Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Travel to Islay 2017 - EVENT 16.05./ 22.05.2017


Recommended Posts

On 18/5/2017 at 11:05 PM, DMTK said:

Ευχαριστούμε Θείε Κέλτη. Τελικά για τις 22 ισχύει ή μπουχτήσατε;

@Tassos Roubeidis δε γνωριστήκαμε, αλλά το καλοκαίρι κάπου θα σε πετύχω. Επίσης λέω να κάνουμε και μια καλοκαιρινή συνάντηση προς τα κάτω, ωραία θα είναι. Έχει και μια πολύ προσεγμένη κάβα στα μέρη σου, δε την πιάνει το μάτι σου απ' έξω, αλλά μέσα είναι απίθανη.

Oποτε θελετε για καλοκαιρινη συναντηση ειμαι μέσα! Μιλας για το Λίθοινο φίλε μου?

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mallios said:

Έχει κανείς νέα από το νέο μας μέλος @Tassos Roubeidis?? Με τόση κάπνα φοβάμαι μήπως μας πέρασε για ψησταριά αντί για whisky forum.

Πέρασα πολυ ωραία φιλε μου! Ναστε καλά όλοι! Θα τα πουμε σιγουρα ξανά ή καλύτερα θα τα πιούμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tassos Roubeidis said:

Oποτε θελετε για καλοκαιρινη συναντηση ειμαι μέσα! Μιλας για το Λίθοινο φίλε μου?

Σωστά, ποια είναι η γνώμη σου;

Link to comment
Share on other sites

@DMTKΓνωρίζω τον Γιάννη Βασιλειάδη-ιδιοκτητη- προσωπικά εδω και πολλα χρόνια πριν ακομα ασχοληθει με το αντικειμενο οταν ακομα ολο αυτο που εχει φτιαξει ήταν απλα ενα ονειρο.

Εχει καταφερει με την "τρέλα" και την αγάπη που εχει για αυτο να φτιαξει κατι πολυ όμορφο! Δεν ειναι μια απλη καβα. Διοργανωνει και γκουρμε καταστασεις για παρεες μαξιμουμ 15 ατόμων σε τιμες που φτάνουν μεχρι και 150€ ανα ατομο. Εχω πολυ καιρο να μπω στο μαγαζι του αλλα θυμαμαι πως ηταν πολυ δυνατος στις ποικιλιες ετικετων για κρασιά. Στα whiskies δεν ξερω που παιζουν οι τιμες του αλλα στα κρασιά σε απλες ελληνικες ετικεττες που τον ειχα τσεκάρει ήταν αρκετα πιο ακριβος απο τον ανταγωνισμο. Βεβαια ολα αυτα προ κρισης, μπορει τωρα να εχει μαλακωσει και αυτος τις τιμες του. Δεν νομιζω ότι ενδεικνυται για μαζωξη ο χωρος του.

Περα απο ολα αυτα ομως εχει φτιαξει ενα πολυ όμορφο χωρο και εχει πολυ αγαπη και μερακι σε αυτο που κανει!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Tassos Roubeidis said:

 

@DMTKΓνωρίζω τον Γιάννη Βασιλειάδη-ιδιοκτητη- προσωπικά εδω και πολλα χρόνια πριν ακομα ασχοληθει με το αντικειμενο οταν ακομα ολο αυτο που εχει φτιαξει ήταν απλα ενα ονειρο.

Εχει καταφερει με την "τρέλα" και την αγάπη που εχει για αυτο να φτιαξει κατι πολυ όμορφο! Δεν ειναι μια απλη καβα. Διοργανωνει και γκουρμε καταστασεις για παρεες μαξιμουμ 15 ατόμων σε τιμες που φτάνουν μεχρι και 150€ ανα ατομο. Εχω πολυ καιρο να μπω στο μαγαζι του αλλα θυμαμαι πως ηταν πολυ δυνατος στις ποικιλιες ετικετων για κρασιά. Στα whiskies δεν ξερω που παιζουν οι τιμες του αλλα στα κρασιά σε απλες ελληνικες ετικεττες που τον ειχα τσεκάρει ήταν αρκετα πιο ακριβος απο τον ανταγωνισμο. Βεβαια ολα αυτα προ κρισης, μπορει τωρα να εχει μαλακωσει και αυτος τις τιμες του. Δεν νομιζω ότι ενδεικνυται για μαζωξη ο χωρος του.

Περα απο ολα αυτα ομως εχει φτιαξει ενα πολυ όμορφο χωρο και εχει πολυ αγαπη και μερακι σε αυτο που κανει!

 

Μένω στη προτελευταία πρότασή σου, αλλά σίγουρα θα υπάρχει κάποιο ιδανικό μέρος κι εκεί στα νότια.

Link to comment
Share on other sites

@DMTK Κανονίστε το εσείς και σας εχω ήδη βρει εγω το καταλληλο μέρος...ενα μαγαζί πάνω στο κύμα-τύφλα νάχει το Νάμμος:p- στην μαγευτικη παραλία του Αγίου Νικολάου. Αν ταιριάξουμε την ώρα της μάζωξης με την ωρα που δύει ο ηλιος τότε το "μεθύσι" θάναι διπλό και μαγευτικό!:D

Σερβίρει σουβλάκια σαλάτες και πολύ καλους μεζέδες κρεατικών-θαλασσινων σε χαμηλές τιμες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tassos Roubeidis said:

Κανονίστε το εσείς και σας εχω ήδη βρει εγω το καταλληλο μέρος...ενα μαγαζί πάνω στο κύμα-τύφλα νάχει το Νάμμος:p- στην μαγευτικη παραλία του Αγίου Νικολάου. Αν ταιριάξουμε την ώρα της μάζωξης με την ωρα που δύει ο ηλιος τότε το "μεθύσι" θάναι διπλό και μαγευτικό!:D

Σερβίρει σουβλάκια σαλάτες και πολύ καλους μεζέδες κρεατικών-θαλασσινων σε χαμηλές τιμες!

Το ξέρω, πολύ καλό και σε ωραίο μέρος. Θα κάνουμε κι ένα food pairing ελληνικότατο:drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2017 at 3:26 PM, Tassos Roubeidis said:

@DMTKΓνωρίζω τον Γιάννη Βασιλειάδη-ιδιοκτητη- προσωπικά εδω και πολλα χρόνια πριν ακομα ασχοληθει με το αντικειμενο οταν ακομα ολο αυτο που εχει φτιαξει ήταν απλα ενα ονειρο.

Εχει καταφερει με την "τρέλα" και την αγάπη που εχει για αυτο να φτιαξει κατι πολυ όμορφο! Δεν ειναι μια απλη καβα. Διοργανωνει και γκουρμε καταστασεις για παρεες μαξιμουμ 15 ατόμων σε τιμες που φτάνουν μεχρι και 150€ ανα ατομο. Εχω πολυ καιρο να μπω στο μαγαζι του αλλα θυμαμαι πως ηταν πολυ δυνατος στις ποικιλιες ετικετων για κρασιά. Στα whiskies δεν ξερω που παιζουν οι τιμες του αλλα στα κρασιά σε απλες ελληνικες ετικεττες που τον ειχα τσεκάρει ήταν αρκετα πιο ακριβος απο τον ανταγωνισμο. Βεβαια ολα αυτα προ κρισης, μπορει τωρα να εχει μαλακωσει και αυτος τις τιμες του. Δεν νομιζω ότι ενδεικνυται για μαζωξη ο χωρος του.

Περα απο ολα αυτα ομως εχει φτιαξει ενα πολυ όμορφο χωρο και εχει πολυ αγαπη και μερακι σε αυτο που κανει!

Για τις τιμές του δεν μπορώ να μιλήσω γιατί έχω χρόνια να πάω  αλλά στα άλλα   συμφωνώ και επαυξάνω ο Γιάννης είναι μεγάλος φαν αυτού που κάνει και έχει μια σφαιρική γνώση και πάθος γύρω από το κρασί το φαγητό  τα brown spirits και τα πούρα. Όσο για τις γαστρονομικές βραδιές του έχω ακούσει είναι επικές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Και επειδή αναφέρθηκε σε κάποιο άλλο post με αφορμή το Br5 Elements of Islay και επειδή μου αρέσει να τσιγκλάω τον @DMTK και επειδή έχω πάει Απρίλιο και Μάιο αλλά όχι Σεπτέμβριο και επειδή o @Uisge-Beatha και ο @avaton πετάνε την σκούφια τους για "ουισκοαλητείες" .... και επειδή το Ardnahoe είναι έτοιμο πλέον και λειτουργεί..... και επειδή....γιατί κλάνει το γατί, να ανεβάσω λίγες φωτό εδώ (συμπληρωματικά στο αρχικό Post της @zoubov ).

Σεπτέμβριο μπορώ να πάω πάλι tour (είτε πριν είτα 1-2 βδομάδες μετά το άνοιγμα των σχολείων). Όποιο μέλος θέλει να βάλει την φατσούλα του σε ίδιες φωτό, ας οργανωθεί/ουμε.

 

20170503_185713.jpg  Islay trip 014.JPG   Islay trip 061.JPG

20170503_185659.jpg  Islay trip 101.JPG

  • Like 3
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Και επειδή αναφέρθηκε σε κάποιο άλλο post με αφορμή το Br5 Elements of Islay και επειδή μου αρέσει να τσιγκλάω τον @DMTK και επειδή έχω πάει Απρίλιο και Μάιο αλλά όχι Σεπτέμβριο και επειδή o @Uisge-Beatha και ο @avaton πετάνε την σκούφια τους για "ουισκοαλητείες" .... και επειδή το Ardnahoe είναι έτοιμο πλέον και λειτουργεί..... και επειδή....γιατί κλάνει το γατί, να ανεβάσω λίγες φωτό εδώ (συμπληρωματικά στο αρχικό Post της @zoubov ).

 20170503_185713.jpg  20170503_185659.jpg  

καλά μωρέ πάνω σε τάφους κάτσατε να τα πιείτε...έλα Παναγία μου...8P

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mallios said:

Σεπτέμβριο μπορώ να πάω πάλι tour (είτε πριν είτα 1-2 βδομάδες μετά το άνοιγμα των σχολείων). Όποιο μέλος θέλει να βάλει την φατσούλα του σε ίδιες φωτό, ας οργανωθεί/ουμε.

Campbeltown also included?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DMTK said:
4 hours ago, mallios said:

Και επειδή αναφέρθηκε σε κάποιο άλλο post με αφορμή το Br5 Elements of Islay και επειδή μου αρέσει να τσιγκλάω τον @DMTK και επειδή έχω πάει Απρίλιο και Μάιο αλλά όχι Σεπτέμβριο και επειδή o @Uisge-Beatha και ο @avaton πετάνε την σκούφια τους για "ουισκοαλητείες" .... και επειδή το Ardnahoe είναι έτοιμο πλέον και λειτουργεί..... και επειδή....γιατί κλάνει το γατί, να ανεβάσω λίγες φωτό εδώ (συμπληρωματικά στο αρχικό Post της @zoubov ).

 20170503_185713.jpg  20170503_185659.jpg  

καλά μωρέ πάνω σε τάφους κάτσατε να τα πιείτε...έλα Παναγία μου...8P

Ζήλιες ???

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wisdom said:

Η φωτό Ardnahoe Distillery είναι συλλεκτική.

Σε επόμενες παρόμοιες φωτό καλό θα είναι να υπάρχει banner HMWS.

Αυτή σου κάνει?

 

aek.jpeg   αΕΚ2.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mallios said:

Αυτή σου κάνει?

 

aek.jpeg   αΕΚ2.jpeg

ωραίες εποχές..τι μου θύμισες τώρα..τότε ήταν που πήρατε και το πρωτάθλημα στην Β' Εθνική; ή ήσασταν ακόμη στους ομίλους της Γ' ; :biggrin1:8P

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DMTK said:

ωραίες εποχές..τι μου θύμισες τώρα..τότε ήταν που πήρατε και το πρωτάθλημα στην Β' Εθνική; ή ήσασταν ακόμη στους ομίλους της Γ' ; :biggrin1:8P

Ζηλεύουμε?? Κακιούλες??? Ε.... τότε πάρε και αυτή που (περίπου) ζήτησε ο @Wisdom

Ardbeg.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιο μέλος ενδιαφέρεται για τις φωτό από Islay 2017 ή Islay 2014 να το γράψει εδώ. Επειδή είναι πραγματικά τεράστιος ο όγκος (νομίζω το 2014 είναι περίπου 1600 φωτό) θέλει δουλίτσα για να ανέβει σε google drive.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...