Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Tomas Karlsson in Greece - visiting whiskyforum


Recommended Posts

So, till now we have:

18.09. / James Joyce (if alternative I will update)

  1. Tomas and Helen + 1 bottle
  2. Celtic
  3. Sir
  4. Mallios + 1 bottle
  5. Thanasist
  6. KariofG
  7. Zoubov
  8. Eilean a' Cheo
  9. Jenny and James
  10. Surprise (i will not tell until i see him coming)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι, θα χαρώ πολύ να σας δω όλους την Κυριακή. Θα έρθει και ένα φίλος (εν ονόματι Παντελής) και θα ήθελα παρακαλώ μια θέση ελέυθερη δίπλα στον Sir...

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2016 at 3:58 PM, mallios said:

So, till now we have:

18.09. / James Joyce (if alternative I will update)

  1. Tomas and Helen + 1 bottle
  2. Celtic
  3. Sir
  4. Mallios + 1 bottle
  5. Thanasist
  6. KariofG
  7. Zoubov
  8. Eilean a' Cheo
  9. Jenny and James
  10. Surprise (i will not tell until i see him coming)

Αν το δέκα το καλό είναι ο ψηλόλιγνος μεσήλικας με το κοντόχοντρο νεανικό σουλουπι και την καραφλη αφανα,τοτες μετα απόλυτης αβεβαιότητας δηλώνω ανευθυνα οτι ανανωρίζω την επώνυμη σκιά του αλλά όχι και το ονομα 8P

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Celtic said:

Για αυτού του είδους το event πολλές απουσίες βλέπω....

Wisdom? Tomy? SimoG? Mitsubae? Dundonian? Koulos?

Δυστυχώς επαγγελματικές υποχρεώσεις με κρατάνε μακριά σας, στο κατά τα άλλα συμπαθέστατο Ναύπλιο!

Link to comment
Share on other sites

Tomy θα προσπαθησει να ερθει, εστω και αργα. Dundonian  δεν τον βρηκα. Θα ξαναπαρω. O_koulos/ SimiG  το ειχαν γραψει. Wisdom δυσκολα. Μεγαλες απουσιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς δεν γινόταν να είμαι για οικογενειακούς λόγους, αλλιώς σιγά μην το έχανα. Περιμένουμε αναλυτικές εντυπώσεις και φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω όλα καλά Wisdom (όπως εσείς επιθυμείτε το "καλά").

Κατά τα άλλα, μια whisky...κα αδιάφορη βραδυά με λίγα και μέτρια malts... =@  80    :tongue:

Κάτι παραπεταμένα Linkwood 29 y.o., κάτι Clynelish17, κάτι Talisker 30... ασήμαντα πράγματα...

όπως θα είδες... υπάρχει left overs orgy! Ετοιμάσου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με σταμάτησαν επειδή πέρασα ένα κόκκινο φανάρι πριν φτάσω σπίτι + είδαν ότι δεν έχω περάσει τη μηχανή από ΚΤΕΟ (δεν το ήξερα ότι κια η δική μου έπρεπε να έχει περάσει) οπότε μου είπαν για πρόστιμο 700+400 ευρώ ! Ευτυχώς μου το χάρισαν εν τέλει  οπότε κατάφερα να φτάσω σπίτι χωρίς ένα πακέτο κλήσεις και να μου μείνει μόνο η όμορφη χθεσινοβραδινή εμπειρία.Ειλικρινά δεν ξέρω πως να κρίνω τα ουίσκι που ήπιαμε χθες αν συνυπολογίσω και την χρηματιστηριακή τους αξία γιατί ναι μεν μπορώ να εκφέρω μια γνώμη αλλά δεν έχει και σχέση με την ερώτηση αν θα το αγόραζα ξανά ή όχι ή αν αξίζει τα χρήματα του και αν με τα ίδια χρήματα θα έβρισκες κάτι καλύτερο.

Όλα ήταν ιδιαίτερα και μου προσέφεραν μια καινούργια γευστική εμπειρία .

Το Talisker 30 ήταν για μένα το καλύτερο συνολικά. Δεν θεωρώ ότι χρειαζότανε καθόλου νερό στους κοντά 50% αλκοολικούς βαθμούς. Εξαιρετικό 91

Το linkwood είχε μεστή γεύση και όμορφο άρωμα . Πολύ καλό 88 . Ευχαριστώ πολύ τον Tomas και την Elen που μας το προσέφεραν και τους εύχομαι από εδώ μιας και δεν πρόλαβα να τους καληνυχτίσω, τα καλύτερα στη ζωή τους και να τους ξαναδούμε με την πρώτη ευκαιρία! Thank you very much for the opportunity to taste a rare and luxurious malt like this

Το Clynelish που έφερα , προσωπικά μου βγήκε όπως το περίμενα, ευκολόπιοτό με ωραίο άρωμα και φρουτώδη γεύση που μου μου άρεσε 87

Το HP δεν ήταν κακό αλλά δεν με ενθουσίασε. Παρά τους 46% βαθμούς είχε έντονο το οινόπνευμα στη μύτη αρχικά τουλάχιστον. 84

Το Glenmorangie πολύ γλυκό. Ευκολόπιοτο επίσης αλλά όχι κάτι που θα επιθυμούσα διακαώς να ξαναδοκιμάσω. Είναι από αυτά που μου αρέσουν σε πρώτη δοκιμή αλλά δεν το αγόραζα για να το πίνω πιο συχνά ας πούμε 82

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Transferring from facebook:

"Big thanks to you John Mallios and all your other friends in HMWS that make us feel so welcome. Greetings to you all from Helen and Tomas and see you next time".

There exist also a very kind personal message from Tomas / Helen but I consider that i cannot transfer this without their approval. I am sure that they will send another message but take in consideration that they have to register as members and also... they are on vacations!

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από λίγο ψάξιμο (η φωτό δεν ήταν καλή και δεν έβρισκα το Clynelish)... ήπιαμε:

  • Linkwood / 29 Year Old SMWS A Toast to Tim Peake's Return / Cask No. 39.124, 56,9%, 2nd fill, Sauternes Hogshead
  • Clynelish 17 y.o. - Hogshead No. 5730 - C&S Dram Good - 1997, Distilled 21. Mai 1997 / Bottled 08. September 2014
  • Talisker 30 y.o., 2008, bottle 307 / 2970, 49,5%
  • Glengoyne Cask Strength (NAS) Batch No2, 58.9%
  •  Glenmorangie 15 Year Old, Sauternes Wood Finish, 46%
  • Highland Park 1990-2007 - 16 Year Old - Signatory Vintage 1990
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ενημερωση απο τους αλλογενεις φιλους μας για το αν τα δωρα που τους φιλεψαμε ηταν καλοφαγωτα και καλοφορετα? ;)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wisdom said:

:give_rose::heart::wub:

Έχει λιγάκι ακόμα στο σπίτι. Λίγο για Giorgos και λίγο για Wisdom...(Ελπίζω γιατί έχει φθινοπωρινά βράδια και είμαι και λίγο επιρρεπής.....)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...