η προσφορά ισχύει έως 19/03
 
 
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Εντόπισα στο σκρουτζομάγαζο DrinkCellar το Wolfburn Aurora στα 40,34 ευρώ που θεωρώ καλή τιμή και προσφορά βλέποντας και το πού παίζει στις άλλες κάβες. Δεν έχω γνώμη για την εμφιάλωση, παραθέτω απλά την προσφορά και το λινκ λόγω χαμηλής τιμής.

https://www.skroutz.gr/mp/153287910/Whiskey-Wolfburn-Aurora-Sherry-Oak-GB-700ml-46.html

aurora.PNG

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Χριστός ανέστη! Για όποιον ενδιαφέρεται το mycellar.gr που βρίσκεται στην Κω και έχει πολύ καλές τιμές σε σύγκριση με άλλες κάβες, έχει μέχρι τις 30/4 δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα για παραγγελίες άνω των 80€. 

https://www.mycellar.gr/el/?gclid=CjwKCAjw__ihBhADEiwAXEazJsc4klIJdBFYK9Xmx9faRw1kp23-zGYFyuL9I1T1SsLFDacdDGrjkhoC_5cQAvD_BwE

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Απόψε βρήκα αυτό το Oban στο Βασιλόπουλα και πήρα 2 μπουκάλια. Δεν τρελαίνομαι για το συγκεκριμένο ουίσκι, αλλά στη τιμή αυτή ένοιωθα υποχρεωμένος να το πάρω.

image.thumb.jpeg.18c38ba7978854eb3ae74c82b1efb3f6.jpegς

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ΒΑΣΙΛΗΣ said:

Δεν τρελαίνομαι για το συγκεκριμένο ουίσκι, αλλά στη τιμή αυτή ένοιωθα υποχρεωμένος να το πάρω.

Καλά έκανες αφού έτσι ένοιωσες αλλά δεν θα συμφωνήσω στην λογική σου. Η έκπτωση είναι πολυ καλή, επειδή όμως ούτε κι εγώ τρελαίνομαι με το συγκεκριμένο, θα προτιμούσα να έπαιρνα ενα ουίσκυ που πραγματικά το κάνω κέφι, ακόμα και με λίγα χρήματα παραπάνω, ας πούμε μέχρι 50-55€ 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ο ΑΒ εχει εκπτωση 5ε με κωδικο FAST για οnline παραγγελια ανω των 25ε. Για να μην πληρωσεις μεταφορικα μπορεις να επιλεξεις παραλαβη απο κατάστημα. Ενδεικτικα ειδα τα δυο tamnavulin που βγαινουν στα 21ε με το κουπονι.
https://www.ab.gr/el/eshop/Kava-anapsyktika-nera-xiroi-karpoi/Pota/Oyisky/Oyiski-Malt-Sherry-Cask-700ml/p/7647269
https://www.ab.gr/el/eshop/Kava-anapsyktika-nera-xiroi-karpoi/Pota/Oyisky/Oyiski-Skotias-Single-Malt-700ml/p/7510738
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, wolfskinn said:

Σημερα ο ΑΒ εχει εκπτωση 5ε με κωδικο FAST για οnline παραγγελια ανω των 25ε. Για να μην πληρωσεις μεταφορικα μπορεις να επιλεξεις παραλαβη απο κατάστημα. Ενδεικτικα ειδα τα δυο tamnavulin που βγαινουν στα 21ε με το κουπονι.
https://www.ab.gr/el/eshop/Kava-anapsyktika-nera-xiroi-karpoi/Pota/Oyisky/Oyiski-Malt-Sherry-Cask-700ml/p/7647269
https://www.ab.gr/el/eshop/Kava-anapsyktika-nera-xiroi-karpoi/Pota/Oyisky/Oyiski-Skotias-Single-Malt-700ml/p/7510738
 

Ωραίος dude! Κάτι θα τσιμπήσω... Για 21 ευρώ αξίζουν; Τα έχει δοκιμάσει κανείς εδώ; 

  • NO 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Makis said:

Ωραίος dude! Κάτι θα τσιμπήσω... Για 21 ευρώ αξίζουν; Τα έχει δοκιμάσει κανείς εδώ; 

Για εμένα δε αξίζει... Πάρε ένα Jameson

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Makis said:

Ωραίος dude! Κάτι θα τσιμπήσω... Για 21 ευρώ αξίζουν; Τα έχει δοκιμάσει κανείς εδώ; 

πάρε ένα haig και μια εξάδα κοκα κόλες

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thanasist said:

πάρε ένα haig και μια εξάδα κοκα κόλες

Χτύπησα ένα Johnnie Walker Double Black τελικά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ΒΑΣΙΛΗΣ said:

Σήμερα βρήκα και αυτό στο Βασιλόπουλο και το πήρα. Δεν το έχω ξαναδοκιμάσει.

 

IMG_0666.thumb.jpeg.e3d22aee8ff6600bce9b7993ba7f04f5.jpeg

Ωραίος, τους έχεις μαδησει.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ΒΑΣΙΛΗΣ said:

Σήμερα βρήκα και αυτό στο Βασιλόπουλο και το πήρα. Δεν το έχω ξαναδοκιμάσει.

Ρε φίλε θα σε μαλώσω. Εντάξει, δεν το έχεις ξαναδοκιμάσει, όπως άλλωστε και ο περισσότερος κόσμος. Ε τουλάχιστον εμείς οι υπόλοιποι ξέρουμε τι εστί Chita, από μία μοναδική γευσιγνωστική περιγραφή, που μόνο  σε ετούτο εδώ το φόρουμ θα μπορούσε να υπάρχει.......:D

 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrisous said:

Εγώ πάντως περιμένω την έκδοση ποιητικής συλλογής του @sir mihas

Εγώ περιμένω το βιβλίο του, η αλήθεια είναι,όπου θα διασκορπίσει άπλετο φως στον μυθικό κόσμο του Σκωτσέζζζζζ εεεε ιαπωνικού ουισκιου, συγνώμη μπερδεύτηκα.

  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chrisous said:

Εγώ πάντως περιμένω την έκδοση ποιητικής συλλογής του @sir mihas

Και εγω περιμενω χορηγια της HMWS για την εκδοση. Αλλα, μαλλον, θα παραμεινω ανεκδοτος. :king:

 

1 hour ago, Alkisd8 said:

Εγώ περιμένω το βιβλίο του, η αλήθεια είναι,όπου θα διασκορπίσει άπλετο φως στον μυθικό κόσμο του Σκωτσέζζζζζ εεεε ιαπωνικού ουισκιου, συγνώμη μπερδεύτηκα.

Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?   :butcher:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...