Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Πρόταση για νέα εκδήλωση (2020-2023)


Recommended Posts

25 minutes ago, Uisge-Beatha said:

Άστο λίγο ακόμα σε 6 μήνες θα κόψουμε 2😝😃

Γέροντα γέρασες πραγματικά...

το post μου είναι από 12-1-2020 😉

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Boyzzzz επειδή ο καλός φίλος @dimitris73 θα κατηφορίσει απειλητικά προς Αθήνα σε 2 βδομάδες, λέω Τετάρτη 30.06 να φάμε καμιά προβατίνα απαλά. Είναι και ημέρα χωρίς Euro, οπότε βολεύει.

Επίσης βολεύει και το Bonco και μετά Σάββα όπως και την άλλη φορά. 

image.png

  • Like 1
  • YES 4
  • NO 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2021 at 7:19 PM, DMTK said:

Γέροντα γέρασες πραγματικά...

το post μου είναι από 12-1-2020 😉

Πάντως ακόμα δεν κόψαμε 😋😃

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετά την κατσάδα που φάγαμε (σωστά) και την απόφαση του ΔΣ, των BoD και της ανάλογης Εκτελεστικής Επιτροπής η οποία συμβουλεύτηκε και το Audit department, αποφασίσαμε να συζητήσουμε στην ΕΠ της ΚΟΕ του ΚΚΣ (κάτι δικά μου) και να προτείνουμε:

  • την επανάληψη της φαγοποσίας του μπιφτεκοναμεσασεψωμάκια
  • στον ίδιο χώρο που είναι η Κουζίνα του Αγίου (λογικά για τον Simon Templar θα λέει)
  • Ημέρα εβδομάδας που να επιτρέπεται το κρέας ( @sir mihas φρόνιμα )

Πάμε λοιπόν για Πέμπτη 30.09 ή Τρίτη 28.09

Παρακαλώ να γράφουμε και ποια μέρα μπορούμε για να βρεθεί η χρυσή τομή με όσους μπορούν μόνο την μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω:

  • αν η συμμετοχή είναι ανοιχτή σε όλους
  • αν ως ίδιο χώρο εννοούμε κέντρο Αθήνας εκεί που είχαμε πάει στο οποίο μπορώ να κινηθώ εύκολα και να σας προλάβω,
  • και αν θα πιούμε και κανένα ουίσκι (βάζω και μπουκάλι αν θέλετε),

αλλά παρά όλα αυτά πετάγομαι και λέω ότι μπορώ και τις δύο μέρες.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή --> Τρίτη 28/09

Αντιπρόταση για να δοθεί καλύτερος χρόνος να μαζευτούμε περισσότεροι --> Δευτέρα 04/10/2021

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Leftis said:

Δεν ξέρω:

  • αν η συμμετοχή είναι ανοιχτή σε όλους
  • αν ως ίδιο χώρο εννοούμε κέντρο Αθήνας εκεί που είχαμε πάει στο οποίο μπορώ να κινηθώ εύκολα και να σας προλάβω,
  • και αν θα πιούμε και κανένα ουίσκι (βάζω και μπουκάλι αν θέλετε),

αλλά παρά όλα αυτά πετάγομαι και λέω ότι μπορώ και τις δύο μέρες.

Όλα ισχύουν, αλλά θα είμαστε νότια αυτή την φορά, Αργυρούπολη (έχει όμως μετρό αρκετά κοντα).

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μέσα για όλες τις ημερομηνίες αλλά επειδή οι μέρες που έρχονται είναι άστατες με πολλές μετακινήσεις εκτός μπορεί να μη μπορέσω τελικά-φυσικά θα ενημερώσω όσο πιο έγκαιρα γίνεται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

(Παρα)ωριμασε ο καιρος και εχει γινει πλεον επιτακτικη μια νεα μαζωξη προκειμενου να μετρηθουμε, να ζυγιστουμε και να γευσιγνωσισουμε λογης υγρα καλουδια σε περιβαλλον ευαερο, ευηλιο και προθυμο να φιλοξενησει ημας και το παθος μας.  Σε εναν απο τους πεζοδρομους του Χαλανδριου, λοιπον, ημερα -κατα προτιμηση- καθημερινη (ουχι Πεμπτη :innocent: ), συμπαθεστατη μπαροκαφετερια εν ονοματι Corte ανυπομονει να συνοδοιπορησει μαζι μας σε μια ακομα συναντηση λαϊκης κορυφης.  Γραφτειτε οσονουπω, μπας και επισημοποιησουμε τη συναξη.  Οι πρωτοι 6 (εξι) κερδιζουν μια προσκληση για το πασχαλινο LGΒTQ+ παρτυ με θεματικη "Πιαστε τον λαγο". :pooh_lol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέσα. Και παραχωρώ την πρόσκληση μου σε κάποιο άλλο μέλος!!!

Τέλος παρακαλώ να αλλάξει ο τίτλος της ενότητας δεδομένου ότι έχουμε 2022, αλλά αυτά γίνονται όταν οι admin είναι όλη την ώρα στο viber..!! :p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανεβαίνω Αθηνα Πέμπτη βραδυ 14/4 στα γενεθλεια μου για  14-15 μερες κανονίστε μια μάζωξη να σας δω να σας χαρω και να βαλω ενα μπουκάλι για τα χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέσα. Αλλά πάμε 18/4 Δευτέρα??? Θα είναι και πιο εύκολο για το μαγαζί σε σχέση με την Παρασκευή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και 18/4 δεν εχω θεμα όπως βολεύει τους περισσοτερους!Αν και 18 νομίζω ειναι Μ.Δευτερα κάποιοι μπορει να κανουν αυστηρή νηστεία!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gtril said:

Εγώ και 18/4 δεν εχω θεμα όπως βολεύει τους περισσοτερους!Αν και 18 νομίζω ειναι Μ.Δευτερα κάποιοι μπορει να κανουν αυστηρή νηστεία!

Λογικά όσοι κάνουν αυστηρή νηστεία δεν θα μπορούν ούτε την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • DMTK changed the title to Πρόταση για νέα εκδήλωση (2020-2022)
  • 1 month later...

Είναι ήδη pre-booked το event, αλλά να τηρούμε τις διαδικασίες γιατί θα πέσει βαρύς ο πέλεκυς του @Wisdom!

Εχουμε και λέμε λοιπόν, 30.05, ημέρα Δευτέρα, ο λόγος γνωστός (θα ανέβει ο σύντεκνος) και το μέρος επίσης γνωστό, Μαντζάρου3 και η ώρα συνηθισμένη, 9 το βράδυ μαζευόμαστε.

Μόλις συμπληρωθεί 6άδα, ανοίγουμε το topic.

@mallios

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Είναι ήδη pre-booked το event, αλλά να τηρούμε τις διαδικασίες γιατί θα πέσει βαρύς ο πέλεκυς του @Wisdom!

Εχουμε και λέμε λοιπόν, 30.05, ημέρα Δευτέρα, ο λόγος γνωστός (θα ανέβει ο σύντεκνος) και το μέρος επίσης γνωστό, Μαντζάρου3 και η ώρα συνηθισμένη, 9 το βράδυ μαζευόμαστε.

Μόλις συμπληρωθεί 6άδα, ανοίγουμε το topic.

@mallios

Μέσα κ εγώ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...