Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

09.02.2020 - Το κοπή τη πίτ(τ)α 2020


Recommended Posts

09.02.2020 / 20:30 ώρα προσέλευσης / Mantzarou3

30 άτομα (με επιφύλαξη) μέχρι τώρα και δεν έχουν δηλώσει αρκετοί. Παρακαλώ μετά τις 27.01 να επισπεύσουμε λίγο τις συμμετοχές!

@Dundonian που είσαι παιδί μου εσύ?

Link to comment
Share on other sites

09.02.2020 / 20:30 ώρα προσέλευσης / Mantzarou3

 

Εννοείται και εγώ με την Κωνσταντίνα μέσα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

09.02.2020 / Mantzarou3 / Ώρα προσέλευσης 20:30

Σύνολο μέχρι τώρα (με επιφύλαξη)  33 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα φέρω μαζί και έναν φίλο που πίνουμε μαζί τις ουϊσκάρες μας ο οποίος έχει γενέθλια κιόλας εκείνη την μέρα και θα φέρουμε και μπουκάλι.

Link to comment
Share on other sites

09.02.2020 / Mantzarou3 / Ώρα προσέλευσης 20:30

Σύνολο μέχρι τώρα (με επιφύλαξη)  35 άτομα

Link to comment
Share on other sites

βάλε και την Little bee   #melisoula  

 

, χωρίς το μωρό μου, χωρίς το μωρό μου, χωρίς το μωρό μου δεν πάω πουθενααααα

 

[βλέπω 11 μπουκάλια .... ωρε τι έχει να γίνει....]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, o_koulos said:

, χωρίς το μωρό μου, χωρίς το μωρό μου, χωρίς το μωρό μου δεν πάω πουθενααααα

Σαν στατιστικολόγος/πρακτικογράφος του forum κρατάω (και) αυτή τη δήλωσή σου, στα κιτάπια μου. Μετά από 5,8,10 κλπ χρόνια γάμου, θα συγκρίνουμε τις αντίστοιχες δηλώσεις σου...:p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DMTK said:

Σαν στατιστικολόγος/πρακτικογράφος του forum κρατάω (και) αυτή τη δήλωσή σου, στα κιτάπια μου. Μετά από 5,8,10 κλπ χρόνια γάμου, θα συγκρίνουμε τις αντίστοιχες δηλώσεις σου...:p

Εγώ πάντως της άλλαξα όνομα και σαν υπεύθυνη συνοδηγός μου είναι απαραίτητη! 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά 40ριά άτομα με επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από τα αντίστοιχα περσινά μου posts.

On 2/6/2019 at 4:56 PM, Wisdom said:

Αθεράπευτος στατιστικολόγος ων, να υπενθυμισω ότι το ρεκόρ προσέλευσης μελών σε μάζωξη forum είναι 19 μέλη από το κοπή τη πίτα 2017 (πέρσι ήμασταν 15-16). Φέτος έχουν δηλώσει συμμετοχή 20-21 μέλη, αλλά επειδή πάντοτε υπάρχουν απουσίες της τελευταίας στιγμής (ειδικά σε περίοδο που σέρνονται ιώσεις) δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι θα σπάσουμε το προπέρσινο ρεκόρ.

On 2/11/2019 at 2:04 PM, Wisdom said:

Να ξεκινήσω επιβεβαιώνοντας ότι καταρρίφθηκε το ρεκόρ προσέλευσης ενεργών μελών που κράταγε από την αντίστοιχη εκδήλωση του 2017. Τότε ήμασταν 19, ενώ προχθές 20. Έστω και για ένα άτομο παραπάνω το θεωρώ εξαιρετικά σημαντικό ρεκόρ, ειδικά αν συνυπολογίσουμε ότι προχθές είχαμε και ηχηρές απουσίες από συνήθως παρόντες σε τέτοια events

Φέτος λοιπόν έχουν μέχρι τώρα δηλώσει συμμετοχή 22 μέλη. Για να δούμε, θα έχουμε για συνεχόμενη φορά κατάρριψη του ρεκόρ προσέλευσης ενεργών μελών;

Επίσης, δεν βλέπω στη λίστα @James και ανησυχώ. Δεν είχε έρθει ούτε πέρσι. Μήπως είναι αλλεργικός στη βασιλόπιτα;

Link to comment
Share on other sites

09.02.2020 / Mantzarou3 / Ώρα προσέλευσης 20:30 (copy paste για να μην χανόμαστε με την πιο πάνω συζήτηση).

Καμιά 40ριά άτομα με επιφύλαξη.

Πίτα (πίττα) θα φέρει ο @sir mihas σε συνεννόηση με τον @Wisdom  . 

Να γίνω λίγο σπαστικός, αλλά να υπενθυμίσω ότι η πίτα είναι ένα event χωρίς περιορισμό σε μπουκάλια (το πόσα θα φέρουμε) αλλά οι βασικές αρχές υπευθυνότητας μας ισχύουν φυσικά. Καλό είναι αν θέλουμε να τα δοκιμάσουμε όλα, να έχουμε και samples μαζί μας και όχι να πιούμε 11-12 ποτά. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και καλό είναι οποίος δεν μπορεί να οδηγήσει μετά να πάρει ταξί η  όποιο άλλο μέσο θέλει αρκεί να μην οδηγάει ο ίδιος 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DUCATI13 said:

Και καλό είναι οποίος δεν μπορεί να οδηγήσει μετά να πάρει ταξί η όπιο άλλο μέσο θέλει αρκεί να μην οδηγάει ο ίδιος 

ή να κλείσει ένα ξενοδοχείο στο Κέντρο, γιατί προβλέπονται χιόνια...:p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες θα παραβρεθεί (μάλλον - ποτέ κανείς δεν ξέρει πραγματικά σε ποια υπόσταση /διάσταση / πλανητικό σύστημα κλπ βρίσκεται) και ο @Darth 

Αν έρθει ο @Master Yoda παρακαλώ να ενημέρωσει για να κλείσουμε διαφορετικούς χώρους για τα διαστημόπλοια! Σπαθιά κλπ, θα ελεγχθούν στην είσοδο! 😂

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...