Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Blind Samples #3 Θα παίξουμε φέτος?!


mallios

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Στη χθεσινή κοπή της βασιλόπιτας παρέλαβα τα δειγματάκια όλων (το ένα που δεν γράφει όνομα και έχει μόνο κάτι φατσούλες επάνω υποθέτω δια της εις άτοπον απαγωγής ότι είναι του @mallios). Επίσης παρέδωσα όλα τα δικά μου. Ο @Celtic εκτός από το δικό του παρέλαβε και των @giorgos και @McRookie και ο @mallios του @Chris84.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το φουλ σετάκι όλων μας για τον @giorgos. Θα το στείλω με ΕΛΤΑ με την πρώτη ευκαιρία.

Επίσης έχω ενα δείγμα του @Wisdom για τον McRookie, αλλά ξέχασα να πάρω από τον @mallios ένα δείγμα του @Chris84 για τον @McRookie.

Που θα πάει κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε....

Παρακαλώ όσους έχουν καιρό το δείγμα του @DUCATI13 και δεν έχουν γράψει ακόμα την εντύπωση τους, να το πράξουν το συντομότερο ( @Eilean a' Cheo @mitsubae) και κατόπιν οι υπόλοιποι.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 1/6/2020 at 7:58 PM, Celtic said:

Ας πούμε να τα πάμε με την εξης τυχαία σειρά, τι λέτε? 

1. Ducati13

2. Celtic

3. Eilean

4. Giorgos

5. Mallios

6. McRookie

7. Mitsubae

8. Wisdom

9. Chris84

Για να κλείσει του @DUCATI13, έχει μείνει μόνο ο @giorgos, ο οποίος μάλλον θα αργήσει λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μακριά από το σπίτι του.

Οπότε τί λέτε να ανοίξουμε να τρέχει και το επόμενο?

@Eilean a' Cheo @McRookie @Wisdom @mitsubae @mallios @Chris84

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Celtic said:

Like...like...και ουσία τίποτα....Άντε ανοίχτε και το δικό μου......

Άνοιξε το topic να γράψουμε!... Και ο @giorgos γράφει και για τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mallios said:

Άνοιξε το topic να γράψουμε!... Και ο @giorgos γράφει και για τα δυο.

Εγώ θα το ανοίξω? Για το δικο μου δείγμα???? :lol: Ο Giorgos μόλις είναι έτοιμος θα τα πάρει με τη σειρά φυσικά, μπορούμε να τρέχουμε 2 παράλληλα και θα πρότεινα να βάλουμε να τρέχουμε 2-3 κάθε μήνα

7 minutes ago, Mpanis said:

Τι έχουμε εδώ...????🤔

Εδώ είναι ένα "παιχνίδι" τυφλής δοκιμασίας. Όσοι συμμετέχουμε εχουμε στείλει δείγματα από ένα δικο μας ουίσκυ στους υπόλοιπους, που το δοκιμάζουν, γράφουν τα σχόλια τους και μαντεύουν τι μπορεί να είναι. Έτσι για το χαβαλέ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Celtic said:

Εδώ είναι ένα "παιχνίδι" τυφλής δοκιμασίας. Όσοι συμμετέχουμε εχουμε στείλει δείγματα από ένα δικο μας ουίσκυ στους υπόλοιπους, που το δοκιμάζουν, γράφουν τα σχόλια τους και μαντεύουν τι μπορεί να είναι. Έτσι για το χαβαλέ...

Αν δεν γελάτε στον σχολιασμό μαζί μου είμαι μέσα..🤪.. εννοείται για την εμπειρία και τις δοκιμές !!! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mpanis said:

Αν δεν γελάτε στον σχολιασμό μαζί μου είμαι μέσα..🤪.. εννοείται για την εμπειρία και τις δοκιμές !!! 

Τώρα τρέχει ήδη το Νο3 game από τότε που ξεκινήσαμε τη φάση. Πίστεψε με, όταν είναι να αρχίσουμε το Νο4 με το καλό, θα είσαι πολύ έμπειρος.......

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και σε μια μέρα πίνονται όλα. Αλλά πρέπει να χεις και ψυχολογία για να πιεις. Μη πάει χαμένο και το ζουμί. Αλλά αν βαζόμαστε τόσο πολύ οκ. Μέχρι τέλος της βδομάδας θα χουν τελειώσει όλα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chris84 said:

Και σε μια μέρα πίνονται όλα. Αλλά πρέπει να χεις και ψυχολογία για να πιεις. Μη πάει χαμένο και το ζουμί. Αλλά αν βαζόμαστε τόσο πολύ οκ. Μέχρι τέλος της βδομάδας θα χουν τελειώσει όλα.

@Chris84 δεν είναι άσπρο μαύρο ούτε υπάρχει βιασύνη, ούτε "ζουμί" είναι. Όλοι είμαστε σε bad mood, απλά προσπαθούμε το απλό. Ένα  δείγμα το μήνα νομίζω το μπορούμε, άλλωστε όλοι κάτι πίνουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chris84 said:

Και σε μια μέρα πίνονται όλα. Αλλά πρέπει να χεις και ψυχολογία για να πιεις. Μη πάει χαμένο και το ζουμί. Αλλά αν βαζόμαστε τόσο πολύ οκ. Μέχρι τέλος της βδομάδας θα χουν τελειώσει όλα.

Γιατί αρπάζεσαι ρε φίλε και πας στα άκρα? Δεν είπε κανείς ούτε σε μια μέρα, ούτε σε μια βδομάδα, ούτε σε ενα μήνα να τα τελειώσουμε όλα. Είπαμε 1 με 2 δείγματα ανά μήνα για να τελειώσουμε γύρω στο Σεπτέμβρη, νομίζω είναι κάτι απόλυτα λογικό και εφικτό για όλους. 

Για όποιον δεν έχει την κατάλληλη ψυχολογία λόγω της περιόδου που διανύουμε, είναι απόλυτα κατανοητό, ας δηλώσει "παιδιά εγώ το έχω κόψει και δεν πίνω τωρα, συνεχίστε το εσείς και όταν ξαναρχίσω θα κοιτάξω να σας προλάβω", δεν έγινε και τίποτα, ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι όπως είπαμε να πίνουμε και να γράφουμε όλοι μας μέσα στον μήνα για ένα δυο δείγματα .

Ας το δούμε πιο ευχάριστα γιατί είναι ένα παιχνίδι να περάσουμε καλά ακόμα και από το σπίτι μας μέσα από αυτή την δύσκολη κατάσταση .

Δεν πιέζουμε κανέναν απλά περνάμε καλά !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McRookie said:

εγώ πάλι έχω μια άλλη απορία. ο Τουτάτης ποιος είναι ρε μάστορα:

Ντροπή!! Πες μας ότι δεν διάβαζες Αστερίξ!!! Γαργάρες με Loch Dhu και θα σκεφτούμε τα επόμενα μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mallios said:

Ντροπή!! Πες μας ότι δεν διάβαζες Αστερίξ!!! Γαργάρες με Loch Dhu και θα σκεφτούμε τα επόμενα μέτρα.

Μόνο Πρωταθλητή και ΦΩΣ στην εφηβεία. 

Λίγο loch dhu δεν θα ήταν κακή ιδέα τώρα που δεν βρίσκουμε αντισηπτικά....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2020 at 9:18 AM, Celtic said:

Γιατί αρπάζεσαι ρε φίλε και πας στα άκρα? Δεν είπε κανείς ούτε σε μια μέρα, ούτε σε μια βδομάδα, ούτε σε ενα μήνα να τα τελειώσουμε όλα. Είπαμε 1 με 2 δείγματα ανά μήνα για να τελειώσουμε γύρω στο Σεπτέμβρη, νομίζω είναι κάτι απόλυτα λογικό και εφικτό για όλους. 

Για όποιον δεν έχει την κατάλληλη ψυχολογία λόγω της περιόδου που διανύουμε, είναι απόλυτα κατανοητό, ας δηλώσει "παιδιά εγώ το έχω κόψει και δεν πίνω τωρα, συνεχίστε το εσείς και όταν ξαναρχίσω θα κοιτάξω να σας προλάβω", δεν έγινε και τίποτα, ΟΚ.

Δεν αρπάχτηκα! Αλλα όταν για το πρώτο δείγμα δεν εχουν γράψει ολοι. Και κάνεις επισήμανση για να γράψουμε για το επόμενο δε το θεωρώ σωστο. Πιθανως εσυ να αρπάχτηκες που δε δώσαμε απάντηση και ισως γι αυτο να έκανες αναφορά για αγγαρεία. Εκτός κι αν το έλεγες αστειευόμενος. Που τοτε αλλάζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Chris84 said:

Δεν αρπάχτηκα! Αλλα όταν για το πρώτο δείγμα δεν εχουν γράψει ολοι. Και κάνεις επισήμανση για να γράψουμε για το επόμενο δε το θεωρώ σωστο. Πιθανως εσυ να αρπάχτηκες που δε δώσαμε απάντηση και ισως γι αυτο να έκανες αναφορά για αγγαρεία. Εκτός κι αν το έλεγες αστειευόμενος. Που τοτε αλλάζει το θέμα.

Φίλε @Chris84, για το πρώτο δείγμα, ο μόνος που δεν είχε γράψει ήταν ο @giorgos κι αυτο γιατι ήταν για πολύ καιρό μακριά από το σπίτι του. Αυτός ήταν κι ο λόγος που ανοίξαμε και τρέχαμε παράλληλα και το δεύτερο. Πιο πάνω υπάρχει ο σχετικός διάλογος. Δεν φταίω εγώ άν δεν παρακολουθείς το φόρουμ, ή έστω την συγκεκριμένη ενότητα.

Επίσης, ναι ενοχλήθηκα-απογοητεύτηκα-πικράθηκα (όχι δεν αρπάχτηκα), που δεν έλαβα καμμία απάντηση, μετά από 2 μηνύματα-επισημάνσεις. Αυτό, αν μη τι άλλο, δείχνει αδιαφορία. Και φυσικά θα προτιμούσα έστω και μια αρνητική απάντηση του στυλ "μη με πρήζεις ρε φίλε, δεν έχω όρεξη να πιω αυτη την εποχή", νέτα-σκέτα, παρά να μου πεις "ΟΚ, άν βιαζόμαστε τόσο πολύ, και σε μια μέρα πίνονται όλα". 

Υποτίθεται, οτι όσοι πήραμε μέρος στο παιχνίδι, το κάναμε γιατι το γουστάρουμε και το λαχταράμε και το διασκεδάζουμε. Ε, ας το δείξουμε κιόλας στην πράξη. Αυτό λέω, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το σε μια μέρα πίνονται όλα είναι αλήθεια. Βάζεις λίγο απ το καθένα το ένα δίπλα στο άλλο. Και γράφεις σχόλια και έχεις και το καλύτερο μέτρο σύγκρισης μεταξύ τους. Θα ήταν ιδανικό σενάριο να γινόταν κάπως έτσι απ τη στιγμή που τα κινούμε σπίτι μας. Εδώ οι περισσότεροι έχουμε καταναλώσει μεγαλύτερες ποσότητες. Και το κάνουμε και τώρα αυτή τη περίοδο κλεισμένοι μέσα (όσοι τουλάχιστον μένουν σπίτι). Για να το κάνω ακόμα πιο ωραίο μπορούμε σε ένα απ τα επόμενα δείγματα να γίνει online. Να συνδεθούμε όσοι επιθυμούν και να πούμε επιτόπου τα σχόλια μας. 
Πάντως μια επισήμανση αρκεί για να καταλάβουμε ότι πρέπει να το πιούμε για να συνεχίσουμε. Περασμένα ξεχασμένα. Και πάνω απ όλα καλή καρδιά. Συνεχές το παρών.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ δεκτή η παρατήρηση. Πάνω απ'όλα καλή καρδιά, προσυπογράφω.

Πάμε παρακάτω. Έχουν μείνει ο @giorgos και ο @mitsubae για να κλείσουμε και το δικό μου δείγμα. Άν μπορέσουν μέχρι 31/3 έχει καλώς, αλλά έτσι κι αλλιώς προτείνω από 1/4 να αρχίσουμε να δοκιμάζουμε και να γράφουμε για τo επόμενo, του @Eilean a' Cheo . 

Τί λέτε;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...