Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

Blind Samples #3 Θα παίξουμε φέτος?!


mallios

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
22 minutes ago, McRookie said:

Τα δείγματα μου έχουν φτάσει Ελλάδα, περιμένω σιγά σιγά των υπολοίπων μέχρι 2022

Τα δικά μου φτάνουν μαζί  με εμένα στις 30.11.2019. Φέτος δηλαδή. Άσχετο βέβαια το πότε θα φύγουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 12/21/2019 at 6:45 PM, mallios said:

05.01 αλλάζουμε δείγματα. Αυτό δεν είχαμε πει?!

 

On 10/17/2019 at 10:07 PM, Celtic said:

Οι @giorgos & @McRookie αναγκαστικά θα τα ταχυδρομήσουν σε μένα και θα αναλάβω εγώ τη μοιρασιά. Ας πούμε μέσα σε ένα μήνα από τώρα να τα έχω πάρει, δηλ. μέχρι τέλη Νοεμβρίου, για να τα δώσω στους @Wisdom @DUCATI13 @Chris84 @Eilean a' Cheo @mitsubae, αλλά και στον @mallios στις αρχές Δεκεμβρίου.

Αντίστοιχα, θα μαζέψω εγώ τα δείγματα όλων για τους Giorgo & McRookie και θα τους τα ταχυδρομήσω αρχές Δεκεμβρίου (για να συμπεριλαμβάνονται και του Mallios).

 

Υποτίθεται θα ξεκινούσε το νταραβέρι μεσα στον Δεκέμβριο αλλά anyway.

@giorgos θα προλάβεις να τα στείλεις μέχρι 5/1 ?

@Chris84 είσαι ακόμα στα ξένα ? πότε θα σε δούμε ?

Link to comment
Share on other sites

Δικά μου και @McRookie θα είναι αύριο στο event.

  • @Celtic  ok (ανταλλαγή στο event)
  •  @giorgos ok (ανταλλαγή στο event και αποστολή σε giorgos)
  •  @McRookie ok (ανταλλαγή στο event)
  •  @Wisdom ? τα έχει παραλάβει κάποιος - (ανταλλαγή στο event)
  •  @DUCATI13 οκ (ανταλλαγή στο event)
  •  @Chris84 ? αναμένονται
  •  @Eilean a' Cheo  οκ (ανταλλαγή στο event)
  • @mitsubae οκ (ανταλλαγή στο event)
  •  @mallios  οκ (ανταλλαγή στο event)
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα δειγματάκια για @Wisdom και @Chris84 

Αναμένω και τα δικά τους samples (ας μου τα δώσουν όλα εμένα) ώστε να γίνει η μοιρασιά. 9 άτομα παίζουμε οπότε περιμένω 8 δειγματάκια από τους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να αποφασίσουμε την δοκιμή με μια σειρά, στην οποία εκ των πραγματων τα δείγματα των Wisdom k Chris84 θα είναι τελευταία.

Ας πούμε να τα πάμε με την εξης τυχαία σειρά, τι λέτε? 

1. Ducati13

2. Celtic

3. Eilean

4. Giorgos

5. Mallios

6. McRookie

7. Mitsubae

8. Wisdom

9. Chris84

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Celtic said:

Προτείνω να αποφασίσουμε την δοκιμή με μια σειρά, στην οποία εκ των πραγματων τα δείγματα των Wisdom k Chris84 θα είναι τελευταία.

Ας πούμε να τα πάμε με την εξης τυχαία σειρά, τι λέτε? 

1. Ducati13

2. Celtic

3. Eilean

4. Giorgos

5. Mallios

6. McRookie

7. Mitsubae

8. Wisdom

9. Chris84

Μια χαρά από μένα. Απλά, αν δεν πάρει samples έγκαιρα ο @Wisdom και ο @Chris84 λογικά θα χάσουν το πρώτο tasting.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mallios said:

Μια χαρά από μένα. Απλά, αν δεν πάρει samples έγκαιρα ο @Wisdom και ο @Chris84 λογικά θα χάσουν το πρώτο tasting.

Τι σημαίνει "θα χάσουν"? Γιατι να το χάσουν, δεν καταλαβαίνω. Βάλαμε κάποιο deadline? Γιατι να δημιουργούμε θέματα εκεί που δεν υπάρχουν?

Όποιος θέλει να ξεκινήσει και να γράψει, ας γράψει. Μόλις γράψει και ο τελευταίος, γίνεται η αποκάλυψη. Όπως το κάναμε ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chris84 said:

Επιστρέφω Ελλάδα 17 ή 18/1. Αθήνα θα μαι από τις 20 και μετά. Σε ποιον τα δίνω;;;

Λογικά με @mallios που θα δώσει τα υπόλοιπα. Έλα με το καλό, και τα λέμε τότε.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chris84 said:

Επιστρέφω Ελλάδα 17 ή 18/1. Αθήνα θα μαι από τις 20 και μετά. Σε ποιον τα δίνω;;;

Ευκαιρία να προγραμματίσουμε μάζωξη (πιθανότατα με την ευκαιρία της κοπής της πίτας) τότε και να συνδυάσουμε ανταλλαγή των υπόλοιπων δειγμάτων και άλλες ... δοσοληπτικές εκκρεμότητες :biggrin1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wisdom said:

Ευκαιρία να προγραμματίσουμε μάζωξη (πιθανότατα με την ευκαιρία της κοπής της πίτας) τότε και να συνδυάσουμε ανταλλαγή των υπόλοιπων δειγμάτων και άλλες ... δοσοληπτικές εκκρεμότητες :biggrin1:

όσο είσαι σε αυτό το forum και γράφεις την πίτα με ένα "τ" δεν σου απαντάω. 'Η θα γράφεις "το κοπή τη πίττα" ή τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mallios said:

όσο είσαι σε αυτό το forum και γράφεις την πίτα με ένα "τ" δεν σου απαντάω. 'Η θα γράφεις "το κοπή τη πίττα" ή τίποτα.

Δεν διεκδικώ το ορθογραφικό αλάθητο, αλλά γνωρίζοντας πως η πίτα γράφεται σωστότερα με ένα "τ" αρνούμαι να τη γράψω εν γνώσει μου με την έτερη γραφή της, η οποία από μεν γλωσσολόγους αναφέρεται από λανθασμένη ως παρωχημένη και από δε σεβαστά μέλη του forum εκλαμβάνεται ως σεξουαλικό υπονοούμενο ένεκα της ομοιότητας του διπλού ττ με το π. Εκτός αν μου πεις ότι γράφεις το τσιρότο ως "τσιρώτο" και το ακουμπώ ως "ακκουμπώ" :biggrin1:

Παραπομπή: https://www.babiniotis.gr/dimosieumata/glossika-themata/49-7-22-6-1997

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Wisdom said:

σεβαστά μέλη του forum εκλαμβάνεται ως σεξουαλικό υπονοούμενο ένεκα της ομοιότητας του διπλού ττ με το π.

Tα δύο (από τα) σεβαστά μέλη του forum, δηλαδή ο @sir mihas και η αφεντομουτσουνάρα μου θα το δούμε το θέμα που θέτεις. 😂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

image.thumb.png.194437223fb62359630c26b8e6bc81dc.png

Περιμένουν τους κατόχους τους. Ξέχασα κανέναν;

Υποθέτω ότι τα περισσότερα θα δοθούν στην κοπή της πίτας, όπου και θα παραλάβω κι εγώ των υπολοίπων (θυμίζω ότι θα έρθω αργά).

Αναμένω οδηγίες για το τι κάνω με τους εκτός Αθηνών και γενικά με όσους δεν θα είναι παρόντες στην κοπή της πίτας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...