Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

27.02.2022 - Whiskyforum & HMWS πίτα - welcome 2022


Recommended Posts

Προσωπικά πέρασα πολύ ωραία χθες, το μαγαζί φιλόξενο για μια ακόμη φορά, το φαγητό πολύ καλο επίσης.

Η βασιλόπιτα όλα τα λεφτά, δεν θα σχολιάσω το στήσιμο του φλουριού και της κλήρωσης που κάθε χρόνο καταλήγουν στα αδηφάγα χέρια των Los Globos. 

Ευχαριστώ όλους για τα κεράσματα, ξεχώρισαν για εμένα χθες το Glenburgie και το Dingle. Το Caol ila πολύ τίμιο επίσης,  μεγάλη μαϊμουδιά όμως το 3rd Fill Oloroso. 

Και του χρόνου με υγεία και περισσότεροι. 

'Αντε και καλό St Patrick's τώρα. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πάρα πολύ ωραία λόγω της υπέροχης παρέας. Πολυευχαριστώ για τον χρόνο που έδωσε και οργάνωσε ο @mallios, την @Ρένα για την τέλεια βασιλόπιτα (από τα χεράκια της?) και όλους για τα πολλά και ενδιαφέροντα κεράσματα, ιδιαίτερα τον @anspan που μας κέρασε το μπουκάλι του χωρίς να είναι καν παρών. Καλή χρονιά να έχουμε όλοι και πάμε για άλλα. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SimoG said:

Αν έχει γίνει κάποιο λάθος στην λίστα, να φωνάξει. Ποιος καλός άνθρωπος έφερε χθες το "MACKMYRA INTELLIGENS"?

Εγώ .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχθές περάσαμε πολύ ωραία και μακάρι να είμασταν περισσότεροι .

Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε @mitsubae και @mallios για το μαγαζί .

@Ρένα η βασιλόπιτα ήταν πολύ ωραία ευχαριστούμε πολύ .

Εύχομαι και του χρόνου να ξανά κερδίσουμε το φλουρί θα έχω φέρει και ενισχύσεις 🤣.

Να  έχετε υγεία όλοι σας εύχομαι .

Υγ.Επιτέλους είδα και τον @Wisdomαπο κοντά έχω ξεχάσει ποτε τον είδα τελευταία φορά !!

Χαρηκα που σε είδα άντε και τώρα πιο συχνά .

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας από τις ευχαριστίες, να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην @Ρένα για την υπέροχη πίτα, στον @anspan που διέθεσε το SMWS για το forum, και φυσικά στον @mitsubae που μας γνώρισε το Φιλέρι και τον κ. Γιάννη που μας κατα-περιποιήθηκε. 

Ακολουθούν στις ευχαριστίες όλα τα μέλη που προσέφεραν τα μπουκάλια και μας έδωσαν την ευκαιρία να κάνουμε φουδπερινγκ με κοντοσούβλι και malt whisky.

Υπήρξαν απουσίες φυσικά, αλλά ελπίζουμε να είμαστε όλοι μαζί (και πιο πολλοί) στις επόμενες εκδηλώσεις. Για εμένα και την Χαρά (ήμασταν τυχεροί) τις εντυπώσεις έκλεψαν δύο μικρά ζουζούνια που μας έκανα παρέα, και ας ζηλεύει ο μπαμπάς τους.

Κέρδισα για πρώτη φορά δώρο σε πίτα του forum (νομίζω) μία υπέροχη κασετίνα με απόσταγμα από Οινότρια, προσφορά του @Arkon και φυσικά θα το τιμήσουμε δεόντως. 

Στα highlights ο ασυγκράτητος αγαπημένος μας @sir mihas που δεν χαρίστηκε ούτε στις κυρίες (είχαν μια κάποια ηλικία) στο διπλανό τραπέζι και ήταν πρόθυμος να αναλύσει την ρωσική εισβολή στην Ουκρανία.

Τα λέμε στο επόμενο event!

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους τυχερούς @DUCATI13 και @mallios

Ευχαριστούμε @Ρένα και χρόνια πολλά για σήμερα! 

Έχασα και τον @Wisdom, άντε να τον ξαναπετύχω τώρα...ίσως να τον πετύχω αλλού όμως 😉

Αντε και του χρόνου, όλοι μαζί!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 μπουκάλια ο @DUCATI13....σιγά μη και δεν κέρδιζε το φλουρί η σύζυγος....:rofl:

κατα τ'άλλα, η εντύπωση μου από την βασική φωτό της 'ομάδας' είναι οτι κάποιοι δεν έπιναν όσο ουίσκυ έπρεπε τα τελευταία 2 χρόνια....βλέπω κάτι κιλάκια παραπάνω και κάτι μαλλάκια λιγότερα (και λευκότερα....)

Ααααααχχχχχ, ........μάθε μπαλίτσα που έλεγε και ο Αλέ....., πίνε ουισκάκι.....:biggrin1:

Άντε και του χρόνου να το κάνουμε after, μετά τις 3-4 τα ξημερώματα, σε κάνα raveέδικο για να έρθει κι ο @DMTK

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Celtic said:

Άντε και του χρόνου να το κάνουμε after, μετά τις 3-4 τα ξημερώματα, σε κάνα raveέδικο για να έρθει κι ο @DMTK

Είμαι νέος, ελεύθερος, χωρίς υποχρεώσεις, χωρίς δεσμεύσεις, καλοπερνάω, κοιμάμαι και ξεκουράζομαι όλη μέρα...τι άλλο να θέλω απ' τη ζωή μου; ζωάρα, ξέφρενο γλέντι και διασκέδαση μέχρι το πρωί 😉

  • Like 1
  • Haha 1
  • YES 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DMTK said:

Είμαι νέος, ελεύθερος, χωρίς υποχρεώσεις, χωρίς δεσμεύσεις, καλοπερνάω, κοιμάμαι και ξεκουράζομαι όλη μέρα...τι άλλο να θέλω απ' τη ζωή μου; ζωάρα, ξέφρενο γλέντι και διασκέδαση μέχρι το πρωί 😉

Αποκαλύφθηκες .

  • Haha 2
  • YES 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...