Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ


Recommended Posts

Επειδή όλο και πιο πολύ διαβάζω αυτή την έκφραση "άντε να μαζευόμαστε" να σας υπενθυμήσω ότι η τελευταία μας μάζωξη στο AAW ήταν μάλλλον και ... η τελευταία!!!

Αναμένω να μάθω που και πότε θα συναντηθούμε.

Δεν μπορώ να προτείνω το AAW αλλά καλό θα ήταν να κάνουμε την τελευταία μας συνάντηση εκεί και να συζητήσουμε σοβαρά το τι θα γίνει στο μέλον, αφού ο McChariz θέλει και επιθυμεί να μας ενημερώσει σχετικά με τις εξελίξεις (υπενθυμίζω ότι δεν επιθυμώ προσωπικά τέτοια ενημέρωση, η απόφασή του μου αρκεί).

Νομίζω ότι το topic "Farewell AAW" δεν το είδαμε όσο σοβαρά έπρεπε και τώρα ψάχνουμε να βρούμε χώρο συγκέντρωσης.

McChariz pls ενημέρωσε τα μέλη για το τι επιθυμείς ώστε να οργανωθούμε.(φυσικά οι επισκέψεις μας, μεμωνομένες στο AAW δεν έχουν σχέση με τις "οργανωμένες" και θα συνεχιστούν κατά το δοκούν και μπορεί του καθένα μας).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Διάβαζα για ένα μαγαζί στον Πύργο Αθηνών που ανέφερε ο Celtic αν είναι να πάμε σε μαγαζί. ΓΙα τους Αθηναίους νομίζω είναι βολικό

Link to comment
Share on other sites

Άν δεν κάνω λάθος η επόμενη έχει κανονιστεί για Χαλάνδρι (1 year party + κοπή πίτας), και ο Tzanis μαλλον περιμένει ακόμα για να έχει γυρίσει κι ο McChariz από Σαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε mallios πώς γνωρίζεις για την απόφαση του McChariz αφού όπως λες δεν έχεις ενημερωθεί; :rofl:

Εγώ πάντως είναι βέβαιο ότι η μοναδική πληροφόρηση που έχω επί του θέματος είναι ό,τι έχω διαβάσει μέσα από το forum.

Μου φαίνεται ότι θα πέσουν πολλά χρωστούμενα μαζεμένα στο Χαλάνδρι και θα πιούμε πάλι κανά βυτίο. Πυλωτές και ταράτσες από Άνοιξη για να φτιάξει και ο καιρός.

Περιμένω να ακούσω συγκεκριμένη πρόταση για μέρα, ώρα και μέρος. Ήδη αμελήσαμε τον κακομοίρη τον Burns, μη χάσουμε κι άλλες ευκαιρίες.

Για μαζώξεις στη μετά ΑΑW εποχή μέχρι να ανακαλύψουμε κάποιο μπαράκι-στέκι που θα δέχεται ενίοτε να φέρνουμε και τα δικά μας μπουκάλια, μπορούμε να τις κάνουμε σε σπίτια (όσοι έχουν την καλωσύνη να προσφερθούν, δεν φοβούνται τις παντόφλες κλπ.) με την υποχρέωση το κάπνισμα να γίνεται στο μπαλκόνι, να φέρνουμε ο καθένας το ποτήρι του, να βοηθάμε στο μάζεμα μετά και να αφήνουμε και κάποια από τα περισσεύματα ουίσκυ στο σπίτι που μας φιλοξενεί.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι θα πέσουν πολλά χρωστούμενα μαζεμένα στο Χαλάνδρι και θα πιούμε πάλι κανά βυτίο.

redtruck.jpg

Μόνο αυτό βρήκα ρε παιδιά. ΚΑΝΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

Άν υποψιαστώ οτι αυτό το τάνκερ έχει μέσα Caol Ila και κατάφερε να περάσει τα μπλόκα των αγροτών για να έρθει στην κοπή πίτας μας......θα πεθάνω!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ, κι εγώ,

θα έρθω κι εγώ επιτέλους να γνωριστούμε,

ανυπομονώ,

με εκτίμηση

Υ.Γ. ξέρω ένα lounge bar στην πολιτεία που μερικές καθημερινές "σφίζει" από έλλειψη κόσμου!!! λέτε να το προτείνω στον ιδιοκτήτη που τον ξέρω χρόνια? πως σας ακούγετε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε mallios πώς γνωρίζεις για την απόφαση του McChariz αφού όπως λες δεν έχεις ενημερωθεί; :rofl:

Έχω μεταφυσικές ικανότητες (για αυτόπίνω Laddie φανατικά!!!)Επίσης και εγώ ξέρω ότι μας είπε ο McChariz την συνάντηση του Δεκεμβρίου και ότι γράφτηκε στο Forum.Αυτά και μόνο.

όσο για το βυτίο...λόγβ σχέσεων με αστυνομία το έχω ήδη κατασχέσει και εμφιαλώνω το περιεχόμενο.Caol Ila, Cask Strenght 68,3%, The Vitio Experience, Bottled from the Can, Limited Edition 1 of 125.000 bottles! :lol::tongue::D

Link to comment
Share on other sites

όσο για το βυτίο...λόγω σχέσεων με αστυνομία το έχω ήδη κατασχέσει και εμφιαλώνω το περιεχόμενο.Caol Ila, Cask Strenght 68,3%, The Vitio Experience, Bottled from the Can, Limited Edition 1 of 125.000 bottles! :lol::tongue::D

w00t2.giflol.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από τη χθεσινή μου μπειρία στο AAW χαλανδρι είμαι ευχαριστημένος και ανυπομονώ να σας δω όλους!!!!!!!!!

Thanks Tzanis και Sir Mihas

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ckotsis ,αν έμεινες ευχαριστημένος με την πρώτη σου γνωριμία με τον Sir πρέπει να το κοιτάξεις... :rofl::help::yahoo:

Πλάκα κάνω,νομίζω ότι είναι ο καλύτερος για καλωσόρισμα...ρώτα και τον sylveri :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ckotsis ,αν έμεινες ευχαριστημένος με την πρώτη σου γνωριμία με τον Sir πρέπει να το κοιτάξεις... :rofl::help::yahoo:

Πλάκα κάνω,νομίζω ότι είναι ο καλύτερος για καλωσόρισμα...ρώτα και τον sylveri :D

Γκουχ Γκουχ!!!

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επεδειξα συμπεριφορα ωριμη και συμπαθεστατη,με πινελιες φιλοξενης διαθεσης διανθισμενες με λογο σεμνο,σοβαρο και ουσιαστικο.... Ο σκοτεινος μου εαυτος δηλαδη :tongue:

Επιφυλασσομαι για τις επομενες επαφες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Επεδειξα συμπεριφορα ωριμη και συμπαθεστατη,με πινελιες φιλοξενης διαθεσης διανθισμενες με λογο σεμνο,σοβαρο και ουσιαστικο....

φιλε,να το κοιταξεις,μη το αφησεις........

μαλλον φταιει η πολλη ξενιτια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...