Jump to content
  • Welcome to our whiskyforum

    Dear Guest,

    On behalf of whiskyforum.gr and Hellenic Malt Whisky Society, we would like to thank you for visiting our forum. Feel free to navigate to our forum and enjoy content and topics. Always remember that our forum is free for all and if you share the same passion or you just want to be informed about whisky, you are more than welcome to join us!

    forum21.png

    Slainte!

SMWS whisky for a year


Recommended Posts

Παίρνω το θάρρος να προτείνω για αγορά για την κάβα μας την συλλογή whisky for a year apo την SMWS .  έχει συγκεκριμένο κόστος και σου στέλνουν 12+1 έξτρα φιάλη . το κόστος είναι 750 λίρες + 78? λίρες μεταφορικά αν θυμάμαι καλά και θα βγει λιγότερο με την έκπτωσή μας 5% που θα τρέξει. Δεν ξέρουμε από πριν τις φιάλες μεν αλλά σκεφτείτε ότι πρόκειται γι 13 μπουκάλια έκπληξη ;)  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, thanasist said:

Παίρνω το θάρρος να προτείνω για αγορά για την κάβα μας την συλλογή whisky for a year apo την SMWS .  έχει συγκεκριμένο κόστος και σου στέλνουν 12+1 έξτρα φιάλη . το κόστος είναι 750 λίρες + 78? λίρες μεταφορικά αν θυμάμαι καλά και θα βγει λιγότερο με την έκπτωσή μας 5% που θα τρέξει. Δεν ξέρουμε από πριν τις φιάλες μεν αλλά σκεφτείτε ότι πρόκειται γι 13 μπουκάλια έκπληξη ;)  

Να θυμίσω ότι η αγορά μπορεί να γίνει με το 5% έκπτωση επιπλέον (το πρόγραμμά μας), άρα 712 λίρες. Απλά να υπενθυμίσω ότι από τις συνδρομές μας θα πρέπει να έχουμε στην άκρη το ποσό για τα κόστη συντήρησης του forum κλπ κλπ.

Και υπάρχει και το ανάλογο με 6 μπουκάλια.

image.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν συμβάλουν όλα τα μέλη θα έρθει περίπου 35€ με 40€ Στο άτομο .

Εγω είμαι  μέσα γιατί  μιλάμε για ωραίες εμφιαλωσεις που αξίζουν τα λεφτά τους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DUCATI13 said:

Αν συμβάλουν όλα τα μέλη θα έρθει περίπου 35€ με 40€ Στο άτομο .

Εγω είμαι  μέσα γιατί  μιλάμε για ωραίες εμφιαλωσεις που αξίζουν τα λεφτά τους!

Αυτή η προσέγγιση είναι εκτός των ετησίων συνδρομών (αν κατάλαβα καλά). Σε αυτή την περίπτωση μιλάμε για 12 μπουκάλια (δηλαδή 12 ποτά το μέλος) με 40 eur, κάπου στα 3,5 eur το ποτό. Δεν είναι κακή ιδέα.

Απλά (για να είμαι τυπικός) ενδεχομένως να υπάρχουν και άλλα benefits λόγω της αγοράς (και φυσικά θα γίνει μέσα από την πλατφόρμα μας για να μετρήσει και στο πρόγραμμα) οπότε καλό θα είναι το μέλος που θα αναλάβει να μας ενημερώνει και για τα benefits.

Αν θέλουμε να επωφεληθούμε του 5% θα πρέπει να γίνει μέσα στην περίοδο του προγράμματος, δηλαδή 14 με 28 Μαΐου.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DUCATI13 said:

Αν συμβάλουν όλα τα μέλη θα έρθει περίπου 35€ με 40€ Στο άτομο .

Εγω είμαι  μέσα γιατί  μιλάμε για ωραίες εμφιαλωσεις που αξίζουν τα λεφτά τους!

 

1 hour ago, mallios said:

Αυτή η προσέγγιση είναι εκτός των ετησίων συνδρομών (αν κατάλαβα καλά). Σε αυτή την περίπτωση μιλάμε για 12 μπουκάλια (δηλαδή 12 ποτά το μέλος) με 40 eur, κάπου στα 3,5 eur το ποτό. Δεν είναι κακή ιδέα.

και εγώ μέσα είμαι μ' αυτή την ιδέα, αλλά νομίζω ότι το δυσκολότερο είναι να ενημερωθούν και να συμφωνήσουν όλα τα μέλη, εφόσον πολλά μέλη εξακολουθούν και δεν μπαίνουν καν στο forum. Φυσικά δε μιλάω για συμμετοχή, αλλά για μια απλή είσοδο στο forum, μόνο για την ενημέρωσή τους. Εκτός αν είναι τόσο χρονοβόρο αυτό, οπότε πάω πάσο. 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Celtic said:

Αφού άν γίνει, μιλάμε για ομαδική αγορά εκτός HMWS, γιατί τα μπλέκουμε με την "ΚΑΒΑ ΜΑΣ" ?

δε μιλαμε για ομαδικη αγορα εκτος HMWS, μιλαμε να σκεφτουμε μηπως κανουμε  την αγορα σαν HMWS

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thanasist said:

δε μιλαμε για ομαδικη αγορα εκτος HMWS, μιλαμε να σκεφτουμε μηπως κανουμε  την αγορα σαν HMWS

Α, σόρυ, εγώ άλλο κατάλαβα διαβαζοντας τους  @mallios  @DUCATI13 & @DMTK

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Celtic said:

Α, σόρυ, εγώ άλλο κατάλαβα διαβαζοντας τους  @mallios  @DUCATI13 & @DMTK

υπάρχουν δύο απόψεις, η μια με χρήματα του ταμείου και η άλλη με επιπλέον δικά μας χρήματα

Συμφωνώ και με τις δύο. 

Είμαι μέσα ότι κι αν αποφασιστεί...

.... απλά δεν πρόκειται να αποφασιστεί τίποτα :biggrin1:

  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ας δηλώσουμε αν θελουμε και πόσοι θελουμε .

Απλά λίγο σύντομα για να έχουμε και  την έκπτωση αν γίνεται ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boyzz καλησπέρα. Νομίζω ότι 12 μπουκάλια με 1000 eur χοντρικά με τα μεταφορικά είναι καλό deal. Προσωπικά με ενδιαφέρουν όλες οι εκδοχές (HMWS ή εκτός). Προτιμώ την εκτός HMWS πληρωμή ώστε να μπορούμε με ηρεμία να επαναλάβουμε την ψηφοφορία μας και να πάρουμε ότι θέλουμε με τις συνδρομές μας.

Εναλλακτικά (επειδή υπάρχει και μια στενότητα αυτή την περίοδο με κάποια επιπλέον έξοδα που είχα) ενδιαφέρομαι και για αγορά whisky for a year για 10 άτομα (100 eur το άτομο τα αντέχω αυτό το μήνα, και μερίδες των 70ml, είναι πολύ καλά).

όπως λέει και ο @DUCATI13 αν μπορούμε να το κλείσουμε σύντομα ώστε την περίοδο της έκπτωσης 5% να το αγοράσουμε. Οπότε έχουμε (όπως κάθε φορά) 3 προτάσεις

  • whisky for a year με συνδρομές HMWS
  • whisky for a year με έκτακτη εισφορά από όλους (40 eur)
  • whisky for a year για όσα μέλη θέλουν με Minimum τα 10 (για να είναι η αφεντομουτσουνάρα μου στο budget της)

Όποιο καλό παιδί και άξιο παλικάρι θέλει ας τοποθετηθεί! Φιλιά ρε παλιομπαγάσες!

@Celtic @mallios @Wisdom @thanasist @tomy @ALEKOS @Eilean a' Cheo @gtril @nek @giorgos @Uisge-Beatha @zoubov @tzanis @mitsubae @o_koulos  @Dundonian @SimoG @sir mihas @prowler86 @McRookie @James @Tassos Roubeidis  @avaton @DUCATI13  @Ρένα

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

whisky for a year με έκτακτη εισφορά από όλους (40 eur)

προτεινω μαξιμουμ 23 ατομα και ας βγει γυρω στα 45 το ατομο.εννοειται σειρα συμμετοχης........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aν είναι μεσω HMWS είμαι ΟΚ, αλλιώς η αλήθεια είναι οτι θέλω να κόψω από τα μικροσκοπικά δείγματα, δε μου κάθεται καλά αυτη η φάση με το απρόσωπο μπαμ και κάτω φιαλίδιο 3cl, σόρυ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Celtic said:

Aν είναι μεσω HMWS είμαι ΟΚ, αλλιώς η αλήθεια είναι οτι θέλω να κόψω από τα μικροσκοπικά δείγματα, δε μου κάθεται καλά αυτη η φάση με το απρόσωπο μπαμ και κάτω φιαλίδιο 3cl, σόρυ.

Μπερδεύτηκα λίγο.

Είτε HMWS είτε με εισφορά, πάλι 3cl θα πάρουμε (ιδιαίτερα αν πάμε με HMWS που είναι διά 26). Αν πάμε με λιγότερα άτομα. βγαίνει πιο μεγάλη μερίδα. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mallios said:

Είτε HMWS είτε με εισφορά, πάλι 3cl θα πάρουμε (ιδιαίτερα αν πάμε με HMWS που είναι διά 26). Αν πάμε με λιγότερα άτομα. βγαίνει πιο μεγάλη μερίδα. 

επιπλέον αν μιλάμε για 1000€ ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν στο ταμείο αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mallios said:

Μπερδεύτηκα λίγο.

Είτε HMWS είτε με εισφορά, πάλι 3cl θα πάρουμε (ιδιαίτερα αν πάμε με HMWS που είναι διά 26). Αν πάμε με λιγότερα άτομα. βγαίνει πιο μεγάλη μερίδα. 

Γιατι μπερδεύτηκες? Τι θέλεις δηλαδή? Να φύγω κι από την HMWS ???? Αυτό δε θέλετε όλοι σας? Πείτε το ξεκάθαρα !!!!:laugh1:
(btw νομίζω είμαι από τους πρώτους που πρότειναν πλέον να παίρνουμε διπλά τα μπουκάλια για την HMWS)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DMTK said:

επιπλέον αν μιλάμε για 1000€ ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν στο ταμείο αυτή τη στιγμή

Αφού είπαμε με έκτακτη εισφορά αλληλεγγύης 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την εξής απλή πρόταση 

2 * whisky for a year αν ενδιαφέρονται όλα τα μέλη της hmws με έκτακτη εισφορά. Θα βγει λίγο πιο οικονομικό γιατί τα έξοδα αποστολής θα υπολογιστουν μία φορά. 

Παράλληλα μια δεύτερη λίστα να τρέχει με μέλη hmws μέχρι 14, οι πρώτοι 14 για μία συνδρομή ώστε να βγει τουλάχιστον 50 ml στον καθένα. 

Και τα δυο με καταληκτική ημερομηνία μέσα στα πλαίσια της προσφοράς 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, thanasist said:

Αφού είπαμε με έκτακτη εισφορά αλληλεγγύης 

καλά, επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, υπολογίστε με μέσα, σε οτι αποφασιστεί 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Celtic said:

Γιατι μπερδεύτηκες? Τι θέλεις δηλαδή? Να φύγω κι από την HMWS ???? Αυτό δε θέλετε όλοι σας? Πείτε το ξεκάθαρα !!!!:laugh1:

ezgif.com-gif-maker.gif

:p:lol::p

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα δουλειά ⚠️

Τα έχετε κάνει μπάχαλο ⚠️ (άλλο ήθελα να γράψω αλλά κρατήθηκα ??)

Είμαι μέσα ότι αποφασίσετε μέχρι €40 ⚠️

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...