Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέα εκδήλωση (2020-2023)


Recommended Posts

Με μεγάλη μου χαρά ανοίγω πάλι αυτό το topic και ελπίζω η λέξη online / virtual κλπ να υπάρξει μόνο για να δούμε μέλη από το εξωτερικό που δεν μπορούν να είναι κοντά μας. 

Επόμενη πανηγυρική εκδήλωση σε μέρος λιβαδερό, γκαζονερό, BBQρό και whiskyρό με συνοδεία εδεσμάτων vigan αποκλειστικά. Του event θα χοροστατήσει ο Όσιος Μοντιφούκιος ο Λουκανικοψήστης με εδεσματική συμπαράσταση του οικοδεσπότη Ιεροκύρηκα Τάσου του Ανθοφορέα.

Παρακαλώ δηλώστε συμμετοχή ώστε να γίνουμε 6 και να ανοιχτεί topic

Τετάρτη 03.06.2020

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δυναμικά μαπίνουμε στην μετά Covid19 εποχή και έχουμε την ευκαρία να υποδεχτούμε ένα δραστήριο μέλος από την Θεσσαλονίκη (που ακόμα να γράψει tasting notes για το Caol Ila και θα τον στείλουμε στον @ioannis να του δώσει Loch Dhu).

O φίλος μας @dimitris73 θα είναι την επόμενη εβδομάδα Αθήνα, οπότε νομίζω ότι είναι μία καλή ευκαιρία για να πιούμε ένα ποτάκι παρέα. 

Σαν σήμερα στις 11 Ιουνίου το 1870......

image.png

μία μπύρα αγαπημένη και γνωστή και σαν μπετατζίδικη. 😂

Τι καλύτερο από το να βρεθούμε εις μέρος αγαπημένο και μπυρώδες και να τα πούμε με τον φίλο μας. Παρακαλώ συμμετοχές, για να γίνουμε 6 και να ανοιχτεί το topic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την προηγούμενη βραδιά εχω κλείσει σε event γαστρονομίας με την γαλλική σαμπάνια να ρέει αφθονη οπότε δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα βρίσκομαι παρά την ιδια ημέρα της μάζωξης που προγραμματίζετε...😂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ioannis said:

Να υποθέσω θα πιείς Βεργίνα...

Βασικά Kaizer ... όπως και χθες :)

Από το να πιω non scotch ή κανά bourbon καλύτερα νερό βρύσης...... 😛

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα καρντάσια μας έχουν πάρει τον αέρα. Πρέπει να απαντήσουμε κύριοι (και κυρίες). Προτείνω άμεση σύγκληση και λήψη σοβαρών αποφάσεων, την εβδομάδα από 29/06 έως 03/07. Αν εξαιρέσουμε Τετάρτη, Παρασκευή, ήτοι 01,03/07 μπας και μπορέσει να έρθει ο @Wisdom, έχουμε τις εξής τρείς επιλογές:

Δευτέρα 29/06, Τρίτη 30/06, Πέμπτη 02/07

Η Δευτέρα 29/06 είναι Παγκόσμια Ημέρα Σκληροδερμίας

Η Τρίτη 30/06 είναι Ημέρα Αστεροειδών

Η Πέμπτη 02/07 είναι η  World UFO Day 

(για τον @mallios που τα ψάχνει αυτά)

only scotch night μπας και βρει ξανά ο @thanasist το χρώμα του :p

...διαλιέχτεεε

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DMTK said:

Τα καρντάσια μας έχουν πάρει τον αέρα. Πρέπει να απαντήσουμε κύριοι (και κυρίες). Προτείνω άμεση σύγκληση και λήψη σοβαρών αποφάσεων, την εβδομάδα από 29/06 έως 03/07. Αν εξαιρέσουμε Τετάρτη, Παρασκευή, ήτοι 01,03/07 μπας και μπορέσει να έρθει ο @Wisdom, έχουμε τις εξής τρείς επιλογές:

Δευτέρα 29/06, Τρίτη 30/06, Πέμπτη 02/07

Η Δευτέρα 29/06 είναι Παγκόσμια Ημέρα Σκληροδερμίας

Η Τρίτη 30/06 είναι Ημέρα Αστεροειδών

Η Πέμπτη 02/07 είναι η  World UFO Day 

(για τον @mallios που τα ψάχνει αυτά)

only scotch night μπας και βρει ξανά ο @thanasist το χρώμα του :p

...διαλιέχτεεε

Όχι 29.... 

Έχω δικαστήριο ρο πρωί στις 30 

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2020 at 7:44 AM, mallios said:

Δηλαδή όταν υπάρχει αυτή η μέρα... ψάχνουμε κάτι άλλο?!

Είπα να δώσω καμιά εναλλακτική, για να γίνει πιο δημοκρατική η διαδικασία...:biggrin1:

Οπότε Πέμπτη 2/7

@mallios

@thanasist

@DMTK

@apo21

@DUCATI13

.....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DUCATI13 said:

Και εγώ μέσα για 2/7 

Στις 29/6 έχω ΓΕΝΕΘΛΕΙΑ δεν μπορώ .

Φοβάσαι μη σου ζητήσουμε να μας κεράσεις κάνα Macallan? :p

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, thanasist said:

Φοβάσαι μη σου ζητήσουμε να μας κεράσεις κάνα Macallan? :p

Όχι έχω κάτι καλά glentaucher και σε φοβάμαι 🤭 ούπς .

Link to comment
Share on other sites

Για 2/7 δεν μπορεί να έρθει κανείς άλλος δηλαδή ή περιμένετε να δηλώσετε συμμετοχή το πρωί της ίδιας ημέρας; :biggrin1:

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2020 at 12:09 AM, DMTK said:

Τα καρντάσια μας έχουν πάρει τον αέρα. Πρέπει να απαντήσουμε κύριοι (και κυρίες). Προτείνω άμεση σύγκληση και λήψη σοβαρών αποφάσεων, την εβδομάδα από 29/06 έως 03/07. Αν εξαιρέσουμε Τετάρτη, Παρασκευή, ήτοι 01,03/07 μπας και μπορέσει να έρθει ο @Wisdom, έχουμε τις εξής τρείς επιλογές:

Δευτέρα 29/06, Τρίτη 30/06, Πέμπτη 02/07.....

@Wisdom πάλι ο DMTK φταίει κι αυτή τη φορά ή θα κάνεις guest εμφάνιση της τελευταίας στιγμής; :biggrin1:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...