Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

BLIND SAMPLES GAME #4 - ΓΕΝΙΚΑ


Celtic

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ο καιρός σε κάπως πιο φυσιολογικά θερμοκρασιακά επίπεδα τις τελευταίες μέρες, και μπροστά μας ένα ΣΚ, οπότε τί καλύτερη ευκαιρία για δοκιμή του δείγματος του @DMTK, μιας και ο χρόνος τελειώνει σε ακριβώς 1 εβδομάδα.

@Ρένα@Makis@valasios @SimoG

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2021 at 8:15 AM, Celtic said:

Ο καιρός σε κάπως πιο φυσιολογικά θερμοκρασιακά επίπεδα τις τελευταίες μέρες, και μπροστά μας ένα ΣΚ, οπότε τί καλύτερη ευκαιρία για δοκιμή του δείγματος του @DMTK, μιας και ο χρόνος τελειώνει σε ακριβώς 1 εβδομάδα.

@Ρένα@Makis@valasios @SimoG

ναι Χρηστο μου..... μην μας εκθετε καθε φορα εμας τους αργοπορημενους! τωρα αμεσως ανεβαζω! :turned:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ρένα said:

ναι Χρηστο μου..... μην μας εκθετε καθε φορα εμας τους αργοπορημενους! τωρα αμεσως ανεβαζω! :turned:

Δεν υπάρχει θέμα αργοπορίας από τη στιγμή που κάποιος είναι εντός προθεσμίας. Εγώ κάνω απλά μια υπενθύμιση μην τυχόν και κάποιος το έχει ξεχάσει, πράγμα απόλυτα κατανοητό με τα χιλιαδύο που έχουμε στο κεφάλι μας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
14 hours ago, Celtic said:

Τικ Τοκ Τικ τοκ .....

Είπαμε λόγω των συνθηκών του Αυγούστου, να δώσουμε άλλο ένα μήνα διορία για το δείγμα του @Islaynder

4 μερούλες έμειναν παιδιά @DMTK @Ρένα @SimoG

τι μπούλινγκ είναι αυτό ραι; 

ο μόνος λόγος που έχω καθυστερήσει είναι ένα συνάχι που με ταλαιπωρεί δυό βδομάδες τώρα, μέχρι Τετάρτη θα έχω γράψει όμως, ασχέτως αν μέχρι τότε εξακολουθώ να μη μυρίζω τίποτα :biggrin1:

  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DMTK said:

τι μπούλινγκ είναι αυτό ραι; 

ο μόνος λόγος που έχω καθυστερήσει είναι ένα συνάχι που με ταλαιπωρεί δυό βδομάδες τώρα, μέχρι Τετάρτη θα έχω γράψει όμως, ασχέτως αν μέχρι τότε εξακολουθώ να μη μυρίζω τίποτα :biggrin1:

Το σίγουρο είναι ότι το sample του αγαπητού @Islaynder θα σε βοηθήσει να ξεπεράσεις όλα αυτά τα προβλήματα. Κράτα και λίγο για εντριβή. 

  • Haha 2
  • Confused 1
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DMTK said:

τι μπούλινγκ είναι αυτό ραι; 

ο μόνος λόγος που έχω καθυστερήσει είναι ένα συνάχι που με ταλαιπωρεί δυό βδομάδες τώρα, μέχρι Τετάρτη θα έχω γράψει όμως, ασχέτως αν μέχρι τότε εξακολουθώ να μη μυρίζω τίποτα :biggrin1:

Τουναντίον, μύρισε το και θα φύγει το συνάχι 😂

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, valasios said:

Τουναντίον, μύρισε το και θα φύγει το συνάχι 😂

Ακόμα καλύτερα, @DMTK να κάνεις αυτό που μου είχε πει κάποτε ένας καθηγητής ΩΡΛ, αλλά με το blind του @Islaynder αντί για αλατόνερο. Κάθεσαι στα γόνατα, το ρίχνεις με μια σύριγγα μέσα στα ρουθούνια, ρουφάς και σκύβεις έτσι ωστε το πάνω μέρος της καράφλ....εεεε του κεφαλιού, να ακουμπήσει το πάτωμα, και να πάει το υγρό στην κοιλότητα των ιγμορίων. Κάθεσαι έτσι για κάποια δευτερόλεπτα. Περαστικά.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

ΑΤΤΕΝΤΙΟΝ - ΑΤΤΕΝΤΙΟΝ !!!

Ο Οκτώβρης θα είναι double blind month !!!

Όλοι στη μάχη με το δείγμα του @Makis από αύριο και μέχρι τις 15/10 !

Και από 15/10 μέχρι 30/10 δοκιμάζουμε το blind του @mallios !

Πάμε δυνατά να καλύψουμε τον χαμένο χρόνο !!!

:punk:

  • Confused 1
  • Wow 2
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

Να δω ποιος άλλος θα βάλει Wowστο post του @Celtic ???

Κάθε Δευτέρα τσακίζετε μπιφτεκόψωμα, κάθε Παρασκευή ξεσκίζεστε στα σουβλάκια, το Σ/Κ ψήνετε προβατίνες και τις υπόλοιπες μέρες πίνετε τα δείγματα του @thanasist

Λογικό... πως να προλάβεις...

Ρεμάλιαααααααααα το νου σας!!!!!!!!!!!

Παρακαλώ να επέμβει το αρμόδιο όργανο του φόρουμ ώστε να επιβάλει την τάξη και να επαναφέρει τις παραδόσεις και τα Χρηστά ήθη και έθιμα! 

  • Haha 4
  • YES 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να πιεστούμε σε περίοδο πολλών δραστηριοτήτων?

Burger Joint Event

Glen Scotia Event

SMWS Athens Gathering

(Jameson)

(Volos Journey)

etc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SimoG said:

Γιατί πρέπει να πιεστούμε σε περίοδο πολλών δραστηριοτήτων?

Burger Joint Event

Glen Scotia Event

SMWS Athens Gathering

(Jameson)

(Volos Journey)

etc.

Έλα, δεν πειράζει, ακόμα ένα event (Drunk Event).😂😂😂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SimoG said:

Γιατί πρέπει να πιεστούμε σε περίοδο πολλών δραστηριοτήτων?

Γιατί κέρδισες επάξια το τίτλο του...

Mister Griniaris 2021 !!! 8P

 

  • Haha 1
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DMTK said:

???

Από το καλοκαίρι έχουμε πει ότι θα γίνει event με το Jameson, απλά αναβλήθηκε λόγω εξετάσεων της καλής μας φίλης. Ο Οκτώβριος είναι ήδη γεμάτος, οπότε θα το κάνουμε αργότερα. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mallios said:

Από το καλοκαίρι έχουμε πει ότι θα γίνει event με το Jameson, απλά αναβλήθηκε λόγω εξετάσεων της καλής μας φίλης. Ο Οκτώβριος είναι ήδη γεμάτος, οπότε θα το κάνουμε αργότερα. 

πρώτη φορά το ακούω...:unknw:

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω, μια ψαρούκλα περίμενα να τσιμπήσω, αλλά έπεσα σε κοπάδι!

Προς το παρόν, καλό μήνα και το μέλλον θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή Κυριακή.

Με το δείγμα του @Makis ενώ στην αρχή έπεφταν τα post το ένα μετα το άλλο, κατα ριπάς, στην πορεία έγινε μια ανεξήγητη κοιλιά.

Δεν θέλω να γίνομαι πιεστικός, μια υπενθύμιση κάνω, για πάμε λίγο αυτη τη βδομάδα να το τελειώσουμε !

@Ρένα @SimoG @Corry Vreckan @apo21

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...